Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U zadnjih mjesec dana jdpl je sa 90kn došao na 140kn. Atpl 6xx na 900. Tnpl sa 1400 na 1550.
Sramota za tnpl. I ako uzmemo da je kupnja jučer na 1510. Ne može biti gore. Kad god se pokazala volja da se probije ta blokada na 16xx uvijek je prodaja prevladala.
Nekom je u interesu da tnpl bude nisko. Al iz kojih razloga?
Al plus baš ne primječujem neku veliku zainteresiranost malih dioničara za ovu dionicu. A ako ovako nastavi izgubit će totalno na likvidnosti.

Točno.Ali JDPL je narastao sa razlogom.Jer kao što laže Governor Jadroplov nastavlja sa dobrim poslovanjem samo sada i knjigovodstveno ima dobitak.I tržište to prepoznaje.
ATPL je uz dva velika kvartalna gubitka i isplatu dividendi je narasla .Kažete 40%.Ipak je BDI išao više
i da su bili povoljni rezultati bilo bi to i više.
I LPLH je napravila lijepi rast.Od 70 na 140 .Lijepih 100%.I tu sam uzeo punu dobit na ovu crkavicu
koju imam.
A TNPL pored izvrsnog četvrtog kvartala,solidnog prvog 2009.stoji ili klizi.Mi
mali dioničari se nerviramo,veliki koji skupljaju trljaju ruke jer je jeftino.Zadnja dva dana ulazim
u TNPL upravo zbog ovih nelogičnosti.Ali uvijek može biti jeftinije.Ovo je samo burza.

Tko prati TNPL zaista može steći dojam da neko zaustavlja rast.Jučer je TNPL jedina dionica na ZSE
koja se tuće po BID.A pred neki dan imali smo strašilo od 200 kom.Strah je posijan i mali bježe.Ćini
se da PBZ skrbnički izlazi.A to je grupni račun.A brokeri pokoji put kao da žele prodati što jeftinije.
Pa to ionako nije njihov novac .
Prilika za dobar ulaz,ali na ZSE se ulazi samo kada dionica raste.
Ja sam ulazio po BIDu i normalno pogriješio i po ko zna koji put.Bojao sam se da će mi uteći.



U zadnjih mjesec dana jdpl je sa 90kn došao na 140kn. Atpl 6xx na 900. Tnpl sa 1400 na 1550.
Sramota za tnpl. I ako uzmemo da je kupnja jučer na 1510. Ne može biti gore. Kad god se pokazala volja da se probije ta blokada na 16xx uvijek je prodaja prevladala.
Nekom je u interesu da tnpl bude nisko. Al iz kojih razloga?
Al plus baš ne primječujem neku veliku zainteresiranost malih dioničara za ovu dionicu. A ako ovako nastavi izgubit će totalno na likvidnosti.

Točno.Ali JDPL je narastao sa razlogom.Jer kao što laže Governor Jadroplov nastavlja sa dobrim poslovanjem samo sada i knjigovodstveno ima dobitak.I tržište to prepoznaje.
[/quote]
Ne samo da JDPL knjigovod. ima dobit već ima i pozitivan Neto novčani tok od poslovnih aktivnosti što je iznimno znacajno

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

TNPL je ogroman problem corporate governance-a.
Ja sam o tome trubio vec 2 mjeseca
Tada je JDPL bio 104 kn.

Firma dobra ali management los.
Nazalost sada se vidi koliko je to vazno..
Nazalost jos jednom kazem.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

kako vidim, Lopini nije u interesu skinuti prokletstvo sa tankerske. I dalje u svojim postovima spominje ostale brodare… teško vama s njim [bye]

I'LL BE BACK

Dok je na ovoj temi, sve OK [thumbsup]

Aj ne trkeljajte, ne mora sve rasti linearno, može tankerska stići i prestići sve, samo ako se poklopi oporavak ekomonije s izlaskom single hulla, to će biti dionica koja će narasti više od svih.

Ionako ovdje svako svoga konja druka, a argumenti su svi zajedno za ne kažem što.

Poštovani Lopina!
Niste mi odgovorili na pitanje:
što su to rezerve i koliko one iznose u slučaju isciđenog limuna?
Vi ste se hvalili poznavanjem bilance, molim Vas odgovor.

Vjerojatno ste predvidjeli, poštovani Lopina!
Unaprijed zahvalan!

A dioničare tankerske koji najprije pišu na forumu "kupio sam ovo dugoročno, neču dirat tri godine", a onda plaću ko djeca " JDPL je više naraso, neko srušio po bidu s 1600 na 1550", također ću se suzdržati od komentara.

Neka samo rastu ATPL i JDPL to ej dobro i za TNPL [thumbsup]

O čemu vi pričate, zar bi onom tko je kupio tnpl dugoročno trebalo biti drago što je is bilo kojim drugim brodarom mogao za sada biti u puno većem plusu. Dalo bi se raspraviti tko ovdje trkelja.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


O čemu vi pričate, zar bi onom tko je kupio tnpl dugoročno trebalo biti drago što je is bilo kojim drugim brodarom mogao za sada biti u puno većem plusu. Dalo bi se raspraviti tko ovdje trkelja.

Ne moraju svi biti trejderi i cijele dane buljiti u monitor. Ukoliko ste kupili dugoročno, i skor se gleda na dulji rok. Ukoliko ste kupili za trejd, žao mi je.

Nisam kupio za trejd. Evo baš se vratio s plaže.
Al zar vas ne smeta što nema pomaka. Evo meni stoji tnpl minus 0.24% u rortfelju. Crobex je bio 16xx kad sam je uzeo.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close