BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Burza nam je u slobodnom padu. Grci razvališe kuglu zemaljsku sa svojim trinaestim i četrnaestim plačama, mirovinom od 2.000 eura za majke u 45. godini života, sa petnaest posto dodatka na plaće za one koji rade na kompjutorima, dodacima na plaću za uredan i redovan dolazak na posao (što je najnevjerojatnije moguće) itd. itd. Ali Belišće nam se drži i drži. Dobar osječaj. Kad krenem Belišće pretvarati i preslagivati u nešto drugo, nešto što će uskoro biti jeftino do boli, bit će to istinski gušt, najčišći oblik radovanja.

Najbolje mi je što imaju oko 390 zanimanja koja idu u mirovinu sa 50 godina zbog teških uvijeta rada. Jedno od tih zanimanja su i TV i radio voditelji. Rezlog: izloženi su bakterijama na mikrofonu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Zato će sad narednih deset godina živjeti na točkice i to pod nadzorom vojske, s obzirom da su izrazito agresivan narod u čuvanju svojih u najmanju ruku nepojmljivih prava i privilegija koje su uživali na dug.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

zanimljivo, kupnja je gotovo posve nestala na Belišću, dok je prodaja i dalje jaka. zadnja cijena 490, hm. izgleda da rasplet ipak neće biti onakav kakav su mnogi očekivali, da duropack ipak neće ponuditi više od 500. u petak se još mahnito kupovalo i to u velikim količinama, valjda u očekivanju revidirane ponude. inače danas je zadnji dan za reviziju ponude, 10 dana prije njenog isteka.

@ long foot
Ovo danas na Belišću je rezultat želje pojedinaca da se uključe u trgovanje nekim drugim dionicama očekujući da će Crobex pratiti rast EU indexa. Ali ništa od toga. Kad shvate, vratit će se u Belišće i čekati minimalnih 500 kuna. [yawn]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Ma jasno da je riječ o pretakanju šupljeg u prazno. Ali ipak nikad nisam vidio tako slabu kupnju na Belišću, ukupno 162 komada. A u petak je netko odjednom pojeo 1000 komada…

Pitanje za bolje poznavatelje Belišća, da uvalim Duropacku ovih par komada koje imam ili ne? Ima li smisla dalje držanje ove dionice ako danas ne podebljaju ponudu?
I da, gdje su ti fondovi? Sjede na ušima? Nije ih briga? Nevjerojatno, gluplje preuzimanje na ZSE nisam vidio!

@ big foot
Nije još skroz sigurno da li će preuzimanja biti, tako da se prerano uzrujavaš. Ovi nisu podebljali, a ovi se nisu izjasnili da će im prodati. Uostalom, burza radi još jedan sat. To je jedino zasada sigurno.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

naravno, nije gotovo dok nije gotovo. ali zasad je ponuda ta koja jest, a za sat vremena ćemo znati i je li to sve ili ima još, hehe. ta šutnja fondova mi je bila znakovita sve do danas, mislio sam da im je to taktika za psihološko ratovanje, ali sad mislim da su jednostavno glupi. ako ne daju za 500, trebali su reći da ne daju i bok. ovako nas sve jebu u mozak.

pa ima tu još optimista…
ajde, trkom u hanfu i predat ispunjene papire.
[cool]

hate red

Kakvo je ovo presmiješno nadmetanje na kupnji? Nadlipavanje! [lol]

Ipak kupnja jača!

Kakva nervoza na kraju! Milijun i pol kuna prometa! [shocked]

Jel netko ovo pratio? Kakav finiš! [huh]


Kakvo je ovo presmiješno nadmetanje na kupnji? Nadlipavanje! [lol]

Ipak kupnja jača!

Zanimljivo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


[sad] Fondovi i dalje nijemi. Ima li netko neko logično objašnjenje?

Nekako bih se kladio da se FM-ovi još nisu uspjeli dogovoriti… Kako to često biva u situaciji kad ima puno glava i svaka sa svojim uskim pogledima na stvari. A novac je u pitanju. [angry]
Ove posljednje transakcije pokazuju neke pokušaje povećavanja udjela i nadam se da će fondovi ipak uspjeti steći dovoljno i spriječiti još jednu pljačku u Hr.
Danas je bio dobar dan, Global Dow Jones +5,01%!
Da smo nastavili padati zbog Grka ne bih puno nade polagao u fondove protiv Duropacka ali sad se nadam produžecima i dodatnim rundama.
Ja sam svoje odavno prodao ali vi koji ste ostali izdržite još malo i sretno! [thumbsup]

New Report

Close