BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo mi je valjda najgluplje zamrzavanje para u životu… [lol]

al svejedno sam i dalje mišljenja da vrijedi odokativno minimalno 1500kn po dionici pa nek bude dječici jednog dana, ja ću preživjet do onda! [smiley]

Zacementirana na 700 doslovno, postat ćemo nelikvidni kao Kutjevo ako se ovako nastavi [lol] [lol] [lol] .
Eventualno bi ju mogla pokrenuti dividenda ili neki drugi instrument koji bi Moralić da želi mogao upotrijebiti u svrhu povećanja likvidnosti… [proud]

imam i ja neku manju količinu bzjk ali se tako skoro ne nadam nekom porastu, i to zbog nekoliko razloga:

1. svi se moramo složiti da je poslovanje totalno netransparentno i tajnovito, ne objavljuje se konsolidirano izvješće, a znatno kasne i pojedinačna izvješća koje objavljuju. Isto tako, ovo je vjerojatno jedina firma kojom se trguje a da nema svoju internet stranicu na kojoj bi se mogle saznati barem osnovne informacije.

2. što se tiče dividende, bojim se da je tu nečemo vidjeti jer ona bi morala stiči iz dobiti kutjeva, koji bi ju isplatio bzjk a onda bzjk dioničarima što naravno nije nemoguče, ali ako se uzmu u obzir obveze koje postoje, mislim da je njihovo podmirivanje ipak za upravu važnije.

3. budući da se ove godine ukida obveza uvrštenja dionica u jdd za ona društva koja to ne žele, ništa neće biti od uvrštenja bzjk u višu kotaciju, iz čega bi slijedila obveza ka večoj transparentnosti u poslovanju( objava konsolidiranih izvješća)

4. s obzirom na pravilnik hanfe koji ograničava ulaganja oif-a u dionice s malim free floatom, mala je vjerojatnost ulaska nekog fonda koji bi bio motor porasta cijene, a moguće je i da fima zbog navedenog pravilnika mora izaći, a ako će prodavati mora to činiti putem burze jer hanfa odnedavno inzistira da joj se dostave sva ugovorna otpuštanja dionica koja zatim osobito kontrolira, tako da fondovi izbjegavaju takav nači trgovanja. ako se ne varam uskoro istječe rok unutar kojeg se oif moraju uskladiti sa pravilnikom, pa treba vidjeti kako će fima reagirati.

5. dionica jednostavno nije u fokusu i teško da će se to uskoro promijeniti, a bez toga nema porasta cijene

naravno ovo su samo moja razmišljanja, a nije rijetko da se prevarim.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo


imam i ja neku manju količinu bzjk ali se tako skoro ne nadam nekom porastu, i to zbog nekoliko razloga:

1. svi se moramo složiti da je poslovanje totalno netransparentno i tajnovito, ne objavljuje se konsolidirano izvješće, a znatno kasne i pojedinačna izvješća koje objavljuju. Isto tako, ovo je vjerojatno jedina firma kojom se trguje a da nema svoju internet stranicu na kojoj bi se mogle saznati barem osnovne informacije.

2. što se tiče dividende, bojim se da je tu nečemo vidjeti jer ona bi morala stiči iz dobiti kutjeva, koji bi ju isplatio bzjk a onda bzjk dioničarima što naravno nije nemoguče, ali ako se uzmu u obzir obveze koje postoje, mislim da je njihovo podmirivanje ipak za upravu važnije.

3. budući da se ove godine ukida obveza uvrštenja dionica u jdd za ona društva koja to ne žele, ništa neće biti od uvrštenja bzjk u višu kotaciju, iz čega bi slijedila obveza ka večoj transparentnosti u poslovanju( objava konsolidiranih izvješća)

4. s obzirom na pravilnik hanfe koji ograničava ulaganja oif-a u dionice s malim free floatom, mala je vjerojatnost ulaska nekog fonda koji bi bio motor porasta cijene, a moguće je i da fima zbog navedenog pravilnika mora izaći, a ako će prodavati mora to činiti putem burze jer hanfa odnedavno inzistira da joj se dostave sva ugovorna otpuštanja dionica koja zatim osobito kontrolira, tako da fondovi izbjegavaju takav nači trgovanja. ako se ne varam uskoro istječe rok unutar kojeg se oif moraju uskladiti sa pravilnikom, pa treba vidjeti kako će fima reagirati.

5. dionica jednostavno nije u fokusu i teško da će se to uskoro promijeniti, a bez toga nema porasta cijene

naravno ovo su samo moja razmišljanja, a nije rijetko da se prevarim.

Po meni sve stoji…ja malo dublje zaglibio, ali cekam ,sto drugo…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ako Uprava želi dobro svojim dioničarima i svojoj dionici, onda će:
1. Početi objavljivati uredna konsolidirana izvješća, redovito na ZSE, a neće bježati od te obveze.
2. Isplatiti barem malu dividendu i pokazati znakove života i pažnje prema dioničarima te tako raditi direktno na povećanju likvidnosti dionice. Razmotrit će i druge mjere povećanja likvidnosti.
3. Uvrstit će dionicu na JDD Kotaciju na ZSE jer za to ima sve preduvjete. Meni je iz Uprave rečeno da je to i učinjeno, no očito nije…
4. Razmotrit će opcije za povećanje free floata kako bi se fondovima omogućilo ulaganje. Ja imam informaciju iz Hanfe da na Fimu ne postoji pritisak da mora prodati do 1.6. Je li to doista točno, ne znam.
5. Voditi će firmu transparentno i ostvarivati primjerenu dobit, a financijska izvješća objavljena na ZSE će dovoditi dionicu u fokus s vremenom.

Evo, sve je na Upravi. Mi smo napravili sve što smo mogli da ukažemo na potencijal dionice. No, Uprava je ta koja mora djelovati po ovim točkama i koja jedina može dovesti ovu dionicu u fokus. Ne vidim niti jedan razlog zašto ona ne bi htjela raditi na svoju dobrobit i dobrobit dioničara. Pa to joj je zadatak uostalom.

Savjetujem da držite ovaj biser čvrsto u rukama, doći će Božjakovina u fokus jednom, bez brige… [cool][cool]

Nije li ograničenje ulaganja postavljeno na OMF-ove, a ne na OIF-ove?

I zašto bi Moralić uopće prodao dio dionica nekom fondu da bi bila likvidnja dionica, da njega neki fond manager maltretira. Pa ne prodaje Moralić dionice na burzi. A vi ako vam se to ne sviđa prodajte ili čekajte da on odluči prrodavati. Ili bolje rečeno, njegovi nasljednici.

Nije.
Kolega, tko je rekao da Moralić treba prodati???
Premda, ako bi došlo do preuzimanja, sigurno bi ju prodao po dobroj cijeni.
Pozdrav.

K

650,00 3
573,00 16
400,00 20

P

669,00 21
690,00 76
695,00 12
699,00 10
700,00 20
717,85 47
749,00 24
750,00 14
770,00 4
795,00 7

Kako je netko mogao staviti nalog za kupnju na 400 ako je donji limit 630? Netko opet igra igrice sa bzjk.


Ako Uprava želi dobro svojim dioničarima i svojoj dionici, onda će: 1. Početi objavljivati uredna konsolidirana izvješća, redovito na ZSE, a neće bježati od te obveze. 2. Isplatiti barem malu dividendu i pokazati znakove života i pažnje prema dioničarima te tako raditi direktno na povećanju likvidnosti dionice. Razmotrit će i druge mjere povećanja likvidnosti. 3. Uvrstit će dionicu na JDD Kotaciju na ZSE jer za to ima sve preduvjete. Meni je iz Uprave rečeno da je to i učinjeno, no očito nije… 4. Razmotrit će opcije za povećanje free floata kako bi se fondovima omogućilo ulaganje. Ja imam informaciju iz Hanfe da na Fimu ne postoji pritisak da mora prodati do 1.6. Je li to doista točno, ne znam. 5. Voditi će firmu transparentno i ostvarivati primjerenu dobit, a financijska izvješća objavljena na ZSE će dovoditi dionicu u fokus s vremenom. Evo, sve je na Upravi. Mi smo napravili sve što smo mogli da ukažemo na potencijal dionice. No, Uprava je ta koja mora djelovati po ovim točkama i koja jedina može dovesti ovu dionicu u fokus. Ne vidim niti jedan razlog zašto ona ne bi htjela raditi na svoju dobrobit i dobrobit dioničara. Pa to joj je zadatak uostalom. Savjetujem da držite ovaj biser čvrsto u rukama, doći će Božjakovina u fokus jednom, bez brige… [cool][cool]

A zašto bi sve nabrojeno uprava trebala i htjela napravit?!?
Čini mi se da je Upravi jako malo stalo za male dioničare koji imaju 20-ak ili 50-ak dionica…nikog Uprava nije molila i nagovarala da kupe dionice BZJK-a…
Što se tiče konsolidiranih izvješća i transparentnosti…to zaboravite ovdje…pa Upravi i Moraliću paše da nisu u JDD kotaciji, samo da ne bi morali biti transparentni…
A i dividendu treba zaboraviti…Božjakovina je kupila Kutjevo na kredu…treba to vraćati…a ako Moralić misli još šta kupovati i širiti se, vjerojatno će se morat još zaduživat…tak da tu nikakve dividende neće bit…osim toga koliko je meni poznato prihode i dobit koje ostvaruje BZJK može zahvaliti Kutjevu…šta bi onda dioničari Kutjeva trebali reć da na temelju dobrog poslovanja Kutjeva dioničari BZJK dobivaju dividendu?!?
Ne znam na koji način bi se trebao povećati free float?prvih 10 drži 94%…Moralić sigurno neće prodavat, on sam drži 79%…a čini mi se da je Moraliću i blago svejedno dal je dionica BZJK na 600 kn ili na 1500 kn…on to ne misli prodat, čovik uživa u plodovima svoga rada pod stare dane, a ne razbija glavu jesu li mali dioničari sretni ili ne…
da dionica vrijedi…vrijedi sigurno…i sigurno bi imala potencijala ogromnog rasta kad bi bilo volje…al jednostavno Moraliću i Upravi je svejedno…a free float je premali…osim toga zakon ograničava fondove da bi ulagali u dionice poput BZJK, upravo zbog free floata…i slažem se s asdfgh-om…zašto bi njega neki fond manager maltretiro…a i to da neće prodat preko burze…iako sumnjam da će on išta prodavat….
al nije to stvar samo na BZJK…pogledajte FNVC i FRNK…ista stvar…kod FNVC drži sve u rukama Filipović…fondovi šta su bili unutra su izašli vanka…još se Aureus muči sa cca 1600 komada…a kod FRNK-a je sve u rukama Artukovića….i svima je njima jako stalo do malih dioničara…zato čame tu gdi čame…
I da se razumijemo…imam nešto dionica BZJK…ulaz mi ko i gigi i wunderkindu dosta visok, tak da mi se ne isplati izlazit van na ovim razinama…jednostavno čekat i nadat se boljim vremenima…ako ikad dođu…

Uprava to naravno ne treba i neće napraviti ako ne želi. Da se radi o normalnoj Upravi, itekako bi to sve napravila, jer je jedan od temeljnih zadataka svake Uprave skrbiti o dobrobiti svojih dioničara. No, kakav je gazda, takva je Uprava i takav je odnos prema dioničarima – trenutno jako loše sve skupa.

Moralić uživa u plodovima svoga rada… hm… ja baš ne bi uživao gledajući kako mi cijena dionice klizi iz dana u dan i da mi ju ruše drhtave ručice na malim prometima. I da ništa ne poduzima… stvarno me čudi… no rizik smo sami preuzeli i nitko nam nije kriv što smo trenutno u gubicima… nikako ne bi rekao da je Moraliću svejedno da li mu dionica vrijedi 600 ili 1500 kao što si ti napisao. To ti je za njega razlika od 146 milijuna kuna. Ako mu je svejedno onda je krajnje neozbiljan. Zar bi to ikome bilo svejedno???


Uprava to naravno ne treba i neće napraviti ako ne želi. Da se radi o normalnoj Upravi, itekako bi to sve napravila, jer je jedan od temeljnih zadataka svake Uprave skrbiti o dobrobiti svojih dioničara. No, kakav je gazda, takva je Uprava i takav je odnos prema dioničarima – trenutno jako loše sve skupa. Moralić uživa u plodovima svoga rada… hm… ja baš ne bi uživao gledajući kako mi cijena dionice klizi iz dana u dan i da mi ju ruše drhtave ručice na malim prometima. I da ništa ne poduzima… stvarno me čudi… no rizik smo sami preuzeli i nitko nam nije kriv što smo trenutno u gubicima… nikako ne bi rekao da je Moraliću svejedno da li mu dionica vrijedi 600 ili 1500 kao što si ti napisao. To ti je za njega razlika od 146 milijuna kuna. Ako mu je svejedno onda je krajnje neozbiljan. Zar bi to ikome bilo svejedno???

Moraliće se živo …. za to jel tržišna kapitalizacija a46 milja kuna gore ili dolje. On to ne misli prodavati. A jednog dana kada budu prodavali nasljednici, onda se neće gledati cijena na burzi. Nju će onda špekulanti ionako nabildati. Samo taj dan je vjerojatno daleko. Sumnjam da će njegovio nasljednici dalje razvijati firmu. Mislim da će to onda na prodaju.


Uprava to naravno ne treba i neće napraviti ako ne želi. Da se radi o normalnoj Upravi, itekako bi to sve napravila, jer je jedan od temeljnih zadataka svake Uprave skrbiti o dobrobiti svojih dioničara. No, kakav je gazda, takva je Uprava i takav je odnos prema dioničarima – trenutno jako loše sve skupa. Moralić uživa u plodovima svoga rada… hm… ja baš ne bi uživao gledajući kako mi cijena dionice klizi iz dana u dan i da mi ju ruše drhtave ručice na malim prometima. I da ništa ne poduzima… stvarno me čudi… no rizik smo sami preuzeli i nitko nam nije kriv što smo trenutno u gubicima… nikako ne bi rekao da je Moraliću svejedno da li mu dionica vrijedi 600 ili 1500 kao što si ti napisao. To ti je za njega razlika od 146 milijuna kuna. Ako mu je svejedno onda je krajnje neozbiljan. Zar bi to ikome bilo svejedno???

Da, s tim se slažem…normalna Uprava i gdi imamo dobru vlasničku strukturu i dobar free float….tamo se vodi računa o dioničarima…
Ma, bojim se da Moralić ne gleda na koliko mu je cijena dionice trenutno…on najbolje zna koliko to sve skupa vrijedi…i ako…napominjem ako odluči prodat, to neće napravit preko burze, nego će ići ispod stola po dogovorenoj cijeni…jer šta ima Moralić od toga da je cijena BZJK na 1500 kn?!ako ne misli prodavat preko burze?apsolutno ništa…nije izgubio ništa s time što je trenutna cijena dionice na burzi cca 600 kn…kao što ni ne dobiva kad bi dionica bila na 1500 kn…ukoliko ne proda preko burze…a on ima tolko dionica da i po toj cijeni ne može prodat preko burze, kad nema kupca koji bi to sve uzeo…i zato ponavljam…ako će prodavat, prodat će nekome van burze po dogovornoj cijeni…
Osim toga…Moralić nije dizao cijenu dionice s 800 kn na 1600 kuna…kao ni što ju nije srušio s istih razina na sadašnje razine…tu je ključnu ulogu odigrala Fima i mali ulagači koji su na valu euforije na malim i osrednjim prometima digli ovu dionicu u nebesa…a i s istim takvim srušili na ove razine…

New Report

Close