Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://finance.yahoo.com/quotes/NMM,NM,SB,SBLK,SHIP,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK?ltr=1&bypass=true

Borodari su, vani, ugrubo, osim DRYSA lijepo rasli, GOGL vrto lijepo. Tude je pokušato objašnjeno zašto.
https://www.fool.com/investing/2017/04/05/why-star-bulk-carriers-scorpio-bulkers-diana-shipp.aspx?yptr=yahoo

Kod nas brodari, tradicionalno rastu ili padaju u vlakićima uz mnoštvo histerije i proturječnih informacija i tu bi aktivnost UNESCO trebao zaštititi kao hrvatsku dioničarsku baštinu. Kada je tržište bilo velebnije i dakako neopterećeno TODEX omorom vlakić se vozio prema BDI, predotvaranjima, “kako ide DRYS”, kako ide DSX, no sada je ta shema razbijena sa više faktora a jedan je i jedan igrač veliki u ATPL.
Ukratko vani brodari skoču ap jako,pa padaju par dana slabije i tj hod tri koraka naprijed, dva nazad je hod up ali jako zbunjujuć za tradicionalnu hrvatsku dioničarsku baštinu, a zna se kako smo mi veliki baštinici i do nje držimo. zato su brodari otprašili vanka a bez da se to pošteno prizna , i kod nas (će neki).

Danas brodari u SAD imaju veliki rast, nadam se da će i kod nas biti sutra ludnica…

Kolege,
slabo bu nam raslo ak nebumo kupovali
.. mora netko i pogurat malo … vani su danas brodari rasli na osjetno većem volumenu

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

ovo je informacija koja po meni važna i vrlo dobra za svj.tržište rasutih ,jer je sentiment izuzetno pozitivan , te ovaj rast atpl i ulpl je samo prethodnica onog što tek dolazi u ovoj godini …(naravno , ovo vrijedi i za jdpl koji je trenutno u stagnaciji , jer je to neminovno.)

Dry Bulk Ship Values up by 20% in just 30 days

“Values for dry bulk carriers are now rising exponentially, as demand is growing among ship owners, encouraged by the market’s recovery since the start of 2017, in direct contrast to the year before……”

(v.hellenic )

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Evo još jedne potvrde. Neke navike se ne mijenjaju. Obavijest je već trebala biti poslana burzi.
http://www.hellenicshippingnews.com/wp-content/uploads/2017/04/07-April-2017.pdf

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Manje vise je poznato da preferiram brodare..
Imam strane i sve nase…. Osim tpng…
Za tocno dva mjeseca biti ce godina dana od kako sam ponovo poceo kupovati brodare…
Ovako pomalo ali agresivno sam ulazuo 2004…
Naravno da se ono vrijeme o danasnje nemoze usporediti….
Sve sto sam imao za reci rekao sam vec na temo bdi i drugim brodarskim dionicama..
Vidim da bi mnogi usli u atpl jer trenutno brodari postaju vruca roba i sigirno utociste zbog situacije oko agrokora…. A rast vozarina te rast dolara jos vise daje na tezini..
Neki se dvoume oko ulaza u atpl…. Imam ja i atpl i jdpl i ulpl…. Kao vec je dosta narasla..
Isto sam gledao i na rivp tj. na korf kada je bila 100 kn… Danas nakon splitanja je cijena korf vs rivp cca 700 kuna…. Dakle 600% visa nego kada su ljudi govorili da je vec napravila 500%…
Neke i brine broj brodova…. Inace cijena brodova iz dana u dan raste… To mogu potvrditi iz prve ruke… A i internet..
Ako je nekom trenutno skupa atpl…. Ima tu ulpl i jdpl koji zajedno imaju brodova skoro kao atpl te su puno jeftiniji…
Nikom nista ne preporucujem…ali onaj tko nema barem 10%-20% portfelja u brodskom sektoru trenutno taj ne razumije birzu..
Ja osobno imam preko 60% u brodarima i jos pojacavam…
Sa. Sjetom se sjecam onih vremena kada sam se svako jutro budio bogatiji za par tisuca eur…
Bdi vise nitko nemoze zaustaviti jer 10 godina zakucavanja u grob svjetske trgovine dok su svi drugi enormno rasli mora doci na naplatu… Krvna slika kod brodara se promjeni vec za nekoliko kvartala…
Cak i oni najkonzervativniji ce dogodine u ovo vrijeme poceti kupovati brodare i to tek stidljivo a na jesen slijedece godine ako nebude nuklearnog rata vidjet cete unutra i ove najkonzervativnije ulagace…
Naravno bdi ce tada biti preko 5000 bodova..a fi za brodare brutalno pozitivni a samim tim i cijena ce biti paprena….
Ovdje se za razliku od drugih dionica koje po FA izgledaju fenomenalno ne friziraju izvjesca…
Mi pricamo ovdje o 90% svjetske trgovine… O globalnom rastu i potraznji za sirovinama..
Kakva hr ekonomija… Kakav agrokor…
Ja uopce ne vidim trenutno sektor u koji je isplativo uloziti… Osim turistickog a koji je ruku na srce precijenjen iako nitko ne kaze da jos nece rasti… Dapace… Vrlo je izgledno da hoce…
Meni se neki rugaju sto sam prodao rivp na 30 kn i jmnc na 130000 kn… Kao da sam izgubio…
Jer po njima sam izgubio sto sam prerano prodao… A ja kada sam kupovao turisticke dionice.. Konkretno rivo alias korf doticni ga nisu htjeli ni uvrstiti na tablicu jer je radio sa gubitkom… Ja sam uzeo svojih zacrtanih 500% na toj dionici i prezadovoljan sam… Tako da ne vidim gdje sam ja tu izgubio..
Takoder mozete otici na temu jmnc gdje me jedan ugledni clan foruma toliko popljucao sto sam prodao kupljenu jmnc po 40000 na 130000 kn… A ona je u meduvremenu otisla na 160000 i oni mi imputiraju da sam ja izgubio..
Zaista nevjerojatno.
Takvi ljudi ce sve izgubiti na burzi jer su pohlepni..
Moja tajna uspjeha je da nikad ne kupujem na dnu i da uvjek prodam prerano..
Evo vidite gdje je jmnc sada… A kolega je ulazio u ledo po 8000 kn i onda jos dokupljivao kada je padalo i govorio da kupuje po booku…
A kada bi tom istom netko spomenuo book on bi se bas bezobrazno narugao…
Poanta je da meni ovdje djele. Lekcije neki koji su poceli kupovati dionice 2008 kada sam ih ja prodavao..
I da se vratim na brodare..
Moje misljenje bez da je nagovor na bilo sto je da su trenutno brodari najbolja i najsigurnija investicija koliko god to nekom zvucalo smijesno..
Vrijeme ce qpokazati… A vec je…
Pozdrav svima pa i njima..

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Medo, ima potencijala, slažem se.
Investicijska zajednica u svijetu je golema a dionica ima dobrih posvuda

I ja se slažem.. U nesigurnim vremenima za Agrokor i Hr. tržište, brodari su uz turiste najsigurnije utočište s tendencijom rasta jer ovise o svjetskom tržištu i ekonomiji a ne o našem.. Meni brodari predstavljaju preko 70% portfelja, nekad kad nešto prodam izvan tog sektora odu i do 80%.. A bit će sve bolje i bolje, kad počnu bolja izvješća tek će se onda počet kupovat, a ja ću samo gledati i smješkat se..


I ja se slažem.. U nesigurnim vremenima za Agrokor i Hr. tržište, brodari su uz turiste najsigurnije utočište s tendencijom rasta jer ovise o svjetskom tržištu i ekonomiji a ne o našem.. Meni brodari predstavljaju preko 70% portfelja, nekad kad nešto prodam izvan tog sektora odu i do 80%.. A bit će sve bolje i bolje, kad počnu bolja izvješća tek će se onda počet kupovat, a ja ću samo gledati i smješkat se..

Već je spomenuto,počela je jedna od dvije najljepše priče ikada ispričane na ZSE.
Sretno svima dragi moji!
😃
p.s.
Na sreću ovo je početak početka

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Jedini meni bed kod brodara…(imam ih! nešto)

Oni ne mogu sami postavljat svoje cijene
Bulkići se lako naprave
Svaki je praktički konkurencija cijelom svijetu jer brod možeš poslati bilo kamo
Duogoroćno (ali jako dugoročno) najslabiji sektor po prinosima

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

https://people.hofstra.edu/geotrans/eng/ch7en/conc7en/bdi.html

Ovdje se imaju velika očekivanja.

Dionica je u kratko vrijeme otisla na svoj book od dna oko x5.
Po grafu se vidi prije balona da je oko se oko 20 godina bdi vukao do oko 2000 bodova, tako da je ap probio book a brodova viška i dalje.
Može li se i sada bdi vući do 20 godina kao prije, a to je onda preživljavanje ovdje.

New Report

Close