BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


SINE kako si izračunao pokazatelje za Bozjakovinu, kad ona ne daje FI?

Postani su na forumima
[smiley1]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ova dionica je jedna od najpodcjenjenijih na tržištu RH. Konsolidirao sam Bilancu i Račun dobiti i gubitka KTJV-a i BZJK-a. Ima se što za viditi. Ako bi neto dobit KTJV-a ove godine bila cca. 40 mio HRK, P/E bi bio manji od 6 za BZJK, uz ROE veći od 10%!!! Ako se netko imalo kuži u financije i dionice sve mu je jasno. Mislim da je problem mala likvidnost i netransparentnost izvješća, ali će sve doći na svoje. Potrebno je čekati, najvći propušteni dobici su upravo zbog nestrpljivosti i prijevremene prodaje dobre dionice.

Ne tvrdim da nisi u pravu. Ali daj mi molim te objasni kako si ti konsolidirao račun dobiti i bilancu bez podataka o međusobnim transakcijama, udjelima…

Trend is your friend.

ima izvješća ali starih, no ona ovdje iako su dobra nisu bitna. burza nije ekonomija nego psihologija. kad ljudi skuže o kojim se novcima ovdje radi, kupit će ju i po 2000 kao da je džabe. do tad se moramo strpiti. Niti ericssona nitko nije htio po 350 kuna a vidi gdje je sad. A to nije bilo tako davno. Do nove godine, doći će i ova dionica na svoje prave razine.

Teško je reći da burza nije ekonomija. A o tome da se radi i o psihologiji, to je točno. Ne vjerujem da će ove godine to na zelenu granu. Moja prognoza je da za poljoprivrednike lagani (ali lagani) rast kreće počekom iduće godine, a njegovo ubrzavanje ide čim ćemo biti bliže ulasku u EU. Jer ako je građevinsko zemljište otišlo u visine, poljoprivredno je još uvijek na niskim razinama.

Kad konsolidiraš BS i RDG, ako nemaš interne odnose, dobiješ zbrojenu bilancu i zbrojeni RDG. Znači, prihodi i rashodi su veći, i aktiva i pasiva su veće nego kad izbiješ interne odnose, ali neto dobit je ista, kapital izbiješ i praktički najvažnije znaš… U BS se izbijaju međusobne obveze i potraživanja, a u RDG međusobni prihodi i rashodi… BS Božjakovine sam dobio od nekoga, neznam ni sam kako, ali mislim da sve možeš kupiti u FINA-i.


Hfx: ” SINE kako si izračunao pokazatelje za Bozjakovinu, kad ona ne daje FI? ” Postani su na forumima [smiley1]

Ne znam čemu to beljenje jezika, lijepo i pristojno sam pitao


Ova dionica je jedna od najpodcjenjenijih na tržištu RH. Konsolidirao sam Bilancu i Račun dobiti i gubitka KTJV-a i BZJK-a. Ima se što za viditi. Ako bi neto dobit KTJV-a ove godine bila cca. 40 mio HRK, P/E bi bio manji od 6 za BZJK, uz ROE veći od 10%!!! Ako se netko imalo kuži u financije i dionice sve mu je jasno. Mislim da je problem mala likvidnost i netransparentnost izvješća, ali će sve doći na svoje. Potrebno je čekati, najvći propušteni dobici su upravo zbog nestrpljivosti i prijevremene prodaje dobre dionice.

Kolega se dobro potrudio, ali ocito neki odmah traze dlaku u jajetu.. Svi koji uopce zele dovesti u pitanje profitabilnost bzjk su jednostavno presmijesni..

bzjk je dobila nagradu za jednu od najboljih firmi u Zagrebackoj zupaniji, rade s dobiti, tko zeli moze kupiti izvjestaj u Fini.. da izvjestaje od Kutjeva nemate se ne mozete zaliti.. bit ce ove godine barem 40 miliona kuna dobiti sto je skoro 200 kn po dionici bzjk..
Trzisna kapitalizacija trenutna bzjk je nesto preko 200 miliona kuna.. uopce mi nije jasno o cemu ovdje ljudi pokusavaju diskutirati..

jedini problem je relativna nelikvidnost (dionice, ne firme) i to se popravlja, a ako i iduce godine bude cijena na ovome nviou uz ove rezultate, ja cu upucati jos novaca unutra.. ova firma ce za 4-5 godina lako vrijediti i 10 000 kuna po dionici (2 milkijarde kuna, no u eurima to ne izgleda tak puno).. a danas vrijedi 5000 po dionici a da ju nitko ne moze nazvati precijenjenom..

ako vama treba da vam to netko napise i nacrta u NN, business-u, lideru ili koje vec novine citate (u poslovnom su napisali u vise navrata da ju procjenjuju na milijardu kuna) vi cekajte do tada, no tada vise nece biti po 1100kuna..

pozdrav

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

super24, teško se oteti dojmu kako jednostavno preočito napucavaš ljude na ovu dionicu…tvoje konstantno računje cijene dionice tako da dobit podijeliš sa brojem dionica je jednostavno rečeno – smiješno !

sve je lako kad si mlad :)

ja uglavnom ne pisem na ovoj temi, dok se ne pojavi na prvoj stranici i nemam nesto za komentirati, kao ovdje post kolege hefixa..

P/E je jedan pokazatelj, i nije bas tolko smijesan..

evo za objektivniji stav citajte izvjesca FIME, FINE, ZSE, citajte jutarnji, poslovni..
nikog ja ne bum napucaval.. nismo vise u osnovnoj[smiley1]

p.s. ako je nesto smijesno, to je tvoja izjava da radnic nece dobiti dionice ddjh, za koje su potpisali ugovore i uplatili novac..
mozda i nece? ali da ti to znas?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ne snyc, nego upravo obrnuto. ovo je dionica koju mnogi pljuju i to iz čiste zlobe. Kad je rasla, pljuvali su, kad je padala isto tako. Uglavnom, na svaku pozitivnu vijest eto vas nekoliko da to osporite i popljujete. Zato se čovjek tako trudi dokazati vam da ste u krivu jer i jeste u krivu. Na masovnim dionicama se ne usuđujete napisati ništa protiv jer teško je biti protiv mase, a ovdje je nas nekoliko otkrilo da je ovo jedna od najpodcjenjenijih dionica i svojski se trudite to pokvariti. No, činjenice govore protiv vas a u prilog nas koji smo primjetili potencijal poljoprivrednih dionica u RH. vidjet ćeš na kraju godine dobit kutjeva i svih ostalih tvrtki u sklopu bzjk, i još poneka vijest o preuzimanju, bit će ti jasno o čemu govorimo. Ma koliko se vi trudili priču vratiti natrag, teško da će se to dogoditi. Cijena jednostavno mora gore, što god mi pisali. Mi smo svi sitne ribe, tek da znaš. A kad krupne ribe odluče staviti ovo na 1500 ili 3500 kuna,mi ćemo biti tu i uživati. Pritom mislim na fondove koji su unutra, a znam da ih je više od jednog!.

Sjećate se prognoze plavog za građevinare krajem prošle godine?

Ne mogu ni oni rasti do iznemoglosti. Vidimo u zadnjem FI Tehnike da im ponestaje novih projekata i imaju umanjenu dobit zato jer imaju manje posla!!!

Doći će red i na dionice gdje BV igra jako veliku ulogu, a znamo kakav je BV ovdje. Još smo i toliko sretni da su ovdje apsolutno svi pokazatelji na našoj strani. Uostalom, ovo se trži kao jedan Mundus (što je uopće to?[smiley1]).

Dakle, renomirani brand (što Kutjevo jest), može se kupiti za bagatelu. Naručite gemišt u bilo kojoj hrv. birtiji/restoranu i vidjeti ćete što će vam jedino dati (uglavnom). S tim da Kutjevo ima i vina za probrane znalce (itekako, dapače tu su i puno jači). Ali – nije Kutjevo samo vino, i vi to znate. A isto tako znate i da Enver iskorištava svoja stara poznanstva i linkove te tako promovira Kutjevo u jednog od vodećih izvoznika (Njemačka). O stopi rasta da i ne govorim.

Što dalje?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ma sve 5, ali mi samo ide na živce navijanje ! pa nije ovo forum sport, bbb, torcida, ok točno znam tko na ovom forumu piše i navija pa ne mora to konstantno raditi. I btw i sam posjedujem BZJK i vjerujem u nju

sve je lako kad si mlad :)

New Report

Close