BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fair market value, market value, fair value, true value, investment value, intrinsic value, fundamental value, insurance value, book value, use value, collateral value, ad valorem value, or some other value

sve dok sudovi, hanfa i onih kojih se tice ne nauce ove razlike, ODNOSNO DEFINIRAJU OVAKVE STVARI uvijek ce ih netko moci shebati [bye]

prava vrijednost ili postena?
Antune [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Žalosna je činjenica da se ne pojavljuju i nikakvi članci koji bi se osvrtali i komentirali polako curenje roka i ne javljanje fondova. Čudno je da niti novinari nisu pokazali interes da nešto saznaju, ili da bar objave da nisu ništa saznali. Doduše, već na početku ponude se na neki način znalo da će se fondovi oglasiti u zadnji čas. Ja očekujem da će se oglasiti u ponedjeljak. Ali se nadam da to ne bude poslije podneva. Ovog trena još nije panika, ali bi bila puno ležernija situacija za sve nas da se neke stvari već znaju.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


fair market value, market value, fair value, true value, investment value, intrinsic value, fundamental value, insurance value, book value, use value, collateral value, ad valorem value, or some other value

sve dok sudovi, hanfa i onih kojih se tice ne nauce ove razlike, ODNOSNO DEFINIRAJU OVAKVE STVARI uvijek ce ih netko moci shebati [bye]

prava vrijednost ili postena?
Antune [lol]

Za mene je jedina prava vrijednost tržišna, spoj ponude i potražnje.

Ako ti se ne sviđa tržišna cijena, ne prodaji čekaj veću. Ako ne dočekaš, sjedi, plači i zovi HANFU u pomoć!!!



fair market value, market value, fair value, true value, investment value, intrinsic value, fundamental value, insurance value, book value, use value, collateral value, ad valorem value, or some other value

sve dok sudovi, hanfa i onih kojih se tice ne nauce ove razlike, ODNOSNO DEFINIRAJU OVAKVE STVARI uvijek ce ih netko moci shebati [bye]

prava vrijednost ili postena?
Antune [lol]

Za mene je jedina prava vrijednost tržišna, spoj ponude i potražnje.

Ako ti se ne sviđa tržišna cijena, ne prodaji čekaj veću. Ako ne dočekaš, sjedi, plači i zovi HANFU u pomoć!!!

[/quote]

Istina, tržišna vrijednost je teoretski najbolja procijena fer vrijednosti firme. Međutim nisu sva tržišta jednaka. Snaga tržišta na kojem je izlistana dionica znatno utječe na vrijednost dionice.

Teško je odrediti fer cijenu dionice na bazi nelikvidnog tržišta, ali za BLSC boljeg tržišta od ovog nemamo.

HANFA je trenutno grobar hrvatskog tržišta kapitala i taj posao nažalost izvrsno obavlja. Zbog nesposobnosti i nekredibilnosti regulatora ne mogu se uvesti bazični investicijski alati (short selling, stop loss,…). Kada bi se uveli, kriminal bi brzo iskoristio nesposobnost regulatora i zavladao tržištem. Ovako smo, zbog HANFA-e, prisiljeni voziti u manjoj brzini nego konkurentska tržišta i sve više zaostajati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Za mene je jedina prava vrijednost tržišna, spoj ponude i potražnje.

nije,
da li su 2 transakcije na bilokalniku osnova za fer cijenu?
da li je to fer cijena za vecinski ili manjinski udio?

In the U.S. Treasury definition, fair market value is defined as “the most probable
price,” and the buyer as a “hypothetical buyer” rather than any particular buyer.
Consequently, the Tax Court has generally interpreted this to mean the value
excluding synergy with a particular buyer. However, in an industry undergoing
consolidation, where there is a pool of potential synergistic buyers, the multiples
drawn from acquisition prices, including whatever synergies there may be, have
been used to estimate fair market value.

In Canada, on the other hand, the definition of fair market value includes the
phrase “the highest price” (emphasis supplied), and the appraiser is expected to
seek out synergistic buyers, if any, and to include the value of synergies in fair
market value.

nemam blsc i boli me kita po koliko ce ici
[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

To gore je Antišina, a ne moja izjava

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


To gore je Antišina, a ne moja izjava

sorry

antisi ne bi odgovarao – njemu nema pomoci

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


@ Vipy i Brankica

Kako odrediti pravu ili poštenu vrijednost?

Fondovi nisu htjeli prodati INU po 2600 kn Molu, već su se pravili pametni pa digli cijenu na 2800 kn.
Što su dobili s tim?
– samo uludo potrošeni novac svojih udjelničara.
– na kraju su mogli kupovati INU koliko im srce želi po 1xxx kn
– koja je sada vrijednost Ine

Crobex je na 2095 bodova, čitavo tržište je diskontirano ne vidim razlog zašto bi Durpack trebao plaćati premije, jednostavno sada je prilika da se kupuje jeftino.

Ako vam se ne sviđa cijena ne prodajite, ali onda svjesno ulazite u rizike nelikvidnosti i mogućnosti istiskivanja.

Krivo. MOL je ponudio 2800, a fondovi su tražili više od 3000 i držali cijenu iznad te razine, da bi na kraju ipak prodali po 2800. Ali u slučaju Ine fondovi su barem rekli što misle, dok se u slučaju Belišća nisu ni javili, što je stvarno nevjerojatno.

Imaju vremena još danas, ali i u ponedjeljak. Vjerujem da će se oglasiti u zadnji čas.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Na Business.hr-u i SEEbiz-u objavljeno je da ponuda Duropacka ističe danas ??? Nije li to trebalo biti u ponedjeljak?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Na Business.hr-u i SEEbiz-u objavljeno je da ponuda Duropacka ističe danas ??? Nije li to trebalo biti u ponedjeljak?

ističe u srijedu a danas se još može kupovat i prihvatit ponuda u srijedu

Fala jurexx. Ponedjeljak je zadnji za one koji šalju poštom.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close