Brokeri Fime najuspješniji u pet godina Sarajevske burze (objavljeno 06.10.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Brokeri Fime najuspješniji u pet godina Sarajevske burze (objavljeno 06.10.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Što znači crno tržište vrijednosnica?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

to je valjda ono kada ilegalno trguju privatizacijskim cerifikatima, ima oglasa u novinama na primjer kupujem privatizacijske cerifikate za 3 posto nominalne vrijednosti, isplata u gotovini, Alexander Hrkač je u Banjoj Luci optužen za ilegalnu kupovinu dionica investicijskih fondova u Republici Srpskoj…

Nije to to bhrams. Danas sam na gorak način saznao što bi od prilike bilo to. Što se tiće gosp. Hrkača, nije optužen, nego su mu blokirana sredstva od strane komisije za vrijednosne hartije. Bez postojećeg zakona i opće ikakve optužbe, no to je neka duga prića. Interesantno je to što nitko nije spomenuo sarajevsku komisiju za vrijednosne papire. Navodno je strah i trepet brokerima a njihov rad je kaotičan. Iako su strah i trepet, brokeri se bune. Čitao sam članak u Danima, čak su i prema novinari poprilično bahati i bezobrazni. No isto tako sam ja prošao kada sam išao tražiti knjigu dioničara..

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

E da, dionice su vrijednosni papiri sa kojima se trguje na uređenom tržištu kapitala tj. burzi. Dionice nisu krompiri pa da se trguju na crno 😉

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

to da je Komisija za vrijednosne papire strah i trepet brokerima, da je njihov rad kaotičan, da se brokeri bune piše u Danima, da su prema novinarima poprilično bahati i bezobrazni, opet tvdi jedan novinar iz Dana je samo nihov stav. Nisu cvjeće ali nisu ništa lošiji od ostalih. Ipak se trguje dionicama na crno, naime postoje transakcije u BiH vrijednosnim papirima koje su izvan kontrole legalnih institucije, burze, komisije za vrijednosne papire…pa postoje čak i sudski procesi za ilegalnu trgovinu dionicama, za to se procesuiraju ili su već osuđeni neki službenici, a što se tiče Komisije ja nemam loših iskustava s njima, što se tiče Dana ništa baš im i ne vjerujem, pogldajete što su pisali o Energoinvestu, Ini, koliko su neistinitih informacija napisali to je poseban fenomen

Nemam baš učestalu priliku pročitati dane, da su mi nešto posebno kupovao bi ih ili bi se pretplatio 😉 Komisija je ok, ali bi trebala malo biti liberalnija oko izdavanja naloga.Mislim snimanje glasa, elektronski potpisi i tako to. Čisto da olakša trgovanje. Među ostalom ne sviđa mi se ni onaj fixing, nikako nije pravedan. Baš mora postojati 2 do 3 jaka kupca da bi se nešto odigralo, inaće samo jedan kupuje jer ima vrlo jaku ponudu na kupnju. Mali se nikako ne može probiti do dionice, pa čak da mu i prijatelj hoće prodati. E onda dolazimo do darovnih ugovora, što je fer koliko i nije. Ako kupuje direktor na taj način onda mi baš i nije fer, ukoliko kupuje mali investitor onda je to zanemarljivo. Jer se on sigurno ne može nostiti sa diretkorovim kapitalom 😉 Registar je prića za sebe. To je koma i tu treba napraviti promjene. Zapravo i komisija bi tu trebala uredovati, mislim kod liste dioničara kao i kod bilanca tvrtki. Isto tako kod portfelja fondova i preuzimanja. Ono čovjek se iznenadi da je bilo neko preuzimanje?? Zato je tu belex jedan od vodećih u regiji. Hrvatska je isto ok, ali moraš znati linkove, i na kojem točno što tražiš. Pozdrav

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

je sve to si u pravu, što se tiče Dana ništa ne propuštaš, slično kao i ostale novine netko im plaća reklamu pa ga onda tetoše, ali što će kada u BiH malo čitaju novine pa onda moraju nekako preživljavati, pozdrav

New Report

Close