BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je sad onda najbolji short sell na ZSE.

Ovo je jako dobra firma. Oni će imati ogromne koristi od slabljenja eura. Drugo shortati nešto u čemu se nalaze 3 mirovinska fonda među prvih 10 i nije baš dobra ideja. Mislim nema šortanja na ZSE, ali da ima BLSC ne bi bilo među prvima. Čak ni blizu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ovo je sad onda najbolji short sell na ZSE.

Ovo je jako dobra firma. Oni će imati ogromne koristi od slabljenja eura. Drugo shortati nešto u čemu se nalaze 3 mirovinska fonda među prvih 10 i nije baš dobra ideja. Mislim nema šortanja na ZSE, ali da ima BLSC ne bi bilo među prvima. Čak ni blizu.
[/quote]
Bili su oni tu i na 1000 HRK i na 250 HRK. OMF će mi i posudit dionice za short.
Jedini problem je likvidnost i spread. Ali u teoriji, najbolji short (od ovih normalnih dionica).

Ne znam isplati li se malima opet ulaziti u BLSC. Ako Duropack progura veću dokapitalizaciju i kroz nju stekne 75 posto, može lako maknuti dionice s burze. Ja sigurno neću ulaziti, osim ako se cijena spusti na jako niske razine.

Mirovinci nisu prodali, ali neki investicijski očito jesu. Vidim da su se neki skrbnički u prvih 10 smanjili, a potpuno je nestao Slavonski ZIF. U prvih 10 je trenutno 94,82 posto. Trgovina Belišćem će praktički nestati s burze.

Duropack se službeno oglasio na svojim web stranicama. Ukupno su platili 217.5 milijuna kuna za preuzete dionice Belišća, Bilokalika i Unijapapira.

Duropack AG holds 62 % of Croatian Belišće d.d.

Duropack AG, a 100% subsidiary of Constantia Packaging AG, headquartered in Vienna issued a takeover offer for all unencumbered shares of Belišce d.d. on April 19, 2010. This was accepted by shareholders together holding 35.63 %, which together with the 26.71 % already belonging to Duropack yields a total participation of 62.34 %. Belišce shareholders were offered HRK (Croatian Kuna) 500 (approx. € 68.5) per share in cash.

The takeover bid also contained offers to the shareholders of Belišce subsidiaries Bilokalnik-IPA (HRK 90/ approx. € 12.3 per share) and Unijapapir (HRK 1,690/approx. € 231.5 per share) in cash. After end of the acceptance period Belišce holds 60.80 % and Duropack 7.14 % (together 67.94 %) of Bilokalnik as well as 74.58 % and 21.08 % (together 95.66 %) of Unijapapir.

The total transaction volume amounts to HRK 217.5 million (€ 29.8 million).

There will be a press conference on this subject on June 8, 2010 at 10.30 a.m. CET in Zagreb.

Belišce d.d. is a leading company in the paper and corrugated board industry in South Eastern Europe with ten production units in Croatia, Slovenia, Serbia and Macedonia.

http://www.constantiapackaging.com/index.php?id=65&L=0&no_cache=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=307&tx_ttnews%5BbackPid%5D=328

duropack ide u dokap belišća vrijedan 20-ak milijuna eura.
pitanje je samo kako će se prema dokapu postavit mirovinci.
ako sudjeluju, moraju iskeširat dosta love.
ako ne sudjeluju, past će im udjeli.
krasna pozicija.

hate red

Dionice je Duropacku prodala cijela uprava.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Celnici-Belisca-rasprodali-dionice?homesrclink=carousel

Duropack: Dokapitalizirat ćemo Belišće s 20 milijuna eura do kraja godine

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/duropack-dokapitalizirat-cemo-belisce-s-80-milijuna-eura-do-kraja-godine,80802.html

Dug od 80 milijuna eura! Pa kad su to uspjeli nabiti? S ovih 20 millijuna eura samo će malo pokrpati te dogove. Pretpostavljam da bi se ostatak nekako mogao reprogramirati, tako da se kratkoročni pretvore u dugoročne ili nešto slično.
U svakom slučaju u Belišću su sad samo veliki dioničari, jer skoro svi su mali izišli. Pitanje je kad će dionica izići iz Crobexa, jer kad iziđe i indeksni će je se morati riješiti, samo ne znam hoće li imati kome.


Dug od 80 milijuna eura! Pa kad su to uspjeli nabiti? S ovih 20 millijuna eura samo će malo pokrpati te dogove. Pretpostavljam da bi se ostatak nekako mogao reprogramirati, tako da se kratkoročni pretvore u dugoročne ili nešto slično.
U svakom slučaju u Belišću su sad samo veliki dioničari, jer skoro svi su mali izišli. Pitanje je kad će dionica izići iz Crobexa, jer kad iziđe i indeksni će je se morati riješiti, samo ne znam hoće li imati kome.

oće meni za short cover, ak iskemijam plan na vrijeme.

znači mali su prodali, očekujući da će i fondovi prodati, a fondovi niti su prodali niti su se oglasili. izignorirali su ponudu. lijepo od njih! forumaši su njihovu šutnju tumačili kao pristanak na ponuđenu cijenu, ali su se prevarili. kad se sve zbroji, ispada da su Duropack, fondovi i HANFA zajedno nazguzili male dioničare. baš je lijepo biti dioničar na hrvatskom tržištu kapitala! [rolleyes]

New Report

Close