BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kapitalni fond neće prodavati svoje udjele Duropacku zbog određenih zakonskih ograničenja. To je bilo objavljeno.

Ovo je zanimljivo, to nisam znao. [shocked]

Ali već danas je očito da nema revizije ponude za koju je jučer istekao tok. Inače bi informacija već bila za burzi.

Do petka ne treba donositi nikakve odluke, niti išta poduzimati. Moguće je da bude nešto zanimljivo u zadnji čas. Sumnjam u to, ali možda nas sve iznenadi. Čekanje ništa ne košta, a Burzica nam ionako pada, dok Belišće drži vrijednost.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Činjenica je da će i danas Belišće ući u klub milijunaša. Znači koplja se lome u mnogim glavama. Bilo bi daleko lošije da nitko ništa ne trza.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Do petka ne treba donositi nikakve odluke, niti išta poduzimati. Moguće je da bude nešto zanimljivo u zadnji čas. Sumnjam u to, ali možda nas sve iznenadi. Čekanje ništa ne košta, a Burzica nam ionako pada, dok Belišće drži vrijednost.

Na što misliš? Ako je istekao rok za reviziju ponude, ne znam što nas može iznenaditi? Konkurentska ponuda? Sumanjam…

Može nas iznenaditi da fondovi ipak neće prodati. Može nas iznenaditi i nenadano saznanje da je Duropack htio podići ponudu na 550 kuna (ili tu negdje), ali su fondovi tražili 600 kuna (ili tu negdje), pa ovi nisu niti podebljavali ponudu kad pregovori nisu uspjeli.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Impresivan promet.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Do petka ne treba donositi nikakve odluke, niti išta poduzimati. Moguće je da bude nešto zanimljivo u zadnji čas. Sumnjam u to, ali možda nas sve iznenadi. Čekanje ništa ne košta, a Burzica nam ionako pada, dok Belišće drži vrijednost.

To je i moja taktika. Ne žuri mi se nigdje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

hoće, hoće…
pojavit će se dunapack i ponudit 950 kn po dionici [lol]
idući tjedan smo na 400.

hate red

ja ne vjerujem u nikakav deus ex machina. to je bilo moguće još jučer. a danas što je tu je. ipak, šutnja fondova je iritananta. netko je rekao da su vjerojatno pregovarali s duropackom pa se nisu uspjeli dogovoriti. to je moguće. ali onda su ipak mogli javno reći, "tražili smo 600, duropack je nudio max 550, i nismo se dogovorili." čisto da mali dioničari znaju s čim mogu računati. ovako fondovi šute, duropack skuplja, a mali puše. ali zanima me postoji li zakonska mogućnost da ako duropack ne skupi 50+ posto, da nakon toga objavi novu ponudu, veću naravno? ili je potpuno nova ponuda zakonski nemoguća?


Šutnja znači "da". Da im se kokodakalo, a kokodačeš kad si nečim nezadovoljan, već bi kokodakali. Oni članci koji su spominjali da fondovi neće dati ispod 600 kuna su bili samo novinarsko piskaranje. Nigdje nije objavljen izravan intervju sa nekim konkretnim pojedincem iz nekog fonda koji bi nešto izričito (iz svojih usta) izjavio. Također postoji mogućnost da se niti međusobno nisu uspjeli složiti i uskladiti što će i kako (radi različitog pogleda na situaciju) pa im je najbolje da šute, kako ne bi ispali budale zbog ovakve ili onakve odluke, na kraju priće. Ali također, danas je tek utorak, a petak i ponedjeljak su još relativno daleko.

pozicije fondova su različite, jer su neki kupovali po višim, a neki po nižim cijenama. ali ne bih rekao da je ijedan fond kupovao po znatno nižim cijenama, pa da mu je ovo dobra cijena za izlazak. a prodavati s gubitkom mi nema smisla, tako da ne razumijem njihovu strategiju u ovoj igri. a možda strategije nema, možda ih baš briga za belišće, ionako to nije njihov novac.

PBZCO je kupovao niže, za ostale nema podataka na njihovim web stranicama.

Mislim da ovog trena nije bitno po koliko je tko kupovao, jer su to neka davna, prošla vremena, neko vrijeme drugačijih promišljanja, očekivanja i planova. Sada je bitno ukalupiti se s obzirom na trenutnu sitauciju na tržištu, a naročito na situaciju vrlo jadne likvidnosti na Burzici, kao i na sasvim izvjesno tonjenje sve do jeseni. Osim toga, ako su i kupovali po prosjeku od 600 kuna, mogu novac prebaciti u neku drugu dionicu ili dionice i postaviti targete 20 posto iznad cijene ulaska i onda su na istom. Čekanje na rast, kao da čekaš i u Belišću.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close