Brzom prodajom pet, šest tvrtki do 500 milijuna eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Brzom prodajom pet, šest tvrtki do 500 milijuna eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Prodati sve, vratiti dugove i startati od 0.

ili dok neka vlada ne dodje na 0 i onda slijedeca pocne se zaduzivati i krasti.
deja vu moj frende!

HT djeli dividendu, KOEI je odličan, PODR je napokon stala na noge i počela zarađivati, baš kao i KOEI ,HPB može zarađivati kao nikad kada bi se javni službenici prebacili kod nje,pa i ovako ima već neke rezultate, svaka vlada može ili je mogla ovo prodati ovo prodati ups.ispričavam se naći strateškog partnera.
Prodati zemljišta recimo vojarni i staviti ih u neku funkciju ili HAC s uhljebima, to je već neka sposobnost.

Kao što sam i mislio.

Rasprodaja se nastavlja.

Ajde HDZ-ovci prodajte sve već jednom, pa da završimo s Hrvatskom i njezinim gospodarstvom.

Vidjeli smo to nebrojeno puta.

Kao i hrvatski radnici koji su završili na cesti.

a ovo smanjenje pdv za turizam na 10% mi se gadi.

Zbog čega se PDV za industriju i proizvodnju ne smanji na 10%.

Može mi neki stručnjak objasniti to?

Ili ćemo imati samo povlastice za strance u turizmu i Agrokoru u poljoprivredi?

A zabrana vađenje ugljikovodika u Jadranu je posebna priča.

Osim što smo pokazali investitorima da je svako ulaganje u Hrvatsku smiješno i neozbiljno (tak da ove preostale firme buju kupili naši lo.povi, pardon tajkuni), zbog čega se zabrana bušenja ne obuhvaća i kopno?

Zagađenje pitke vode je puno veći problem, i teže ga riješiti (podzemne vode), nego da se ukloni nafta s površine more.

I zanima me kako će naš premijer Orešković nametnuti zabranu bušenja Jadrana u Italiji, Crnoj Gori i Albaniji?

Što ćemo poslati naše topovnjače, ako nas ne poslušaju.

U Italiji se buši, a u Albaniji i CG se kreće ove godine.

Bivši su u četiri protekle godine mogli prodat da su htjeli , da nije bilo namještanja natječaja kako bi kupili ” naši” i sve ostalo ” naše ” . U tome je problem , zato i imamo ovakvu stagnaciju , polumrtvu ZSE , raznorazne dokapit. , muljanja i netransparentnost . Nadam se da će se to uskoro promijeniti na bolje !

>Imperijala Rab (160 milijuna kuna)
Koja je matematika ovo izracunala…ili novinar zna nesto sto nitko ne zna?

***komentirate stvar koju on opće nije rekel i onda se čudite što novinari izmišljaju priče

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

@hasanfafer,

ti bi bušio Jadran kao i tvoji istomišljenici iz SDP Kukuriku koalicije i uništio turizam , jedinu gospodarsku granu koja donosi dobit.

Nije nam se isplatilo bušiti kada je nafta bila po 100 dolara a još manje će nam se isplatiti kada je barel nafte svega 30 dolara.

.

u cijelom tekstu u večernjem listu stoji i ovo:

“u resoru gospodarstva navode da će preispitati opravdanost postojećeg poreza na kapitalnu dobit koji se tek od ove godine počinje plaćati”

dakle gotovo je s tim porezom, jer za njega ima opravdanja samo za one koji žele oslabiti tržište kapitala a orešković i marić to nisu.

Ako znamo da je za sredjivanje papira za Kupare, trebalo preko tri godine, onda mozemo donekle imati predodzbu, kako brzo ce se nekretinski “mrtvi kapital” staviti u funkciju. Sto se HPB-a tice, njega sigurno nece prodati, jer je namjera vlade, u toj banci, osnovati agro-sektor. HEP, Podravka, Janaf, Posta, CO… donose pristojnu dividendu i bilo bi kontraproduktivno, bas njih, djelimicno ili u cjelini prodati. Osim toga, EU komisija trazi ustede u proracunu od 4,5 mil. kuna a ne jednokratno krpanje proracuna kroz prodaju dzavnih udjela. Ako bi se vec nesto prodavalo, trebalo bi sa tim novcem ojacati HBOR i Agrobanku i time dobrim programima, kreativnim i inovativnim investitorima, uravo njima, omoguciti financjsku podrsku uz minimalnu kamatu.

eno za Bjelolasicu sigurno može dobiti 6-7mil.kn , takvo je stanje u cijeloj državi, nakon Bjelolasičara Marasa, ostala “spaljena zemlja”

New Report

Close