BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naravno da nisam znao na koliko ce biti cijena, no pretpostavljao sam da ce rasti, ali kako nikad ne pisem da ce ici cijena gore ili dolje, nisam to radio na BLSC,

vec sam pisao na ovoj temi da iza preuzimanja stoji Uprava belisca koja uz Private Equity "privatizira" belisce.

Pretpostavio sam da mirovinci nece prodavati belisce jer je preveliki free float da bi se bojali prelaska 75% ili 95%

Opet pretpostavka

PE/uprava trebaju minimalno 75% udjela da mogu hebat manjinske dionicare vise nego sto su hebali do sada sa manipuilranjem s financijskim izvjestajima. Naime, ako je
a) iza preuzimanja Uprava, trebaju 75% da bi mogli nastaviti ovako
b) iza preuzimanja PE je kupio zato da proda i puno je lakse izaci kada se prodaje 90% ili 100% (pogledati ZAPI) nego kada se prodaje udio koji sada imaju.

no ono sto sam ja pisao svodi se samo na koristenje vlastite glave u donosenju odluka, a slusanje gurua s foruma ostaviti kao nesto tipa "vjerovali ili ne" [lol]

loody allen,

ne poznam vas i ne idem s nickovima registriranima 2010 kao i djevojkama mladjima od 18g na druzenja u kasnim satima
[bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ovaj na 530 kn je prvo kupovao 100 komada. Kad mu je to prošlo, postavio se sa 226 komada na isto jcijeni. Rascjepkao se, ali taj očito kupuje naviše, bez obzira što je zasada promet mali. Ne žuri mu se. Skuplja polako, koliko može, koliko mu to ask dozvoli. Ali skuplja.

ili je to samo pokušaj da se izmanipulira rast cjene,i proda skuplje nego duropacku . Željezo se kuje dok je vruće,zar ne ?

Da je netko htio skupiti veće količine,zar nebi bilo logičnije da je sačekao pozaspale male ulagače,koji su prespavali javnu ponudu,pa uzme po sistemu daj što daš..kao ZAPI ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Lako je sad bit pametan pa tvrditi kako je trebalo ovo ili ono. Ja nagađam da kupuje Uprava i to za svoj račun. Zašto tako mislim? Zato što su oni u preuzimanju odradili dio posla za Duropack, pa su im prodali i svoje dionice, a sad ih opet dokupljuju. Možda preko kakvog skrbničkog da se ne zna.
Ali sve je to nagađanje, nitko nema pojma o čemu se zapravo radi.

Ja bi rekao da mirovinci kupuju. Imao sam taj scenarij u glavi ali mi se je činio skroz nevjerojatnim . Kako sam se tu 2 puta zahebo ko nigdje. Nisam izgubio ali ovaka prilika u krizi se ne ukazuje svaki dan.
To je ta naša suluda burza. Sve što je nemoguće to se i desi.

who dares, wins

AZ OMF 71.969 6,18%
5.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND
72.094 6,19
Evo pojačavao se je malo u zadnje vrijeme. Ništa to ne znači no nešto mi govori da je to to…

who dares, wins

A možda netko samo želi povisiti prosjek cijene za tekuća tri mjeseca. A zašto bi to radio? Vjerojatno ćemo saznati uskoro. Također, na 400 i 450 kuna postoje dva relativno ozbiljna bid naloga koji nisu tu bez vraga.
[undecid]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Ako iza PE nije uprava onada je za ocekivati da ce PE htjeti izaci sto ranije iz BLCS i uz sto vecu zaradu. Pri tome zarada najvjerovatnije ne smije biti ispod IRR20%, vjerovatnije IRR25%

Ako BLSC bude na burzi u tom trenutku, prema sadasnjim zakonima, novi kupac ce morati dati javnu ponudu za preostale dionice (slicno kao kod Zapi ili sto je ovdje slucaj)

po kojoj cijeni ce biti izlaz?

500 x (1+IRR)^t
gdje je t vrijeme u godinama

naravno, ovo je kalkulacija koja ne ukljucuje stvarnu cijenu preuzimanja paketa od Talijana, ne ukljucivanje troskova podmazivanja uprave i sl.

naravno, postoji mogucnos da PE nece zaraditi u ovoj prici, no buy out private equity imaju relativnu veliku uspjesnot za razliku od onih venture & start up

OK, male dionicare razumijem da bas nisumogli znati, ali manekeni i kravatasi iz otvorenih fondova koji su prodavali mi bas i nisu jasni. nije valjda da i oni ne znaju spojiti 2 i 2

[bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

prozvan sam pa se javljam.
u nekoliko navrata upozoravao sam kolege da mirovinci nece prodavat.
u nekoliko navrata pisao sam da je vrlo vjerojatan scenarij da ce mirovinci dokupljivat kako bi si smanjili prosjek ulaza (kod nekih, poput AZ-a, on je veci od 800 kn).
u nekoliko navrata spominjao sam da ce tesko uspjet dokupit znacajne kolicine ispod 500.
u nekoliko navrata isticao sam da cu prodat svoje dionice duropacku, unatoč tome (imam svoje razloge).

ako sam zbog toga navlakac, idiot koji nema pojma o nicemu, samozvani guru koji je zahebo mnogo malih, onda stvarno ne znam sto je dopusteno pisati na forumu.

hate red

vipy, kravataše iz otvorenih fondova boli kiki, ionako to nije njihov novac. ono što je neshvatljivo je da nitko nije rekao ni a. da su se mirovinci oglasili i rekli da neće prodavati jer vjeruju da dionica vrijedi više od 500, siguran sam da bi mnogi mali odustali od prodaje.

ali ja ne vjerujem da iza PE-a stoji uprava. mislim da je uprava igrač Duropacka a ne obrnuto.


prozvan sam pa se javljam.
u nekoliko navrata upozoravao sam kolege da mirovinci nece prodavat.
u nekoliko navrata pisao sam da je vrlo vjerojatan scenarij da ce mirovinci dokupljivat kako bi si smanjili prosjek ulaza (kod nekih, poput AZ-a, on je veci od 800 kn).
u nekoliko navrata spominjao sam da ce tesko uspjet dokupit znacajne kolicine ispod 500.
u nekoliko navrata isticao sam da cu prodat svoje dionice duropacku, unatoč tome (imam svoje razloge).

ako sam zbog toga navlakac, idiot koji nema pojma o nicemu, samozvani guru koji je zahebo mnogo malih, onda stvarno ne znam sto je dopusteno pisati na forumu.


meni samo smeta licitiranje s cijenom… ide to na 350 i sl. poput tebe i slicnih
kolege mirovinci?
znaci otvoreni fond?
[smiley]

hebate mozda te znam, morat cu umanjiti retoriku [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Evo ja sam na Poslovnom 2010,dok neki nisu znali šta je računalo radio sam sa 3.1,I 95,WINDOWS.486
2.Treba se malo analizirat povijest belišča,čije je bilo itd.
3.U potpunosti se slažem sa kol.Kamencom.
4.Belišče je bila i biti če best buy
5.Da se u RH napravi kvalitetna privatizacija interes je svima ,jer ovako če rodbinske veze i štele napravit veliku štetu svima. pozdrav [cry] [bye] [angry]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Danas bi se novoprobuđeni optimisti mogli naslagati na bid sa 450 + kuna. Pa da opet krene življa trgovina ovom dionicom. Tako je onaj što je u petak kupovao po 500 + kuna postigao svoj cilj. [cool]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close