BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


inace, ti proslogodisnji urodi vina jos nisu nigdje unovceni vecim dijelom, zar ne?

treba vremena da se napravi vino od grozdja.. pogotovo ova kasna berba..

Većina vina je spremna u proljeće, osim kako kažeš, predikatnih vina.
Već sam spominjao da ove zime nije bilo ledene berbe, jer nije bilo dovoljno dugo temperature u minusu. Čekali su čekali, i na kraju napravili vino od suhih bobica, koje ne zaostaje niti po kvaliteti niti po cijeni.

No respect


suša kutjevu i božjakovini nije nikakvu štetu napravila jer imaju odličan sustav navodnjavanja, a višak sunca znači bolje vino. dakle, ni u 2008 neće biti slabijih financ. izvješća.

Ne slažem se. Kutjevo još uvijek veliki dio grožđa uzima od kooperanata koji nemaju veze sa navodnjavanjem.

Puno sunca znači dobar slador, ali manjak kiše može značiti i slabe kiseline, a i to je krucijalni sastavni element vina.

Ja ne kažem da će biti slabije FI, nego manje grožđa. To nije isto. Uostalom, do kraja mjeseca će se puno više znati kakve će biti berbe i kvaliteta grožđa a potom i vina.

No respect

velik dio, ali ono što imaju pod svojom ingerencijom zbilja je fino uređeno i imaju najmodernije sustave navodnjavanja. slažem se oko manjka kiše, ali jedan uvaženi agronom rekao mi je da je u kutjevačkom kraju bilo sasvim dovoljno kiše, iako je u prosjeku bilo manje za nekih 15 sati nego lani, svejedno on smatra da će vino u kutjevačkom vinogorju, kao i u istri i na pelješcu biti dobre kvalitete, dok kaže da će u iloku biti problema sa kiselinama. ja ti se u to ne kužim pa mu vjerujem.

SLK dobro ti ide ovo s vinima, daj nagovori onog Krauthakera da pocne prodavati nesto drugo osim vina, nesto tipa dionica….
Cayman 15 sati manje kise? Valjda sunca.

Iakko treba kiselina u vinu, navodnjavanje me najvise podsjeca na zaljevanje odnosno udvostrucavanje proizvodnje… pa bolje mozda ne navodnjavanje. Ako treba vode, uvijek se lako moze dodati i poslije berbe a i secera…[smiley11]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

manje vipy, manje je bilo kiše nego lani…pišemo o kiselini…uglavnom, jedva čekam da vidim godišnje izvješće kutjeva. već sad je bolje nego prošle godine, a tek smo na 6-mjesečnom….ajde, odoh ja malo prošetati, godišnji sve svakim danom bliži kraju (zar ne)….pozdrav

aaauuuuuuu…………šta se dobro ismija na ovoj vinariji to ekipa VINA I IGARA[smiley2][smiley2][smiley16]

evo bar neka korist od naseg pisanja..[smiley1]

pazi samo da se ne zagrcnes od smijeha za koji tjedan.. ili ces tada samo skrgutati zubima[smiley2]?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

otišlo sve ispod 1200 kuna…[smiley2]. e moji liparoši, za dva-tri mjeseca to ionako više neće biti bitno jer će cijena biti puno veća od sadašnje. a lipa gore ili dolje ne čini neku veliku dobit…

je postala nam bzjk pravo likvidna dionica.. ja sam imao stvarno usljive prinose zadnjih par mjeseci (oko 0%).. no mislim da ce se cekanje isplatiti visestruko..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

danas sasvim solidan promet. inače, u 30 dana ukupno preko 700.000 kuna je protrgovano na ovim cijenama.

Ova dionica je jedna od najpodcjenjenijih na tržištu RH. Konsolidirao sam Bilancu i Račun dobiti i gubitka KTJV-a i BZJK-a. Ima se što za viditi. Ako bi neto dobit KTJV-a ove godine bila cca. 40 mio HRK, P/E bi bio manji od 6 za BZJK, uz ROE veći od 10%!!! Ako se netko imalo kuži u financije i dionice sve mu je jasno. Mislim da je problem mala likvidnost i netransparentnost izvješća, ali će sve doći na svoje. Potrebno je čekati, najvći propušteni dobici su upravo zbog nestrpljivosti i prijevremene prodaje dobre dionice.

SINE kako si izračunao pokazatelje za Bozjakovinu, kad ona ne daje FI?

New Report

Close