BPBA (VABA d.d. banka Varaždin)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BPBA (VABA d.d. banka Varaždin)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gmchanger
sve ide prema pozitivnom rješenju….samo malo strpljenja…lupat ce neki glavom gdje su bili kad je bilo ispod 10kn

priopcenje izravno iz JT-a

J & T Bank kupio 58% udjela u hrvatskom banke Vaba
Potvrda odluke Uprave i Nadzornog odbora stupaju današnji datum, J & T Hrvatska banka u VABA banci. Dokapitalizacija od 75 milijuna. kuna (oko 10 milijuna. EUR) i stjecanje 58% udjela, tako je uspješno završeno više od šest mjeseci pregovora. U sljedećih nekoliko dana trebao J & T banke dobivaju dozvolu Hrvatske narodne banke sa stjecanjem većinskog udjela.
“Drago nam je da smo postigli međusobni dogovor koji će, čvrsto vjerujem, na dobrobit svih. Na preliminarnim financijske transakcije moraju biti ispunjeni dogovoreni uvjeti propisani u memorandumu o razumijevanju, koji bi trebao pojaviti u narednim tjednima ” , komentirao je proces stjecanja Igor Kovač, član J & T Bank.

U ovom trenutku ne postoji izmjena Statuta Hrvatske banke i izbor novih članova Nadzornog odbora , na kojoj su bili nominirani: Patrik Tkac, Igor Kovač, Ivo Enenkl i George Laliki. Istodobno imenovanje trećeg člana Uprave Vaba banke, koja bi trebala postati Monika Céreová, bivši direktor J & T banka Slovačkoj.

Pristupom financijski jak investitor dobiva Vaba banku s dovoljno sredstava i znam -. kako za daljnji rast i razvoj dokapitalizacija će također pogodovati aktivnost i uspješnost poslovanja Banke.

O nama:
Mi smo jedna od najbrže rastućih banaka u regiji. Mi smo lider u području privatnog i investicijskog bankarstva. Slovačka administrirati klijentove imovine u ukupnom iznosu od 1,5 milijardi. EUR. Mi stvaramo jedinstvene mogućnosti ulaganja s najvećim individualnog pristupa. Poštujemo načelo zajedničke uspjeha i dijeli s klijentima, što smatramo da se naši partneri, možemo podijeliti svoje prihode. Baš kao i mi želimo da naši klijenti Slovačkoj bio bogatiji. U umjetnosti, obrazovanje i inovacije startupových stoga selektivno podržati najbolje projekte. Zajedno s J & T banke u Pragu, Ruski J & T Bank Zao, J & T Bank i povjerenje Corporation nalazi u Barbadosu i pošta banke su dio bankarskog i financijskog holdinga tvrtke J & T Group Finance SE. Za više informacija o http://www.jtbanka.sk i http://www.jet.sk.

gmchanger
ipak cemo morat sacekat da se dionica pokrene….kako vidim zainteresiranih nema za ovu dionicu….ili se ceka blagoslov HNB-a

prošla baka sa kolacima [emo_smijeh]….ocito morate ljestvicu podignut


prošla baka sa kolacima [emo_smijeh]….ocito morate ljestvicu podignut

Mora da se šališ i to žestoko pa pravog kupca nema niti na 5 kuna, količine su bezvezne znači kupca nema.



prošla baka sa kolacima [emo_smijeh]….ocito morate ljestvicu podignut

Mora da se šališ i to žestoko pa pravog kupca nema niti na 5 kuna, količine su bezvezne znači kupca nema.
[/quote]
to ti misliš da nema kupaca….a vidjet cemo hoce prije na 5kn ili 10kn

Češkoj J&T Banci uspio je drugi pokušaj ulaska na hrvatsko tržište

Financijska ustanova koja je prethodne godine ostvarila dobit od više od jedne milijarde kruna stekla je većinu u Vaba Banci Varaždin. Na taj su način okončani šestomjesečni pregovori s hrvatskom Vladom i s manjinskim dioničarima. Nakon što je transakciju potvrdio upravni, te nadzorni odbor hrvatske financijske ustanove, J&T Banka je u Vabi ovladala 58-postotnim udjelom, putem povećanja temeljnog kapitala iste za 75 milijuna kuna (približno 270 milijuna čeških kruna).

Osim povećanja temeljnog kapitala, banci predstoje i druge promjene. Novi vlasnik će promijeniti statut, a u tijeku su i pripreme za izbor novih članova nadzornog odbora banke. Novi se češki vlasnik ne želi u svojim aktivnostima fokusirati samo na varaždinsku regiju, pa u narednim godinama predviđa otvaranje novih podružnica duž dijela jadranske obale, konkretno od Istre do Zadra. Banka će nuditi usluge ne samo za fizičke, nego i za pravne osobe i institucije.

gmchanger
ovo bi mogla bit zlatna koka za koju godinu

trebala bi ali me fascinira da je veci fokus ceskih i slovackih medija na cijelu situaciju nego hrvatskih.. ovo ce vjerojatno znaciti i jos novca od j%t-a prema vabi zbog sirenja na sjeverni jadran a i 75 milijuna za cebu mora negdje otici.. sto sam procitao po slovackim i ceskim portalima ne spominje se nista posebno osim ovih detalja u vezi vabe tako da vjerojatno nece kupovati jos banka nego ce nastaviti ulagati u vabu




prošla baka sa kolacima [emo_smijeh]….ocito morate ljestvicu podignut

Mora da se šališ i to žestoko pa pravog kupca nema niti na 5 kuna, količine su bezvezne znači kupca nema.
[/quote]
to ti misliš da nema kupaca….a vidjet cemo hoce prije na 5kn ili 10kn
[/quote]
Pa eto svakako prije na 5 i niže nego na 6.





prošla baka sa kolacima [emo_smijeh]….ocito morate ljestvicu podignut

Mora da se šališ i to žestoko pa pravog kupca nema niti na 5 kuna, količine su bezvezne znači kupca nema.
[/quote]
to ti misliš da nema kupaca….a vidjet cemo hoce prije na 5kn ili 10kn
[/quote]
Pa eto svakako prije na 5 i niže nego na 6.
[/quote]
cisto sumnjam da ce više na 5kn…mada sam na kupnji na 5kn






prošla baka sa kolacima [emo_smijeh]….ocito morate ljestvicu podignut

Mora da se šališ i to žestoko pa pravog kupca nema niti na 5 kuna, količine su bezvezne znači kupca nema.
[/quote]
to ti misliš da nema kupaca….a vidjet cemo hoce prije na 5kn ili 10kn
[/quote]
Pa eto svakako prije na 5 i niže nego na 6.
[/quote]
cisto sumnjam da ce više na 5kn…mada sam na kupnji na 5kn
[/quote]

ipak ne..
6.99kn – 207 dionica 15:42:20

New Report

Close