Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


željezo u kini i dalje br. 1 , cape-ovi nastavljaju pohod….

Iron ore futures in China surged more than 5 percent on Wednesday as steel prices rose to their strongest in more than three years on hopes of firm demand as Beijing spurs infrastructure spending and property sales rise.

http://www.hellenicshippingnews.com/china-iron-ore-jumps-5-pct-as-steel-races-to-3-yr-high/

Kao što poslovica kaže “Jutro je pametnije od večeri”, pogotovo je godina pametnija od prošle. Znači u godinu dana cijena iron ore +132%, željeza +66%. Polako sve stvari dolaze na svoje mjesto i stvara se vrhunska rezultanta. Orderbook se smanjio 30%, raste cijena scrapa,a usprkos tome drastično je pao ukupni scraping i kao produkt izrazito rastu cijene second hand brodova
Može li bolje……uvijek može, pa raste i volumen prevezenih rasutih tereta. Šah – Mat
😃😄😀😁

p.s. Slijedi 4-5 godina vrhunske brodarske priče.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

gigic23@
svakim danom ima više investitora koji vide izglednost pozitivinog scenarija kao posljedica sve vidljivije velike količine vode koja se usmjerava prema ovom mlinu.
ako tih vašim očekivanih “4-5g” na kraju iz nekog razloga se protvori i u “samo” 2-3
biti će izgledno razloga da šamanac teće u potocima ako ne i u rjekama.
ovaj sektor je na putu prema vrhu po potentnosti zarade
držim da usprkos pot rizicima razmjeri pot. dobitaka su značajno podcijenjeni od Večine
dobro da je tako jer upravo to dodatno povečava izglednost pozitivnog scenarija.
osobno vidim ovaj sektor kao onaj koji se penje prema vrhu ljestvice oportunitetnih gubitaka.
krajnjim dometima presudit će vrijeme.
snažan rast BDI indexa u ovoj ranoj fazi očekivanog perioda rasta sugerira da prostora za rast ima još nemalo,te da i iznimno pozitivan kratkoročni scenarij nebi bio senzacija.
kao dioničara može se moja puna objektivnost dovesti pod sumnju.
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


gigic23@
svakim danom ima više investitora koji vide izglednost pozitivinog scenarija kao posljedica sve vidljivije velike količine vode koja se usmjerava prema ovom mlinu.
ako tih vašim očekivanih "4-5g" na kraju iz nekog razloga se protvori i u "samo" 2-3
biti će izgledno razloga da šamanac teće u potocima ako ne i u rjekama.
ovaj sektor je na putu prema vrhu po potentnosti zarade
držim da usprkos pot rizicima razmjeri pot. dobitaka su značajno podcijenjeni od Večine
dobro da je tako jer upravo to dodatno povečava izglednost pozitivnog scenarija.
osobno vidim ovaj sektor kao onaj koji se penje prema vrhu ljestvice oportunitetnih gubitaka.
krajnjim dometima presudit će vrijeme.
snažan rast BDI indexa u ovoj ranoj fazi očekivanog perioda rasta sugerira da prostora za rast ima još nemalo,te da i iznimno pozitivan kratkoročni scenarij nebi bio senzacija.
kao dioničara može se moja puna objektivnost dovesti pod sumnju.
time will tell

ne trebaš se puno sekirati…ovo sa agrokorom je možda malo poljuljalo tj. izbacilo iz igre one ziheraše koji u kriznim situacijama prelaze u keš i gledaju što će se dešavati sa sigurne distance.
iz tog razloga su jučer brodari sasvim neopravdano psihologijom krda pali tj. izlazili su paničari i ziheraši.
što je po meni dobro jer ti isti će se vrlo brzo vratiti ali po malo većim cijenama.
što se tiće lađara mogu samo reći kikiriki košpice dionice i lijepo se i udobno naslonite i gledajte.
žudim za onim vremenima kada sam se svako jutro budio bogatiji za par tisuća eur…a jako smo blizu tome…tj. već jesmo…
ovo je samo moje mišljenje i nije nagovor na ništa.

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Samo nek’ se nastavi rast malo po malo uz neke mini korekcije koja je trenutno na Panamaxima.. Cape-ovi su većinom bili predvodnici rasta vozarina.. Nadam se idućeg tjedna nastavak rasta svih spot vozarina i uskoro dva-tri dana malo ozbiljnije zelenjave koja bi “pokrenula” cijelu priču..

SeaBear@
nemam razloga za sumnjti s obzirom na jučerašnji vrlo specifičan dan pogonjen todex stampedom.
a i ova zelena livada preko bare govori više od riječi.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.hellenicshippingnews.com/dry-bulk-market-capesize-market-poised-to-enter-new-heights-says-fis/

danas US opet lijepo potegnuli…..

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Brodari vani poludjeli

DSX danas dotakao 4,50 $ u jednom trenutku, a nam tim razinama nije bio od Badnjaka 2015. godine.
A naša ATPL još i pada kao kolaterala Todex dionicama i to na solidnom prometu kao da je već i BDI od 15.000 bodova uračunat u ovu cijenu…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

http://finance.yahoo.com/quotes/DSX+DRYS+EGLE+EXM+FREE+GNK+nM+OCNF+SEA+QMAR+BHO+TRMD+ESEA+TBSI+TOPT+PRGN+GDOCF.pk+dnord.co+torm.co+gogl.ol+ceco.ol+bel.ol+jin.ol/view/v1?bypass=true&ltr=1

sve je opet zeleno

Brutala, čekamo sutra sličnu reakciju i kod nas…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

JosefBeuys

kod nas nije nista sigurno…..

New Report

Close