BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na 800kn, ali imam dojam da je već jako dugo imam.

na koliko si prodao ako se smije znat i u kolko sati. a ako ti je dugo od 800 kako će onda bit kad ćeš se ženit [smiley1]


Eto ja sam prodao i budući da mi još ostalo predkraj počistio kupnju.
Nema tu sreće u toj dionici. Čim malo skoči počne padati i siguran sam da će za mjesec dana opet biti na 1000kn, ako ne i manje. Nije da ne vrijedi, zato sam je i kupio, ali ovdje sam da zaradim. Zato nemojte se ljutiti, eto jedan nestrpljivi manje…

Daj molim te navedi jedan svoj nalog od tih zadnjih? Čisto radi uvjerljivosti.

JEDINA briga na ovoj dionici je da Moralic ne dokapitalizira BZJK po nominali privatnom ponudom sam sebi.. to je nekakvo moje vidjenje ove price.. sto se tice poslovanja ono moze biti samo bolje i bolje..

no to je greda svuda di ima netko sa 75+%.. DIOKI-ja primjerice nije zaustavilo..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kupnja na 1200, a bila i na 1400 čini mi se. Šta će biti sutra?[smiley6] Nadam se da ovi što prodaju neće ići po bidu…

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

Bila je kupnja veća, ali su je počistile velike prodaje budzašto, pogotovo zadnje minute prije zatvaranja burze. Nekome trebaju novci za Atlantik. Uz nešto prometa brzo smo nazad na 1400.

moralic kupuje hepok plantaze u bih


Eto ja sam prodao i budući da mi još ostalo predkraj počistio kupnju. Nema tu sreće u toj dionici. Čim malo skoči počne padati i siguran sam da će za mjesec dana opet biti na 1000kn, ako ne i manje. Nije da ne vrijedi, zato sam je i kupio, ali ovdje sam da zaradim. Zato nemojte se ljutiti, eto jedan nestrpljivi manje…

Eto vidiš kako je to subjektivan doživljaj. Ja sam u BZJK ušao tijekom studenog 2006. sa prosječnom cijenom 525,00 kuna, izlazio sam dijelom u svibnju ove godine u rasponu 1300,00 do 1460,00. Ovo što sad još imam u portfelju je 143,72% u plusu. Nažalost nisam ponovno dokupljivao ali sam i s ovim zadovoljan. I kažeš da nema sreće u ovoj dionici, a sve zajedno niti godina dana[smiley2][smiley2][smiley2]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

kupnja se povukla i jučer u zadnjim minutama a tako je bilo i danas. očito netko navlači na dole. ali ova dionica je za mene već postala pitanje ponosa i neću prodat pa i da se na 1200 meškolji godinama. to treba gore pogotovo u nedostatku dobrih i povoljnih dionica. jedna od narednih godina će biti “godina poljoprivrednika” pa će i ovo rast 5x [smiley1]. pozdrav!

Rasprava ide potpuno krivim tijekom, koga briga ko je lupo po bidu?! Bitno je da sve štima sa poslovnim rezultatima, i cijena će kad tad doći na razine koje zaslužuje. Promet je bio dobar, prosjećna trgovina po 1.355,59,. Bolje polako i sigurno neka grabi prema 2000, nego da skokoviti trendovi. Pa do jučer je bila oko 1000 kn.. Investicija je i više nego dobra, rezultati to potvrđuju. Ljudi koji su malo više u poljoprivrednim i još više vinogradarskim dionicama znaju što se događa sa tim firmama kad uđu u EU, pogotovo ako firme dobro posluju, a ovdje je to i više nego solidno. Budimo strpljivi, ne zamarajmo se sa indijanskim spuštanjem cijene, kao da neko želi nabiti paniku ljudima koji ne znaju što su zapravo kupili.

Možemo to ovako pokazati i rezimirati nakon 3Q:
-po cijeni 150 kn Kutjeva BZJK vrijedi 3000 – znači samo udio KTJV (s tim da je ktjv po tim cijenama još jeftino)
-Kredit koji je podignut za KTJV (mislim 270 milijuna) iznosi jedno cca 1300 kn po dionici BZJK. znači samo vrijednost kutjeva u BZJK ako odbijemo kredit vrijedi 1700 kn (+ sama vrijednost BZJK)
-BZJK redovito otplaćuje kredit iz svojih vlastitih prihoda.
-dobit KTJV do kraja godine će bit cca 50 milijuna ili više (zasad u prvih 9 mj 40) što po dionici BZJK vrijedi 220 kn. ako uzmemo da BZJK posluje na nuli jer mu dobit pojede kredit onda se konsolidirano trenutno trži na P/E od 6 . pa dobar dio tržišta se trži na toliko bookova koji ovdje nije ni 0,5.
– sve to bez ikakvih najavljenih preuzimanja koja su zasad špekulacije i možda povećanu dobit same Božjakovine

ako griješim ispravite me. već sam sam sebi dosadan [smiley16]. kad si računicu ovako postavim stvari dođe mi da neke druge drage dionice prodam pa još dokupim… možda i budem nakon što izađu još neka FI za 3Q…

Me ni bi bilo bolje da sva dobit ide u dividendu. Tako će kutjevo samo sebi vraćati kredit, a ovako božjakovina ispašta. Od konsolidacije izgleda ništa. Izgleda da je bolje kupiti kutjevo direktno nego preko božjakovine.


Od konsolidacije izgleda ništa. Izgleda da je bolje kupiti kutjevo direktno nego preko božjakovine.

Samo drukas ili ti to stvarno tako razmisljas?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close