Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema nekog pada ali na žalost ni rasta. Vidjelo se to i danas na ULPL. Solidni reuzltati i za normalne uvjete poslovanja, a cijena ni makac.


loše, loše….
Vaš link
[bye]

Kako loše, pa QMAR ti je na nuli! [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Genco Shipping Q3 profit beats estimates
http://www.reuters.com/article/marketsNews/idCNBNG53277320091028?rpc=44

Genco Shipping profit falls on lower rates
http://finance.yahoo.com/news/Genco-Shipping-profit-falls-apf-1925876091.html?x=0&.v=2

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

How far off is new iron ore pricing negotiation mechanism?
http://www.chinamining.org/News/2009-10-29/1256795520d30366.html

Chinese steel mills failed to reach their goals in the 2009 iron ore price negotiation. As the world’s three largest iron ore miners – Brazil’s Vale SA, Australia’s Rio Tinto and BHP Billiton – all refused to accept Chinese steel producers’ demand for a 40 percent price cut, the steel mills have no choice

These iron ore giants expect that China’s economy will continue to recover in 2010, and that China’s demand for iron ore and steel will rocket. That is an important reason why they refused to cut ore prices.

Brazil’s Vale SA, Australia’s Rio Tinto and BHP Billiton host 80 percent of world’s total iron ore trade volume. 60 percent of China’s iron ore consumption depends on import, and the imported ore is shared by nearly 1,000 steel producers.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



A kakve to veze ima s nama? Oni su porasli 50 % u zadnjih mjesec dana a mi smo 10 % pali.

Lojtra, reci mi oćemo li do petka još pasti?
[/quote]
U petak će biti cijena veća od danas. Mogu se kladiti na to.

Ajd’, ako bude, neću ništa postat mjesec dana, ako ne onda ti. Jel’ važi?


Nema nekog pada ali na žalost ni rasta. Vidjelo se to i danas na ULPL. Solidni reuzltati i za normalne uvjete poslovanja, a cijena ni makac.

Svi brodari su taoci ATPL.Ona je olovni uteg na nogama svih brodara.
Dividendne dionice ATPL za koji dan_stampedo je već počeo
Dobro izvješće ATPL će malo amortizirati pad.
Ali tko će amortizirati loš četvrti kvartal u kojem bi uz sadašnji bdi pomorstvo segment ostvario mali gubitak,ali hoteli i aviokompanija su sigurni gubitaši te će ATPL imati ponovno najgore izvješće u četvrtom kvartalu od svih brodara/kao i lani/.
Ćesto se ćuju komentari da dodjela vlastitih dionica ne smanjuje BV.Smanjuje jer broj dionica/nazivnik/ostaje isti ,a ukupni kapital se se smanjuje u ovisnosti o cijeni po kojoj se te dionice vode/brojnik/,a trebala bi biti cijana otkupa,a koliko me pamćenje služi ATPL je kupovala i po 2.500.Očekujem pad BV za otprilike 100 kn po dionici,gubitak od 30 kn po dionici u četvrtom kvartala tako da će BV biti između 850 i 900.I to je izvjesno sa na gogišnjem izvješču.
A ULPL koja očito nije ovisna o vozarinama s obzirom da posluje uz desetogodišnje ugovore će i dalje ostvarivati dobit /zadnja četiri kvartala P/E 5,5 ,a i povečanje BV s obzirom na dobit/.Slična usporedba sa JDPL,LPLH i TNPL dala bi i slične pokazatelje.Ipak spot tržište i dalje ne donosi profit.Upravo to nepoznavanje svakog brodara do u detalje nam tržište brodara pretvara u prosijek.Jučer je ULPL svoje izvrsno izvješće platila sa padom.Prkosila je neko vrijeme i bila čak 3% u plusu,a onda rikverc.Zašto.Zato jer je padala ATPL.Smješno.
I dok ATPL i ostali brodari ne uspostave odnose prema fundamentalnim pokazateljima/ATPL dole,ULPL,TNPL,JDPL,LPLH manje dole ili up/treba bježati iz brodara jer ATPL određuje smjer,a u ovom trenutku je precijenjena.Sve preko 850 je dobra cijena.
Jasno mi je da ću dobiti niz kečeva,jer u ATPL ima više forumaša nego u svim ostalim brodarima skupa.Nemam ništa protiv ATPL .Samo sam malo skloniji matematici.




A kakve to veze ima s nama? Oni su porasli 50 % u zadnjih mjesec dana a mi smo 10 % pali.

Lojtra, reci mi oćemo li do petka još pasti?
[/quote]
U petak će biti cijena veća od danas. Mogu se kladiti na to.
[/quote]
Znaći da se kladite na današnji veliki pad i sutrašnji odbijanac.Možda odbijanac bude i danas pa
današnja zadnja cijena i ne bude manja od sutrašnje.

Ne, sutra će zadnja biti veća od jučerašnje zadnje, to sam mislio.


Ne, sutra će zadnja biti veća od jučerašnje zadnje, to sam mislio.

Bio sam previše pesimist…
vani u prvoj sekundi brodari u plusu 3-8%!


Ne, sutra će zadnja biti veća od jučerašnje zadnje, to sam mislio.

Od sutra nemrs, post, mjesec dana. Hvala Lojtra, treba mi ionako malo odmora [bye] [bye] [bye]



Ne, sutra će zadnja biti veća od jučerašnje zadnje, to sam mislio.

Od sutra nemrs, post, mjesec dana. Hvala Lojtra, treba mi ionako malo odmora [bye] [bye] [bye]
[/quote]
Bit će nam dosadno bez tebe kolega tko će drukati za pad kada prodamo?!?

New Report

Close