Brokerske kuće u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brokerske kuće u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a kakve to veze ima? pa upravo zbog rikavanja credo banke je
nastalo ovo sranje jer su kod njih imali taj račun 13, a ne zbog krivnje Abacus brokera…to je isto kao da ti radiš preko npr. PBZ brokera pa da npr. PBZ banka ode u ku…., pa se opet dogodi isto ovo sranje! poanta je da su ulagači totalno nezaštićeni i svaka njihova kuna može ispariti bez obzira radiš li preko nekog brokeraja ili bankarskog brokera, isti đavo!

Pa zar nisu Abacus brokeri izabrali Credo Banku. Sanse da PBZ kihne is ipak puno manje nego banke za koju ja nisam cuo do prije tjedan dana.

Da je Abacus Brokerima sigurnost njihovih klijenata bila na prvom mjestu sigurno ne bi radili preko Credo Banke.

Ja se slazem da ulagaci mogu potencijano izgubiti sa svakim brokerom. Samo s nekima je to vjerojatnije nago sa drugima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

upravo rekli na tv da je hnb dozvolio neke isplate nakon blokade credo banke……..8 milijuna kuna…. [smiley]


Ja se slazem da ulagaci mogu potencijano izgubiti sa svakim brokerom. Samo s nekima je to vjerojatnije nago sa drugima.

reci kako klijenti mfglobala stoje…..jesu regulatori tvoje uređene velesile našli njihove pare…….kaj su im maznuli s računa

čujem da su celenteu maznuli par sto tisuća….što oni tam nemaju 13-ticu

Pa zar nisu Abacus brokeri izabrali Credo Banku. Sanse da PBZ kihne is ipak puno manje nego banke za koju ja nisam cuo do prije tjedan dana.

Da je Abacus Brokerima sigurnost njihovih klijenata bila na prvom mjestu sigurno ne bi radili preko Credo Banke.

Ja se slazem da ulagaci mogu potencijano izgubiti sa svakim brokerom. Samo s nekima je to vjerojatnije nago sa drugima.

13ica je po zakonu nedodirljiva i sasvim je svejedno u kojoj je banci. Po ZTK ne ulazi u stecajnu masu. Bar bi trebala bit zasticena, al kod nas i zakone svako tumaci po svome.
Only in Kroejša!!!


Pa , nisu problem dionice – one se na Rješenje Hanfe, stavljaju na slobodnu poziciju i tu nema
prigovora. Problem je čisti novac.

morali bi tu lovu izuzeti iz sečajne/likvidacijske mase jer je to bio samo prolazni račun i sredstva klijenata za koja u zakonu stoji da ne ulaze u stečajnu masu i da se vode odvojeno, a problem je vjerojatno nastao zbog likvidatora koji smatra da je to samo običan račun kao svi drugi, ne vodeći računa o prethodno navedenoj odredbi zakona
ako neće vraćati novac ljudima po toj osnovi, onda bi svakako morali priznati svakom klijentu ponaosob potraživanja do 400.000 kn, bez obzira što su sva bila na istom računu, mada mislim da je ovo prvo ispravnije
sutra je navodno posebna sjednica HNB-a s tom tematikom pa će valjda biti sve jasnije do ponedjeljka [rolleyes]

u svakom slučaju, sramota da se ovakve stvari mogu uopće dogoditi umjesto da su odmahoslobodili sredstva i odobrili Abacusu da sredstva odmah prebaci na drugi račun "13" i izbjegne kaos koji je danas potopio ZSE!!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Nevenka Bečić /inače ja sam seka od Keruma/: Na vrijeme sam izvukla milijune iz Credo banke.
Gotovo iz svake arene sa malverzacijama izranjaju Kerumi.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/156301/Default.aspx
koja pljačka, klijentima AB neće pomoć ni Fond za zaštitu ulagatelja.
Šime Luketin /svetac-presjednik uprave/ za dojavu Kerumu dobio mjesto u Nadzornom odboru Hajduka.

KARLOVAČKA BANKA d.d. – Odluka o prestanku korištenja usluga kao člana sudionik – broker i skrbnik

25.11.2011
Na temelju članka 40. Pravila i članka 14. Statuta, Uprava Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. (u daljnjem tekstu: SKDD) na 1.200. sjednici održanoj 25. studenoga 2011. godine donosi

O d l u k u o prestanku korištenja usluga kao član sudionik – broker i skrbnik

I. Član sudionik Karlovačka banka d.d., Karlovac, I. G. Kovačića 1, sa 30. studenoga 2011. godine prestaje koristiti sve usluge SKDD-a koje mu pripadaju kao članu sudioniku brokeru (oznaka člana: KABA-B) i skrbniku (oznaka člana: KABA-S).

II. Sva prava i obveze koja su nastala do trenutka prestanka korištenja usluga kao član sudionik – broker i skrbnik, član sudionik Karlovačka banka d.d. mora ispuniti u skladu s važećim Pravilima i Uputom SKDD-a.

III. Član sudionik Karlovačka banka nastavlja koristiti usluge SKDD-a kao član sudionik novčanih tržišta (oznaka člana: KABA-M)

IV. Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

SKDD je 8. studenoga 2011. godine zaprimio zahtjev Karlovačke banke d.d. kojim društvo traži prestanak korištenja usluga SKDD-a kao član skrbnik i član broker, dok i dalje namjerava koristiti usluge SKDD-a kao član sudionik novčanog tržišta (oznaka člana: KABA-M). Zahtjev je obrazložen namjerom Karlovačke banke d.d. da prestane pružati brokerske i skrbničke usluge.

U skladu s navedenim, činjenicom da je članstvo Karlovačke banke d.d. kao sudionika dobrovoljno, a ne obvezno te činjenicom da član sudionik može odabrati u kojoj ulozi će koristiti usluge SKDD-a na način predviđen Pravilima i Uputom SKDD-a (kao broker, skrbnik, sudionik novčanog tržišta ili društvo za upravljanje portfeljem) valjalo je odlučiti kao u izreci.

ABACUS BROKERI d.d. – Odluka o suspenziji člana sudionika

25.11.2011
Na temelju članka 40. Pravila i članka 14. Statuta, Uprava Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. (u daljnjem tekstu: SKDD) na 1.200. sjednici održanoj 25. studenoga 2011. godine donosi

O d l u k u o suspenziji člana sudionika

I. Član sudionik Abacus brokeri d.d. (oznaka člana ABAC-B), Zagreb, Petrova 88, suspendira se s danom donošenja ove odluke iz članstva, odnosno, od korištenja svih usluga koje mu pripadaju kao članu sudioniku na rok od 6 (šest) mjeseci ili kraće, ako ranije prestanu okolnosti koje su dovele do suspenzije člana.

II. Sva prava i obveze koje su nastale do suspenzije član sudionik mora ispuniti u skladu s važećim Pravilima i Uputama SKDD-a.

III. Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

Dana 25. studenog 2011. godine Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (dalje: HANFA) je donijela i istog dana dostavila SKKD-u rješenje Klasa: UP/I-041-02/11-06/34, Ur.broj: 326-321-11-4, kojim rješenjem se investicijskom društvu Abacus brokeri d.d. Zagreb privremeno zabranjuje raspolaganje financijskim instrumentima i novčanim sredstvima svih klijenata dok se u postupku nadzora ne utvrdi da su prestale okolnosti koje su dovele do nemogućnosti pravovremenih isplata klijentima i suspenzije tog društva iz članstva na Zagrebačkoj burzi d.d., a najduže na rok od 6 mjeseci od dana donošenja rješenja.
Točkom 3. izreke gore navedenog rješenja nalaže se SKDD-u da bez odgode Abacus brokeri d.d onemogući raspolaganje financijskim instrumentima klijenata.
U skladu s navedenim valjalo je, na temelju članka 40. Pravila SKDD-a, odlučiti kao u izreci.

ako u RH postoje Zakoni i ti zakoni vrijede i provode se, pa tako i za famozni račun 13 odnosno da je novac klijenta izuzet od ovrhe, stečaja i likvidacije i kao takav ne ulazi u bilancu brokerskog društva ili banke onda je potpuno svejedno kod koje je banke otvoren..Poslovna logika nalaže da to bude ona banka koja daje najbolje uvjete i gdje će brokersko društvo samim tim imati najniži trošak. Problem je kad HNB,Hanfa i ostali relevantni ne rade svoj posao ili još gore,onima "jednakijima" omoguće da se izvuku na štetu ostalih koji po zakonu imaju prednost i zaštićeni su..dokaz je i to da su se u Credu naplaćivale mjenice i nakon blokade HNB-a, a Abacus brokerima nije omogućeno da jednostavno prenesu 13-ticu u drugu banku..Inače Abacus brokeri rade jako dobro i ja sam stvarno zadovoljan s njima- možda konkurencija nije, pa se sad koristi situacija da im se još više oteža položaj..JA ĆU BAŠ ZATO I DALJE OSTATI NJIHOV KLIJENT I OVIM PUTEM IM DAJEM POTPUNU PODRŠKU DA IZDRŽE JER POSLIJE OVOGA VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO NA HRVTSKOM TRŽIŠTU KAPITALA!!


ako u RH postoje Zakoni i ti zakoni vrijede i provode se, pa tako i za famozni račun 13 odnosno da je novac klijenta izuzet od ovrhe, stečaja i likvidacije i kao takav ne ulazi u bilancu brokerskog društva ili banke onda je potpuno svejedno kod koje je banke otvoren..Poslovna logika nalaže da to bude ona banka koja daje najbolje uvjete i gdje će brokersko društvo samim tim imati najniži trošak. Problem je kad HNB,Hanfa i ostali relevantni ne rade svoj posao ili još gore,onima "jednakijima" omoguće da se izvuku na štetu ostalih koji po zakonu imaju prednost i zaštićeni su..dokaz je i to da su se u Credu naplaćivale mjenice i nakon blokade HNB-a, a Abacus brokerima nije omogućeno da jednostavno prenesu 13-ticu u drugu banku..Inače Abacus brokeri rade jako dobro i ja sam stvarno zadovoljan s njima- možda konkurencija nije, pa se sad koristi situacija da im se još više oteža položaj..JA ĆU BAŠ ZATO I DALJE OSTATI NJIHOV KLIJENT I OVIM PUTEM IM DAJEM POTPUNU PODRŠKU DA IZDRŽE JER POSLIJE OVOGA VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO NA HRVTSKOM TRŽIŠTU KAPITALA!!

Također i ja! p
Puna podrška Abacus brokerima i ako bude moguće ostajem i dalje kod njih. Vrlo su ljubazni, brzi i profesionalni i sramota je za hrvatsku državu ako budu zbog nje stradali i morali staviti ključ u bravu! Netko bi i kod državnih tijela morao odgovarati za ovaj neviđen javašluk i nesposobnost kojim uništavaju sposobne i dobre firme (Abacus d.d.!!!) i ono malo povjerenja u naše TK!!!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

JA ĆU BAŠ ZATO I DALJE OSTATI NJIHOV KLIJENT I OVIM PUTEM IM DAJEM POTPUNU PODRŠKU DA IZDRŽE JER POSLIJE OVOGA VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO NA HRVTSKOM TRŽIŠTU KAPITALA!!

ajde ne inati se, AB više ne postoje, preporučam RBA-brokere.

New Report

Close