Brokerske kuće u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brokerske kuće u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li koji brokeraj gledalicu i platformu prilagodjenu za mobitele (android)? Ovi agrami nemaju to u dugorocnom planu, a na mobitelu je to sve dosta nepregledno!

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

http://www.poslovni.hr/vijesti/trecina-brokera-poslovala-s-gubitkom-181104.aspx

Što se događa s Complete lineom? Dobio sam obavijest o tome da postaju "vezani zastupnik" investicijskog društva Fima vrijednosnice i nude mi novi ugovor. Je li još netko dobio sličnu obavijest?


Što se događa s Complete lineom? Dobio sam obavijest o tome da postaju "vezani zastupnik" investicijskog društva Fima vrijednosnice i nude mi novi ugovor. Je li još netko dobio sličnu obavijest?

i ja sam dobio isto…FIMA ih je preuzela. sad ću vidjeti da li ostati kod njih/FIME ili otići negdje drugdje. ima li tko prijedlog za neke brokere s direktnim izlaganjem naloga, gledalica da im ima 50 naloga ili dublje, provizija 0,3-0,4?

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

I ja sam dobio isti mail, mislim što sad to znači, da Complete line više de facto ne postoji nego je sada riječ o FIMI ?

Mislim ok, njihova stvar, ali ljuti me da su ostavili rok za potpis i dostavu novog ugovora samo do 16.6. jer nakon toga više neće biti moguće zadavati naloge preko njihovog sučelja…

Sad i mene zanima kakva su iskustva sa Fimom ? Da li se prebaciti/tj. ostati kod Fime ili otići kod nekog drugog ?
Abacus možda ? Za njih znam da imaju vrlo, vrlo slično sučelje Complete lineu, gotovo jednako pa mi sa aspekta korištenja etradea ne bi bilo bitnije razlike.

Agram ima isto. Fima je skuplja, ali tu je najbitnije ime Milan Horvat and family.

Provizija Minimalno Naknada za eTrade
RBA 0,5 30 10
Hita 0,3 10
Splitska banka 0,5 60
Agram brokeri 0,3
Banka splitsko-dalmatinska 0,35 30
PBZ 0,5 40
Interkapital 0,6 80 350



Što se događa s Complete lineom? Dobio sam obavijest o tome da postaju "vezani zastupnik" investicijskog društva Fima vrijednosnice i nude mi novi ugovor. Je li još netko dobio sličnu obavijest?

i ja sam dobio isto…FIMA ih je preuzela. sad ću vidjeti da li ostati kod njih/FIME ili otići negdje drugdje. ima li tko prijedlog za neke brokere s direktnim izlaganjem naloga, gledalica da im ima 50 naloga ili dublje, provizija 0,3-0,4?
[/quote]


I ja sam dobio isti mail, mislim što sad to znači, da Complete line više de facto ne postoji nego je sada riječ o FIMI ?

Mislim ok, njihova stvar, ali ljuti me da su ostavili rok za potpis i dostavu novog ugovora samo do 16.6. jer nakon toga više neće biti moguće zadavati naloge preko njihovog sučelja…

Sad i mene zanima kakva su iskustva sa Fimom ? Da li se prebaciti/tj. ostati kod Fime ili otići kod nekog drugog ?
Abacus možda ? Za njih znam da imaju vrlo, vrlo slično sučelje Complete lineu, gotovo jednako pa mi sa aspekta korištenja etradea ne bi bilo bitnije razlike.


– i mene ljuti taj kratki rok…
– još su napisali da se jedno vrijeme neće moći trgovati (od zaprimanja ugovora) mislim stvarno nevjerovatno !
– i mislim da ću jednostavno sve rasprodati i odj… ih zbog toga.


– i mislim da ću jednostavno sve rasprodati i odj… ih zbog toga.

Zašto bi rasprodao? Samo odregistriraš dionice i one su na tvom imenu sve dok ne uzmeš drugog brokera jer ako prodaš pa opet kupiš – 2 puta ćeš bez potrebe platiti proviziju.

Nego, koristi netko od forumaša e-trade ZABE? imam tamo račun i nudili su mi da otvorim e-trade račun pa me zanima koristi li to netko? Imaju li direktno izlaganje naloga ili ne? I koja je dubina uvida u K/P?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ja ću ih isto otkačiti. Mislim da je ovaj rok izuzetno neprofesionalno postavljen. Pa ne možeš mi dati samo 6 dana! Takve "sitnice" su u ovom poslu jako važne. Gazda bi morao biti svjestan toga! Zato odoh kod drugog brokera. Dvoumio sam se između RBA i Argama, ali odluka je pala za Agram, zbog niže provizije i nepostojanja minimalne naknade. Na kraju kad se sve zbroji i oduzme, visina provizije je izuzetno važna, a ne želim biti nimalo ograničen ni minimalnom naknadom.


Ja ću ih isto otkačiti. Mislim da je ovaj rok izuzetno neprofesionalno postavljen. Pa ne možeš mi dati samo 6 dana! Takve "sitnice" su u ovom poslu jako važne. Gazda bi morao biti svjestan toga! Zato odoh kod drugog brokera. Dvoumio sam se između RBA i Argama, ali odluka je pala za Agram, zbog niže provizije i nepostojanja minimalne naknade. Na kraju kad se sve zbroji i oduzme, visina provizije je izuzetno važna, a ne želim biti nimalo ograničen ni minimalnom naknadom.

S obzirom da se gase, ne vidim logiku da ih otkačite [smiley]
Rok je kratak, ali s obzirom da ih više neće biti, smatram da ih i nije baš previše briga za naša mišljenja.
Kolega @MyMoney jest da je provizija bitna, ako često trgujete, ali s obzirom na loša događanja oko nekih brokerskih kuća (nestanak novca), IMHO važnija je sigurnost novca i stabilnost poslovanja.



Ja ću ih isto otkačiti. Mislim da je ovaj rok izuzetno neprofesionalno postavljen. Pa ne možeš mi dati samo 6 dana! Takve "sitnice" su u ovom poslu jako važne. Gazda bi morao biti svjestan toga! Zato odoh kod drugog brokera. Dvoumio sam se između RBA i Argama, ali odluka je pala za Agram, zbog niže provizije i nepostojanja minimalne naknade. Na kraju kad se sve zbroji i oduzme, visina provizije je izuzetno važna, a ne želim biti nimalo ograničen ni minimalnom naknadom.

S obzirom da se gase, ne vidim logiku da ih otkačite [smiley]
Rok je kratak, ali s obzirom da ih više neće biti, smatram da ih i nije baš previše briga za naša mišljenja.
Kolega @MyMoney jest da je provizija bitna, ako često trgujete, ali s obzirom na loša događanja oko nekih brokerskih kuća (nestanak novca), IMHO važnija je sigurnost novca i stabilnost poslovanja.
[/quote]

Kad sam rekao "otkačiti", mislio sam da jednostavno neću učiniti ništa, pa suradnja prestaje sama po sebi.
Naravno da je važna sigurnost, ali inače ne držim puno love kod brokera, već kad imam namjeru nešto kupiti, uplatim lovu i odmah kupim, pa ne ostane nešto previše keša kod njih.
A uostalom, tko mi može garantirati za ijednu brokersku kuću da se s njom neće dogoditi isto kao i s PG?

New Report

Close