Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



daj barem kratku ocijenu zašto ulpl nema za tebe perspektive

Sorry, nisam vidio post prije, pa malo kasnim. Uglavnom, moje info iz Londona kažu da je ULPL pokušala u par navrata dobiti lovu od bankara no nisu ih baš mogli uvjeriti da im "posude" nešto gotovine, pa su se okrenuli "dokapitalizacijama" i manjim marginalnim bankama (Erste). Nelikvidna dionica gdje Uprava u potpunosti kontrolira cijenu, i skočiti će kad i ako njima bude odgovaralo, ne bi hvala. Osim toga, pored zicera kao što su (privatizacija) JDPL i ATPL zašto riskirati? Doduše na malim prometima, kao u slučaju ULPL, lako je špekulativno dići cijenu i ne isključujem taj scenarij, no to nije investiranje nego kockanje.
[/quote]

Upravo tako, JDPL je izvrsna prilika po ovim cijenama.

obožavam strvine-posebno ovce



daj barem kratku ocijenu zašto ulpl nema za tebe perspektive

Sorry, nisam vidio post prije, pa malo kasnim. Uglavnom, moje info iz Londona kažu da je ULPL pokušala u par navrata dobiti lovu od bankara no nisu ih baš mogli uvjeriti da im "posude" nešto gotovine, pa su se okrenuli "dokapitalizacijama" i manjim marginalnim bankama (Erste). Nelikvidna dionica gdje Uprava u potpunosti kontrolira cijenu, i skočiti će kad i ako njima bude odgovaralo, ne bi hvala. Osim toga, pored zicera kao što su (privatizacija) JDPL i ATPL zašto riskirati? Doduše na malim prometima, kao u slučaju ULPL, lako je špekulativno dići cijenu i ne isključujem taj scenarij, no to nije investiranje nego kockanje.
[/quote]

Samo jedno pitanje. Kad i ako država bude prodavala svoj udio ne misliš li možda da će majstori na TK cijenu ove dvije (JDPL,ATPL) držati na ovim razinama ili puno manjim? [lol]

ja sam 50% u ulpl i za sada sam jako jako zadovoljan. dividenda, cijena narasla 🙂

od privatizacije jdpl nema ništa , jer je vrlo izgledna propast drugog pokušaja privatizacije škverova . trebaće šukiju i jaci neka kinta za kupit sindikalce i naručit koju novogradnju ,pa zašto bi prodali jedinu muzaru iz portfelja [angry] . jdpl je trebalo prodat prije 2 godine kad su se mogli uzet neki novci

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

ma joj, to hocete reci da im se umalo mogao desiti pravi potez. ma trebalo je prije 20 godina uvesti prijemne ispite za sabor, financijska policija da radi svoj posao itd. Zamislite, za srednju skolu vas pitaju ocjene, djeca strepe hoce li upasti u zeljenu skolu, ali u sabor prakticki moze uci svatko s malo viska novca i ambicije. Vazna je samo stranacka stega i rodjo sve je onda u redu. A tko bi kupio jadroplov?




Samo jedno pitanje. Kad i ako država bude prodavala svoj udio ne misliš li možda da će majstori na TK cijenu ove dvije (JDPL,ATPL) držati na ovim razinama ili puno manjim? [lol]

Što se tiče naših "majstora" mogu se složiti sa tvojim mišljenjem, međutim kako se radi o dvije tvrtke što posluju na svjetskom tržištu ponude i potražnje za brodskim prostorom, misliš li ti da će nedostajati stranih kupaca, prvenstveno onih iz Grčke i USA? U tom slučaju, nedvojbeno je da bi se iskristalizirala cijena makar 25% veća od trenutačne.
Btw, jedini istinski gazde na našem TK su mirovinski fondovi. Nema straha za te dvije firme, bit će dobro, samo malo strpljenja.

Hrpa besmislenih gluposti kao i uvijek

"gazde" TK su rezultati poslovanje, sve sto vrijedi i dobro radi doci ce na svoju fer vrijednost, a precijenjeni napuhanci od firmi ce ili padati ili u najboljem slucaju stagnirati

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



izgleda da dobiti ima samo kad se prodaje brod………

Gubitaka ne bi bilo da nisu tri broda bila u doku od toga jedan čak 42 dana.
[/quote]

Zato ulpl ima SAMO nove brodove, a ne stare rage

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)






http://www.zse.hr/default.aspx?id=160

katastrofa
[/quote]
sad bi jedna dividenda bio dobar potez za liječenje ovih frustracija.
[/quote]

Šta bi tadividenda znacila…
Po meni je to loše
Firma ostvaruje gubitak i još da djeli kapital…jako pametno.

Iako, mene izvjesce nije iznenadilo
[/quote]
cijena bi se odljepila i još kad bi bdi potegnuo dobila bi zamašnjak da se više maknemo od ovih razina. ako računaju da dolaze bolja vremena nek isplate dividendu.
[/quote]

Da se maknete, a ne maknemo…Nemam Atpl, ne pored Ulpl [rolleyes]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)







http://www.zse.hr/default.aspx?id=160

katastrofa
[/quote]
sad bi jedna dividenda bio dobar potez za liječenje ovih frustracija.
[/quote]

Šta bi tadividenda znacila…
Po meni je to loše
Firma ostvaruje gubitak i još da djeli kapital…jako pametno.

Iako, mene izvjesce nije iznenadilo
[/quote]
cijena bi se odljepila i još kad bi bdi potegnuo dobila bi zamašnjak da se više maknemo od ovih razina. ako računaju da dolaze bolja vremena nek isplate dividendu.
[/quote]

Da se maknete, a ne maknemo…Nemam Atpl, ne pored Ulpl [rolleyes]
[/quote]
i meni je ulpl favorit.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



izgleda da dobiti ima samo kad se prodaje brod………

A tek objašnjenje "zbog relativno niskih vozarina na svjetskom tržištu", tko je ovdje lud.
[/quote]
Ne likujem.Najgori menađment,najgori poslovni rezultat od svih brodara..Za mene neugodno iznenađenje.Očekivao sam pozitivnu nulu.
A što su dokovali sada,a ne kada su vozarine bile nisko kao što je napravila LPLH.
LPLH će vjerovatno imati pozitivno poslovanje iako će je ubiti negativne tečajne razlike.Ipak da jedna LPLH sa starim kantama bolje posluje od ATPL.
Drukeri i inseideri su se iskrcali ,a vi mali ste ponovno izgorili.
Još jedanput potvrđeno pravilo,da fundamentalno precijenjena dionica ne donosi dobit.
Ne razmišljajte,nego RiZ.Veliki neka se misle kako će se izvući.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)




izgleda da dobiti ima samo kad se prodaje brod………

A tek objašnjenje "zbog relativno niskih vozarina na svjetskom tržištu", tko je ovdje lud.
[/quote]
Ne likujem.Najgori menađment,najgori poslovni rezultat od svih brodara..Za mene neugodno iznenađenje.Očekivao sam pozitivnu nulu.
A što su dokovali sada,a ne kada su vozarine bile nisko kao što je napravila LPLH.
LPLH će vjerovatno imati pozitivno poslovanje iako će je ubiti negativne tečajne razlike.Ipak da jedna LPLH sa starim kantama bolje posluje od ATPL.
Drukeri i inseideri su se iskrcali ,a vi mali ste ponovno izgorili.
Još jedanput potvrđeno pravilo,da fundamentalno precijenjena dionica ne donosi dobit.
Ne razmišljajte,nego RiZ.Veliki neka se misle kako će se izvući.
[/quote]

daj ne govori gluposti.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close