Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čini mi se da je vani kampnja na oporavku brodara krenula puno ranije, čak bankrot najvećeg Južnokoresjkog i jednog od najvećih svjetskih brodara kao da je dao snagu uzletu, valjda po sistemu tamanjenja konkurencije.
Nastavimo, brodari rastu, generalno, tri koraka naprijed, dva nazad, jedino DRYS ide gor uglavnom dvoznamenkasto , ponkad i sa dvojkom kao prvom brojkom. Zašto DRYS raste brže više i jače. Ima li analogije kod domaćih kolko ono pet šest brodara?

Jedina dobra analogija koju vam mogu dati je da je DRYS nesto kao MGMA brodarstva.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

drys je nedavno padao poprilično, tako da je ovaj rast u zadnja 2-3 dana samo manja korekcija .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Svaka korekcija je zdrava, pa tako i za naše brodare i cjelokupne vozarine, ništa ne raste pravocrtno.. Nek vozarine rastu svaki tjedan u prosjeku kao ova zadnja dva, mislim da možemo bit prezadovoljni..

kako stoje stvari , cape-ovi bi trebali vuci i slijedecu sedmicu.

Freight rates for large capesize dry cargo vessels on key Asian routes, which hit multi-month highs this week, are set to jump further next week on tight tonnage supply and buoyant cargo volumes, brokers said…

http://www.hellenicshippingnews.com/asia-dry-bulk-capesize-rates-to-climb-further-on-tight-tonnage-supply/

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

http://finance.yahoo.com/quotes/dac,drys,dsx,egle,esea,exm,gnk,nm/view/v1
Misliš na ovaj drys?
Dok je atpl zadnji puta bila na 400 kn, drys je bio na 5$. Sad je drys na 1,8 $.


Jedina dobra analogija koju vam mogu dati je da je DRYS nesto kao MGMA brodarstva.

Hahaha…. Ili kako je Bear rekao, DRYS nije više ni dionica a kamoli brodar

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

dunque izgleda da će lađari i sve što posluje na svjetskom tržištu a to su kod nas prvenstveno brodari…uz oporavak vozarina postati sigurno utočište za mnoge jer nemaju veze sa HR ekonomijom i sa HR uopće.
vrijeme brodara je tek počelo…po mom skromnom mišljenju…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Neki su se prije pola godine ovdje rugali ra menom….sada malo razmišljaju….a početi će kupovati jako brzo….
Joj kako volim biti u pravu!!!!:)

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Bear pa kako ono i vele… prethodnici pravog oporavka su brodari… mada u ovoj krizi bas i nije tak

pepe7

sve je izglednije da ćemo doći u bliskoj budućnosti do točke o kojoj morski medo govori.
nije bed ako to večina nije htjela prihvatiti,dapače biti će u kasnijoj fazi više potencijalnih dizača cijene.naravno ako se za to ostvare pretpostavke.
trenutni scenarij značajno naginje u tom smjeru .
osobno sam sretan da to pratim s palube umjesto sa obale a vrijeme će presuditi
koliko smo kvalitetnu prognozu napravili.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

željezo u kini i dalje br. 1 , cape-ovi nastavljaju pohod….

Iron ore futures in China surged more than 5 percent on Wednesday as steel prices rose to their strongest in more than three years on hopes of firm demand as Beijing spurs infrastructure spending and property sales rise.

http://www.hellenicshippingnews.com/china-iron-ore-jumps-5-pct-as-steel-races-to-3-yr-high/

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close