Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A što se tiće ATPL.To je dobra firma,ali preskupa dionica.

gospodine lopina, pratim vas već dugo i ne mogu da ne primijetim vašu opsesiju atlantskom plovidbom u zadnjih nekoliko mjeseci.

ja sam čovjekoljub i siguran sam da niste druker koji želi jeftino kupiti nego mislim da ste iskreni u tome što pišete.

čak ste mi dragi jer sam jako izložen i u lošinjskoj plovidbi a o njoj pišete sve najbolje.

pa me zato ovako bratskobrodarski zanima odakle ta vaša opsesija atlantskom plovidbom i to da svaki post, ma koja tema bila, završavate na njezin račun. jeste li i inače skloni opsesivnom ponašanju ili je to samo s atlantskom?



A što se tiće ATPL.To je dobra firma,ali preskupa dionica.

gospodine lopina, pratim vas već dugo i ne mogu da ne primijetim vašu opsesiju atlantskom plovidbom u zadnjih nekoliko mjeseci.

ja sam čovjekoljub i siguran sam da niste druker koji želi jeftino kupiti nego mislim da ste iskreni u tome što pišete.

čak ste mi dragi jer sam jako izložen i u lošinjskoj plovidbi a o njoj pišete sve najbolje.

pa me zato ovako bratskobrodarski zanima odakle ta vaša opsesija atlantskom plovidbom i to da svaki post, ma koja tema bila, završavate na njezin račun. jeste li i inače skloni opsesivnom ponašanju ili je to samo s atlantskom?
[/quote]
Najprije sam svima malo popravija prosijek ocijena.,Sebi ne mogu pa imam stabilnog asa.

Pitali ste me,da li sam malo ispalija.Biće da jesam,ali nisam sam.Ima nas puno, a mi bivši marginaši
i malo više.

ATPL mi je zgodna za usporedbu jer je njena tržišna kapitalizacija veća nego TNPL,a TNPL ima
stvarnu vrijednost kao sva četiri brodara skupa.Znaći da je precijenjena u odnosu na ostale
naše brodare minimalno dva do tri puta.Ovi zadnji rezultati koje ostvaruje ATPL nisu posljedica
samo loših prilika na svjetskom tržištu,već i fundamentalne precijenjenosti u odnosu na ostale naše
brodare.Tek kada i ako BDI probije 4.000 ću se smiriti.Do tada je ATPL vrlo zahvalna za usporedbu
prema ostalim našim brodarima,da bi se ukazalo koliko su jeftiniji od nje.
Žalosna je činjenica da dok ona ne krene neće ni ostali brodari.Ali tko ide na dividendni prinos u
svim ostalim brodarima/osim JDPL/može više zaraditi.To je i logično jer je precijenjena dionica i ona neće moći imati dividendni prinos kao ostali.
Ovaj komentar se ne odnosi na ULPL.

atpl je jedini brodar sa isplaćenom dividendom?

koliko je bila dividenda, pardon predujam? oko 50 ako se dobro sjećam? to je skoro 70 isplaćenih miljuna…..koliki je bio gubitak? oko 45?

sića


atpl je jedini brodar sa isplaćenom dividendom?

koliko je bila dividenda, pardon predujam? oko 50 ako se dobro sjećam? to je skoro 70 isplaćenih miljuna…..koliki je bio gubitak? oko 45?

sića


I ULPL.
Sa isplatom dividende,ostvarenim gubitkom u prvom kvatralu,kao i uplatama za nove brodove ATPL je
isciđeni limun.



atpl je jedini brodar sa isplaćenom dividendom?

koliko je bila dividenda, pardon predujam? oko 50 ako se dobro sjećam? to je skoro 70 isplaćenih miljuna…..koliki je bio gubitak? oko 45?

sića


I ULPL.
Sa isplatom dividende,ostvarenim gubitkom u prvom kvatralu,kao i uplatama za nove brodove ATPL je
isciđeni limun.
[/quote]

ma nisu još iscijeđeni ali ako tako nastave za dvije godine su u bankrotu [bye]

sve su to "zlatni dečki" iscenirali

@lopina

-Gosp.lopina,kad ti dvojica kažu da si pijan, lez i tujaj se.
-Bez uvrede, ali ako ne vidite da ste prevršili svaku mjeru, imate problem.
-Ostavite se takovg načina pisanja, jer postajete uistinu dosadni.
-Nastavite pratiti TNPL (i sam sam vlasnik određenog broja dionica) navijajmo svi zajedno da nam se poveća stanje na brokerskom računu, ali prestanite sa kuđenjem ATPL (polovicu sam prodao ovijeh dana od straha koji mi je lopina ulio,brrrrr).

-Vi ste preozbiljan čovjek da se zamara sa konstantnim svađama na svim topicima gdje sudjelujete.
-Ja sam treći koji vam kaže :Kolega lopina, pijani ste.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




atpl je jedini brodar sa isplaćenom dividendom?

koliko je bila dividenda, pardon predujam? oko 50 ako se dobro sjećam? to je skoro 70 isplaćenih miljuna…..koliki je bio gubitak? oko 45?

sića


I ULPL.
Sa isplatom dividende,ostvarenim gubitkom u prvom kvatralu,kao i uplatama za nove brodove ATPL je
isciđeni limun.
[/quote]

ma nisu još iscijeđeni ali ako tako nastave za dvije godine su u bankrotu [bye]
[/quote]

ako ekonomija bude kao u q4 i q1 još dvije godine, sve će firme završiti u bankrotu, ali atlanstka među posljednjima.


I ULPL.
Sa isplatom dividende,ostvarenim gubitkom u prvom kvatralu,kao i uplatama za nove brodove ATPL je
isciđeni limun.

Poštovani Lopina!
Niste mi odgovorili na pitanje:
što su to rezerve i koliko one iznose u slučaju isciđenog limuna?
Vi ste se hvalili poznavanjem bilance, molim Vas odgovor.



ULPL ne komentiram.Oni su vanzemaljci i najjaći špekulanti.

može pojašnjenje , hvala!

Tankerska opet nije ništa narasla. A moj Jadrić potego dobrih 40% u dva tri tjedna. čak je i ATPL potegla 30-ak%. Nastavlja se prokletstvo Tankerske. A prokletstvo vam je nanio Lopina. Ako Lopina u sljedećih mjesec dana u svojim druk plahtama o Tankerskoj niti jednom ne spomene nekogog drugog brodara, prokletsvo će se privremeno obustaviti i Tankerska će malo narasti. U protivnom, prokletstvo se nastavlja i Tankreska i dalje stoji dok ostali brodari rastu. Nažalost, to je tako…

I'LL BE BACK

Blage rijeći kolega
ovo ne bih stvarno zvao rastom

TNPL

DATUM % KOM
19.5.2009 -1,82 306 488.384,68
18.5.2009 -0,65 19 29.397,32
15.5.2009 -0,63 89 141.644,00
14.5.2009 -1,54 301 485.357,95
13.5.2009 -1,52 128 211.007,43

nego padom:

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

U zadnjih mjesec dana jdpl je sa 90kn došao na 140kn. Atpl 6xx na 900. Tnpl sa 1400 na 1550.
Sramota za tnpl. I ako uzmemo da je kupnja jučer na 1510. Ne može biti gore. Kad god se pokazala volja da se probije ta blokada na 16xx uvijek je prodaja prevladala.
Nekom je u interesu da tnpl bude nisko. Al iz kojih razloga?
Al plus baš ne primječujem neku veliku zainteresiranost malih dioničara za ovu dionicu. A ako ovako nastavi izgubit će totalno na likvidnosti.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close