Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Petrov?

Nemojte me nasmijavati.. Ocalinko kojemu je glavna opsesija statistika, puloveri bez rukava (Cazmatranka) i tehnicka analiza.

Bolje da vise ne pise.
Graf od jucer i nekakve krivulje zna i kompjuter napraviti i baciti print…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

imamo li mi uopće nekog analitičara koji je objektivan i da zna što piše?
ja još nisam primjetio da se etablirao neki neovisan znalac, uglavnom se prenose vijesti, analiza je malo, očito je to skliski teren pa se ne žele blamirati…osim toga mislim da bi se morali specijalizirati po sektorima, ne vidim način da se kvalitetno obrađuju svi sektori…

no pustimo te naše amatere i uživajmo barem preko vikenda malo u ovom oporavku i rastu koji slijedi, mislim da tu više ne bi trebalo biti nedoumica, posve je jasno kako su vozarine daleko premašile očekivanja i sada postoji dobar jaz između visine vozarina i cijene dionica, nastavi li BDI ovako jako rasti još slijedeći tjedan morat ćemo prekršiti sva pravila TA i vinuti se u nebesa što bi moglo pogurati i crobex na malo bolje razine…

Pri ovom BDI, tj. blizu njega imamo sljedeće cijene dionice od prije par mjeseci:

ATPL 1350
JDPL 250
ULPL 950

Ukoliko BDI nastavi raste, ignoriranje postojanih cijena neće biti moguće. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Niti netreba više rasti. Na 3000 bodova cijene moraju biti 50 % veće.
Evo kako to izgleda vani. Brodar Dijana, ath 19 $ a sad je već 16 $.
http://finance.yahoo.com/q?s=DSX

Po tome bi Jdpl trebao biti sada na cca 620 kn.
Ostale si izračunajte….

Pričaš bezveze, ta dionica je na pola ATH otprilike, a ATH nije na 19.
Smanji doživljaje. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Valentine pa i ako je na pola opet je daleko ispred naših brodara. Pa naši nisu nit na 25%ath.
Al ajmo usporedit naše brodare po tome što se događalo unutar firme u zadnjih godinu dana. Dali bi novi ath trebao biti isti,veći il možda manji za nekog od brodara,
Il jednostavno recimo svatko naš top 5 poredak.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Valentine pa i ako je na pola opet je daleko ispred naših brodara. Pa naši nisu nit na 25%ath.
Al ajmo usporedit naše brodare po tome što se događalo unutar firme u zadnjih godinu dana. Dali bi novi ath trebao biti isti,veći il možda manji za nekog od brodara,
Il jednostavno recimo svatko naš top 5 poredak.

Sve pet, samo sam naveo da tip pretjeruje.

Očekujem i ja rast, na kraju, ovo što je poraslo danas je stanje od prije par tjedana, a BDI odvalio.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Moj top 5:
1.tnpl
2.ulpl
3.atpl
4.jdpl
5.lplh

Tj u budućnosti najviše očekujem od tnpl i ulpl. Uz uvijet da poprave likvidnost. Jer one su po meni više postigle u ovoj krizi od ostalih brodara.

idući tjedan će bit bolje...


Niti netreba više rasti. Na 3000 bodova cijene moraju biti 50 % veće.
Evo kako to izgleda vani. Brodar Dijana, ath 19 $ a sad je već 16 $.
http://finance.yahoo.com/q?s=DSX

vidi se koliko si dugo na burzi kad kažeš da je ATH dsxa na 19. ATH je nešto iznad 42 dolara, a uspoređivati dsx koji ima izvrsne dugoročne ugovore i super upravu (da da – vjerojatno bolju i od atpl) je totalna svinjarija. kaj onda za primjer nisi uzeo drys pa rekao da bi po tome jdpl trebala biti 40 kn?? zeleniji si od jabuke koju upravo klopam.

IMHO ovo je redoslijed podcijenjenosti naših brodara trenutno:

izostavljam LPLH jer ima naprosto prestaru flotu.

ULPL
TNPL
JDPL
ATPL

sa rastom vozarina, pozicija ATPL penjat će se prema gore ali ne zbog odnosa cijene na NAV već zbog ugradnje očekivanja budućih zarada. Međutim ukoliko bude rasla i cijena dionice ATPLna burzi, redoslijed se neće mijenjati.

I'LL BE BACK

Misliš da tnpl može u skoro vrijeme vratiti omjer 2:1 i ulpl 1:1 prema atpl?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close