BPBA (VABA d.d. banka Varaždin)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BPBA (VABA d.d. banka Varaždin)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.zse.hr/default.aspx?id=51414

[emo_palacg]

http://wire.seenews.com/news/croatias-vaba-banka-cuts-capital-by-21-4-mln-kuna-2-8-mln-euro-424087

In May, Vaba Banka’s shareholders voted in favour of a cash injection from Czech peer J&T Bank, to be implemented after the capital cut. The capital hike will be carried out through an issue for payment in cash of 7,500,000 regular shares at 10 kuna each that will be fully subscribed by J&T Bank.

Pred regulatorom je nezgodna odluka jer odvaguje puštanje na tržište investitora čiji je raniji pokušaj preuzimanja Centar banke bio obilježen pregovorima na principu “uzmi ili ostavi”, pokušajem ucjene države da preuzme loše kredite, a nakon što je HNB dao dozvolu, J&T se naglo povukao, nakon čega je Centar banka završila u stečaju.

9,35posto

iznosila je stopa adekvatnosti kapitala Vabe potkraj 2013.
Ovo Vam je iz današnjeg Poslovnog dnevnika

bisakovi
Ceba je bila isprepletena sa mutnim poslovima cak se i politika pocela mjesat. A znamo kako firme zavrsavaju gdje se politika umjesa.


bisakovi
Ceba je bila isprepletena sa mutnim poslovima cak se i politika pocela mjesat. A znamo kako firme zavrsavaju gdje se politika umjesa.


To nema nikakve veze sa nevjerodostojnosti ove banke koja nije poštivala svoje obaveze(ako je istina kako su mediji izvještavali)!!!
Zašto bi joj sada HNB vjerovao???
Pozdrav

J&T čeka zeleno svjetlo HNB-a za uplatu 75 mil. kuna u Vabu

dobra vijest je ovo – tko je kupovao ispod 7, kupovao je pametno, ispod 5, vrlo pametno. naravno, to ništa ne govori o daljnoj budućnosti, ali govori o tome da u ovom trenutku vaba vrijedi najmanje 10 kn po dionici i to kažu ljudi od struke, ne grobex

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


dobra vijest je ovo – tko je kupovao ispod 7, kupovao je pametno, ispod 5, vrlo pametno. naravno, to ništa ne govori o daljnoj budućnosti, ali govori o tome da u ovom trenutku vaba vrijedi najmanje 10 kn po dionici i to kažu ljudi od struke, ne grobex

Pa dosta više tih navlakačkih gluposti isto ste pisali na cebi do samog stečaja a sad i na VABI. Po meni je najvjerovatniji slučaj ponavljanje istog scenarija sa cebom znači stečaj gdje dioničari gube sve. Sama vlada je izjavila da se ide na smanjivanje malih bančica ili okrupljavanje njih par u jednu ili likvidacija kroz stečaj.[emo_palacd]



dobra vijest je ovo – tko je kupovao ispod 7, kupovao je pametno, ispod 5, vrlo pametno. naravno, to ništa ne govori o daljnoj budućnosti, ali govori o tome da u ovom trenutku vaba vrijedi najmanje 10 kn po dionici i to kažu ljudi od struke, ne grobex

Pa dosta više tih navlakačkih gluposti isto ste pisali na cebi do samog stečaja a sad i na VABI. Po meni je najvjerovatniji slučaj ponavljanje istog scenarija sa cebom znači stečaj gdje dioničari gube sve. Sama vlada je izjavila da se ide na smanjivanje malih bančica ili okrupljavanje njih par u jednu ili likvidacija kroz stečaj.[emo_palacd]
[/quote]
opet ste zakasnili sa ulaskom????[emo_smijesak]

Ipak, ulazak J&T-ja nije na skupštini prošao glatko. Protiv smanjenja kapitala za gotovo 21,5 milijun kuna i posljedične dokapitalizacije J&T-ja uz isključenje ostalih dioničara glasovao je Validus u stečaju, no na kraju je ispak preglasan. Za razliku od slučaja Centar banke, češki investitor ovaj put nema dodatnih uvjeta.

Ipak, ulazak J&T-ja nije na skupštini prošao glatko. Protiv smanjenja kapitala za gotovo 21,5 milijun kuna i posljedične dokapitalizacije J&T-ja uz isključenje ostalih dioničara glasovao je Validus u stečaju, no na kraju je ispak preglasan. Za razliku od slučaja Centar banke, češki investitor ovaj put nema dodatnih uvjeta.


Mislim da je ovdje stečaj vrlo moguć!!!
Teško će Češki investitor dobiti suglasnost HNB-a nakon Centar banke!!!
A ovi mizerni prometi apsolutno ne znače ništa.
Pozdrav

bisakovi dosadni ste. mozete napisati vise neki argument za svoje tvrdnje.. ovaj tekst koji ste citirali se izravno protivi ovome sto vi govorite

New Report

Close