BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer je bilo očito da netko ozbiljan podebljava udjele. Milijun kuna u jednoj transakciji nije malo, a i rijetko je kad Belišće među prvih pet najtrgovanijih. Ali ako je jučer bio zadni dan za podebljanje ponude, a to se nije dogodilo, fondovi mogu dalje dokupljivati koliko žele, ali nema koristi od toga. Osim ako im nije cilj potpuno spriječiti preuzimanje, što iskreno sumnjam.

kako ste smiješni…
pa ljudi jučer, recimo, kupili 2000 kom po 496 kn i vi tu već vidite točku jakog otpora.
ne, to je neki fondić koji ima svoj brokeraj (bez provizije) ubrao 4 kn puta 2000 kom jednako pučkoškolska matematika.
ja da sam bio pri parama, ali ozbiljnima – kupovao bih tisuće komada u rasponu od 490 – 496 kn.

hate red

2000 po 4 kune = 8000 kuna. Isplati li se angažirati milijun kuna na mjesec dana zbog zarade od 8000 kuna? [undecid]
Iskreno, nije mi jasna jučerašnja trgovina.


2000 po 4 kune = 8000 kuna. Isplati li se angažirati milijun kuna na mjesec dana zbog zarade od 8000 kuna? [undecid]
Iskreno, nije mi jasna jučerašnja trgovina.

prinos ‘samo’ jedan posto mjesečno.
daj mi, molim te, reci, ima li negdi veći da se odmah prebacim tamo…

hate red

Meni se čini da su jučer ipak kupovali oni kojima je i taj neznatni, ali siguran dobitak dovoljan, bez obzira na količinu angažiranog i privremeno blokiranog novca. A novac će biti uložen dva do najviše tri tjedna, kada je ionako za očekivati pad ostalih dionica zbog početka letargije koja nam sigurno slijedi. Osim toga, ne prođe li preuzimanje, i naknadno se bude išlo na višu cijenu, bit će isplata razlike i onima koji su prodali po 500 kuna. Sve u svemu gubitka nema, nego samo dobitak, mali ili možda mrvicu veći. Vremena su takva da je i to puno i očito nekome dovoljno. Pohlepa zna često biti i kontraproduktivna i ne donijeti nikakvu zaradu. Vrabac u ruci i golub na grani.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Osim toga, očito je da su se ispod cijene po kojoj još možeš očekivati da će ti netko prodati jer želi novac odmah, postavili značajni nalozi onih koji očekuju pad nakon isteka dana kada moraš kupiti da bi u ponedjeljak bio upisan u SKDD. Da li to znači da oni znaju da će preuzimanje proći sa barem 50 plus jedna?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

A tko može znati hoće li preuzimanje proći sa 50 +1 ili ne? Sve su to nagađanja. Ali recimo da prođe i da Duropack prikupi onoliko koliko mu treba. U tom slučaju ekipa koja sad kupuje ima oko jedan posto sigurnog prinosa u mjesec dana, što kad malo razmisliš i nije tako loše, s obzirom ne nestabilnost na burzi. Oni koji očekuju pad u idućim mjesecima ovdje nalaze dobro utočište. Ali ne treba zaboraviti da je taj 1 posto rezerviran samo za institucionalne investitore koji ne plaćaju naknade za trgovanje. Nama ostalima ta naknada pojede skoro prinos i bolje je novac držati u cash fondu nego se zezati s kupovinom na ovim razinama.

Nisu to nikakva nagađanja. Ima podosta onih koji već znaju da li će ponuda proći ili neće. U to nemoj sumnjati. Problem je što mi mali ulagači izvan informacijskih tokova nismo inside informirani pa smo tu samo da nagađamo. Meni se čini da već naslučujem da li će ponuda proći ili neće, ali ću to zadržati za sebe. [sealed]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Mislim da samo fondovi (i oni oko njih) znaju jer su oni ti koji će odlučiti sudbinu Belišća. Ali što se tiče malih dioničara, malo tko stvarno zna, zato i kažem da samo nagađamo.

@XceeD,
daj podijeli svoje naslućivanje s nama, hoće li proći? Nećeš nikome štetiti svojim mišljenjem, to je sigurno.

Šutnja znači "da". Da im se kokodakalo, a kokodačeš kad si nečim nezadovoljan, već bi kokodakali. Oni članci koji su spominjali da fondovi neće dati ispod 600 kuna su bili samo novinarsko piskaranje. Nigdje nije objavljen izravan intervju sa nekim konkretnim pojedincem iz nekog fonda koji bi nešto izričito (iz svojih usta) izjavio. Također postoji mogućnost da se niti međusobno nisu uspjeli složiti i uskladiti što će i kako (radi različitog pogleda na situaciju) pa im je najbolje da šute, kako ne bi ispali budale zbog ovakve ili onakve odluke, na kraju priće. Ali također, danas je tek utorak, a petak i ponedjeljak su još relativno daleko.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Fondovi su jad i bijeda, ali bilo kakva javna izjava je bila minimum koji se očekivao u investicijskoj javnosti. Posebno je čudno što državni Kapitalni fond također ne reagira jer se država ionako namjerava riješiti svojih dionica. Ali imaš pravo, ima još par dana do kraja trke. Ishod će vjerojatno biti neizvjestan do kraja.

Kapitalni fond neće prodavati svoje udjele Duropacku zbog određenih zakonskih ograničenja. To je bilo objavljeno.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close