BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakvi kreteni pišu o tržištu kapitala, a ostali samo copy-pastaju njihove tekstove po news portalima! [lol]

Ponuda istječe u srijedu, ali je danas zadnji dan za kupnju, ako se želi prodati Duropacku u srijedu i eventualno zaraditi neka sitna lova od razlike u cijeni.

u pon u belisce dolazi crnogorski podvodni klub djeronimo [lol]

hate red

Možda nećemo roniti u pon, jer vlasnici sve do srijede mogu prihvatiti ponudu, pa nitno neće prodavati punu niže od 500, ali će se kupnja znatno spusiti. Predvođam slabu ili nikakvu likvidnost sljedećih dana, a onda vrlo brzo zaron na 300-350 [wink]

Povlačenje kupnje kratkoročno ne bi trebalo spustiti cijenu, jer tko je želio prodati, to će učiniti Duropacku, a ne da nakon srijede prodaje znatno jeftinije od 500 kuna kupnji koje neće niti biti. Realniji je scenario da će trgovanje ovom dionicom gotovo potpuno zamrijeti, a cijena se neće drastično promijeniti. Barem na neko vrijeme.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

pa da, past će likvidnost. u početku nitko neće htjeti prodavati niže od 500, ali kupnja će se postaviti jako nisko, pa kad netko bude morao prodavati opalit će po bidu i srušiti cijenu. uglavnom, ode još jedna dionica sa burze. koja je sljedeća? burza je sve bliže eutanaziji…

Hoće li se fondovi očitovati o ponudi ili će to biti jasno tek poslije roka?


Hoće li se fondovi očitovati o ponudi ili će to biti jasno tek poslije roka?

fondovi su se već očitovali. znakovitom šutnjom.

hate red

vidim da neki ovdje pričeju o istiskivanju dioničara……pa kako je to moguče ako ne skupe 95%?……
a 95% neče skupiti, u to sam 100% siguran……koliko % moraju imati da bi je delistirali s burza, 50% ili?…..kad se bude znalo koliko su skupili?….

Mislim da kupnja koje skoro ni nema govori sve. [wink]

Pitanje je da li oni uopće s obzirom na svoju poziciju u ovoj situaciji, javnim istupom i očitovanjem smiju utjecati na rezultate i uspjeh ili neuspjeh ovog preuzimanja. Da li je to uopće kakvim pravnim aktima regulirano?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


vidim da neki ovdje pričeju o istiskivanju dioničara……pa kako je to moguče ako ne skupe 95%?……
a 95% neče skupiti, u to sam 100% siguran……koliko % moraju imati da bi je delistirali s burza, 50% ili?…..kad se bude znalo koliko su skupili?….

Znat će se koliko su skupili tek nakon isteka ponude. Za delistiranje s burze je potrebno mislim nekih 70 posto (ili 75?). Sumnjam da će biti istiskivanja, ali vjerojatno će biti delistiranja ako skupe dovoljno.

XceeD, ne znam, ali na početku su rekli da je 500 malo s obzirom na ulaz od 470 i više. Mogli su to i kasnije ponoviti, ali nisu. Javni istup je bio i onda a bio bi i sada.

New Report

Close