BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jasno, svi smo morali pregristi neke gubitke, koliko god teški bili. Predviđanja daljeg raspleta burze u cjelini i Belišća su jako nezahvalni, čak i na kraći rok.

Koji su potencijalni scenariji za Belišće nakon isteka javne ponude?

1) Ako ponuda prođe, tj ako Duropack prikupi više od 50 posto dionica?
– vjerojatno zadržavanje profita u kompaniji (ako ga bude), znači nema dividende
– pad cijene dionice na burzi
– znatan pad likvidnosti
– izlazak Belišća iz Crobexa
– mali dioničari i fondovi ostaju zarobljeni u relativno nelikvidnoj imovini
– možda i povlačenje dionice s burze ukoliko bude uvjeta za to

2) Ako ponuda ne prođe u cjelini, odnosno ako Duropack prikupi 40-45 posto dionica?
– sazivanje glavne skupštine
– dokapitalizacija (uz pretpostavku da većina malih dioničara neće sudjelovati na skupštini, Duropack i sa 40 posto dionica može imati većinu na skupštini i izglasati dokapitalizaciju koju su već najavili)
– u dokapitalizaciji stječu još 10-ak posto dionica i prelaze prag od 50 posto
– nastavak scenarija iz točke 1.


PBZCO je kupovao niže, za ostale nema podataka na njihovim web stranicama.

Jedino je PBZ CO kupovao niže, po 475 kuna prosjek

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



PBZCO je kupovao niže, za ostale nema podataka na njihovim web stranicama.

Jedino je PBZ CO kupovao niže, po 475 kuna prosjek
[/quote]

Da, samo taj podatak sam našao, ostali ih skrivaju ko zmija noge, valjda ih je stid pokazati što su i po kojoj cijeni kupovali.

Deca, kakva su sramota ti fond menadžeri koji vode te fondove. Dajte zamislite ovakvu situaciju u kojoj nitko od niti jednog fonda se uopće ne javi niti jednom u vezi ponude za jednu od naših najjačih firmi. Kakav je to neprofesionalizam i jad, kakvi su to jadnici od ljudi koji uopće ne reagiraju, oni su tu ne samo da vode računa o svojim fondovima nego su tu da vode računa i o burzi i da svojim preporukama podržavaju i male dioničare i rade za korist dioničara a ne ponuđača. Niti jedna riječ, bez obzira kakva, dakle ako misle da je to fer ponuda neka kažu to je fer i mi ćemo prodati po 500 ili ako nije neka kažu da nije. A ne da nitko u državi ne zna 2 dana prije isteka ponude što će oni napraviti i tako vrlo vjerovatno igraju u korist Duropacka. SLučajno nije sigurno i mogu reći da je ovo vrlo vjerovatno još jedna u nizu pljački hrvatskog naroda i to od strane domaćih izdajica, u to ubrajam i upravu Belišća i fondove koji su opljačkali vlastiti narod kroz prodaju jeftinije nego što su kupovali i to strancima.
Sramotno i sramim se sama kaj sam Hrvatica jer ova nacija je očigledno prepuna domaćih izdajica i lopovska i ne zaslužuje drugo nego da propadne. Eto, nemojte kaj zamjeriti ali nemrem ovo trpiti, ja sam u velikom plusu na ovoj dionici jer sam kupovala i po 290 ali ova ponuda nije fer ispod fer cijene je barem 30% i opet su nas domaći izdajnici iz fondova izigrali.

oštre riječi ali istinite. boli njih kiki za male dioničare, a očito i za imovinu kojom upravljaju. ne treba smetnuti s uma ni da su mirovinski fondovi uglavnom u vlasništu austrijskih banaka. neka svatko zaključi za sebe ima li to kakve veze…
scenarij koji je MyMoney napisao se i meni čini izglednim. možda neće biti povlačenja s burze, ali mali će se naći spuštenih gaća, opet. imam malo dionica i neću puno izgubiti, ali ovo je stvarno jad i bijeda.

Gospon longfoot, ljuta sam i ne mogu si pomoći, ne mogu vjerovati da me i u 2010. pljačkaju usred bijelog dana, zato sam emocionalna jer se ponavlja 1990. opet i na očigled svih a država gleda i uživa u tome.
Još jedna stvar me zanima, deca. Da li je moguće saznati koliko je dionica već deponirano u SDA?
Koliko se sjećam kad se preuzimala INa, svakodnevno su izlazili podaci o tome koliko je dionica deponirano. Zašto ovdje nema takvih informacija?


Deca, kakva su sramota ti fond menadžeri koji vode te fondove. Dajte zamislite ovakvu situaciju u kojoj nitko od niti jednog fonda se uopće ne javi niti jednom u vezi ponude za jednu od naših najjačih firmi. Kakav je to neprofesionalizam i jad, kakvi su to jadnici od ljudi koji uopće ne reagiraju, oni su tu ne samo da vode računa o svojim fondovima nego su tu da vode računa i o burzi i da svojim preporukama podržavaju i male dioničare i rade za korist dioničara a ne ponuđača. Niti jedna riječ, bez obzira kakva, dakle ako misle da je to fer ponuda neka kažu to je fer i mi ćemo prodati po 500 ili ako nije neka kažu da nije. A ne da nitko u državi ne zna 2 dana prije isteka ponude što će oni napraviti i tako vrlo vjerovatno igraju u korist Duropacka. SLučajno nije sigurno i mogu reći da je ovo vrlo vjerovatno još jedna u nizu pljački hrvatskog naroda i to od strane domaćih izdajica, u to ubrajam i upravu Belišća i fondove koji su opljačkali vlastiti narod kroz prodaju jeftinije nego što su kupovali i to strancima.
Sramotno i sramim se sama kaj sam Hrvatica jer ova nacija je očigledno prepuna domaćih izdajica i lopovska i ne zaslužuje drugo nego da propadne. Eto, nemojte kaj zamjeriti ali nemrem ovo trpiti, ja sam u velikom plusu na ovoj dionici jer sam kupovala i po 290 ali ova ponuda nije fer ispod fer cijene je barem 30% i opet su nas domaći izdajnici iz fondova izigrali.

Brankice ja mislim da su se malo promijenile ekonomske okolnosti s obzirom na 2007g kad su fondovi kupovali Belišće iznad 1000 kn.

Šta je fer cijena?

Da ja imam dionice Belišća za mene bi fer cijena bila 2000kn a možda čak i 3000 kn.
Pošto nemam onda kad pogledam da Durpack kupuje BLSC na P/E 240, P/B 1,23, ROE 0,52 budite sreatni što ste dobili i 500 kn.

ma nije pitanje trebamo li biti sretni s 500 ili ne, jer nas nitko ne tjera da prodamo, ako mislimo da vrijedi više. ali u kakvoj će se situaciji naći mali dioničari ako ne prodaju? vidi scenarij koji je razradio MyMoney. dokapitalizacija, micanje s burze, neisplate dividendi, nelikvidnost, istiskivanje itd. to je problem. inače ne bi bio problem zadržati dionice i dugoročno, ako je strateški investitor prijateljski raspoložen prema malim dioničarima.
posebna je priča što su u ovom slučaju svi radili u korist preuzimatelja, od HANFE i fondova do uprave Belišća. brankica je u pravum, to su izdajnici. o finesama kojima je smanjivana vrijednost tvrtke da bi je se lakše preuzelo bilo je već riječi u ovom topicu.
iskreno se nadam da ipak neće uspjeti skupiti ni 50 posto a ni dovoljno za dokapitalizaciju. da im preuzimanje propadne sa stilom.

Gospon Antiša, ako se dobro sjećam Pliva je kod preuzimanja bila 75 milijuna dolara u gubitku pa je svejedno postigla premiju. Ne možete stavljati P/E i ROE kao da vi kupujete dionicu za sebe, ovdje se radi o preuzimanju, ovi što kupuju ne kupuju dionicu nego firmu, fućka se njima koliko je ROE, radi se o perspektivi i integraciji u njihovu firmu, isto tako kao što je rekao gospon longfoot ovdje se radi o netočnom iskazivanju bilance i friziranju radi jeftinije prodaje. A moj problem nije toliko cijena nego tišina fond menadžera


Brankice ja mislim da su se malo promijenile ekonomske okolnosti s obzirom na 2007g kad su fondovi kupovali Belišće iznad 1000 kn.

Šta je fer cijena?

Da ja imam dionice Belišća za mene bi fer cijena bila 2000kn a možda čak i 3000 kn.
Pošto nemam onda kad pogledam da Durpack kupuje BLSC na P/E 240, P/B 1,23, ROE 0,52 budite sreatni što ste dobili i 500 kn.

Antisa,

znaci jos jedan znam-sve-a-nikad-nista-procitao-zato-sto-sam-jako-pametan

ovo je oksimoron

vipy, 12.05.2010. u 20:42
Da ja imam dionice Belišća za mene bi fer cijena

i pokazuje tvoje rudimentarno neznanje

hebate, zbog ovakvih komentara se ide kazaliste gledati komedije

Antisa, jel’ ti je antuntun rodjak? [lol]

http://www.vrtic-utrina.hr/kutic/stihokutic/antuntun.htm

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Vrijedi puno više od 500 kuna. Pogledajte samo kako rastu cijene kartona na svijetskom tržištu i bit će vam jasno koliko Belišće vrijedi i koji je ovo dobar deal za Duropack.

http://www.foex.fi/

Da ne spominjemo kreativno računovodstvo kojim je uprava umanjila vrijednost firme, prodaju Bilokalnika po 0,27 p/b i slično.

Šteta je što su ovakve stvari još uvijek moguće kod nas. Međutim, ničija svijeća nije gorila do zore. Stvari će se i kod nas promjeniti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ Vipy i Brankica

Kako odrediti pravu ili poštenu vrijednost?

Fondovi nisu htjeli prodati INU po 2600 kn Molu, već su se pravili pametni pa digli cijenu na 2800 kn.
Što su dobili s tim?
– samo uludo potrošeni novac svojih udjelničara.
– na kraju su mogli kupovati INU koliko im srce želi po 1xxx kn
– koja je sada vrijednost Ine

Crobex je na 2095 bodova, čitavo tržište je diskontirano ne vidim razlog zašto bi Durpack trebao plaćati premije, jednostavno sada je prilika da se kupuje jeftino.

Ako vam se ne sviđa cijena ne prodajite, ali onda svjesno ulazite u rizike nelikvidnosti i mogućnosti istiskivanja.

New Report

Close