BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nenad Bakić i negov osvrt na Bilokalnik i Belišće

http://trzistakapitala.wordpress.com/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

@ malibu [thumbsup]

Evo za ovaj link si dobio stoticu od mene. Iz njega se dade isčitati da bi se aktuelno preuzimanje moglo malo i zakomplicirati. Možda se to komeša u fondovskim glavama i možda zato dosad šute.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Ako je točno ovo što Bakić piše, ovo je posao za policiju i državno odvjetništvo, a ne za HANFU. Jer ako je uprava Belišća preko dionice Bilokalnika knjigovodstveno smanjila vrijednost Belišća za 100 kuna, to je svjesno nanošenje štete dioničarima, čisti kriminal. Bit će tu još svega, meni se čini. Ali što je s fondovima? Možda su i oni na tragu ovih informacija. Nisam sudjelovao u raspravi na ovoj temi već je samo latentno pratim, jer imam svega par dionica, ali vidim da postaje sve zanimljivije.


Ako je točno ovo što Bakić piše, ovo je posao za policiju i državno odvjetništvo, a ne za HANFU. Jer ako je uprava Belišća preko dionice Bilokalnika knjigovodstveno smanjila vrijednost Belišća za 100 kuna, to je svjesno nanošenje štete dioničarima, čisti kriminal. Bit će tu još svega, meni se čini. Ali što je s fondovima? Možda su i oni na tragu ovih informacija. Nisam sudjelovao u raspravi na ovoj temi već je samo latentno pratim, jer imam svega par dionica, ali vidim da postaje sve zanimljivije.

Kada represivni aparat dijeluje na tržište kapitala onda je to pogubno za burzu jer se gubi povjerenje u čitav sustav. Kada regulator tržišta dijeluje onda je to dobro za cijelo tržište jer se podiže transparentnost i uređenost tržišta. Nisam protiv toga da policija i državno odvjetništvo istražuju burzu, ali to bi trebala biti posljednja mjera.

Svugdje na tržištima kapitala se okreće veliki novac. Naivno bi bilo vjerovati da se neće pojaviti pojedinci ili grupe koji su spremni iskoristiti nedorečenost zakona da bi se obogatili na nepošten i nemoralan način. Uloga regulatora je da ih u tome spriječi, a ne da im služi kao alibi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Slažem se, bolje da posao radi regulator, zato i postoji, ali ako je HANFA zažmirila na ovo skrivanje 120 milijuna kuna u bilanci Belišća, i to tako što je bazirala procjenu fer vrijednosti Bilokalnika na osnovi trgovine samo trima dionicama, onda je to posao za policiju, koja bi se trebala pozabaviti i HANFom i upravom Belišća. Ne znam, možda u HANFI sjede kreteni koji ne znaju svoj posao, možda nekome odgovara da imamo nesposobnog regulatora… Ali previše je ovakvih slučajeva, a da bi to bilo slučajno.


u HANFI sjede kreteni koji ne znaju svoj posao, možda nekome odgovara da imamo nesposobnog regulatora… Ali previše je ovakvih slučajeva, a da bi to bilo slučajno.

zanimljiva opservacija [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

nazalost, sve o cemu Bakic govori je tocno…………

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

nisu kreteni, bivša mi radi u hanfi jednom sam išo vidit kak to izgleda, ok su im ženske bolje neg u reviziji. problem je što tamo rade dvije vrste ljudi…stara garda, koja pojma nema šta se oko njih u svijetu događa, nit žele znat i mlado meso koje nema od koga naučit ništa osim onog što piše u pravilniku. to je problem hrvatske ne smao hanfe.


nisu kreteni, bivša mi radi u hanfi jednom sam išo vidit kak to izgleda,

All evils of croatian market can be somehow traced to James Knox [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Zanimljivo da jedino Bakić piše nešto o Bilokalniku, dok ostali veći dioničari šute. Vjerojatno ne namjeravaju prodati dionice Duropacku i to je to, pa se ni ne oglašavaju. Ali to je Duropacku vjerojatno ionako svejedno jer bi preuzimanjem Belišća preuzeli i 60 posto Bilokalnika pa i upravljanje tom kompanijom. Mislim da su njima Bilokalnik i Unijapapir potpuno sporedni ciljevi i da su predali ponude za njih samo zato što su morali.

BTW nedavno se HFP riješio 399 dionica Belišća. E sad, jesu ih prodali Duropacku ili na burzi? [huh]

A možda je cijela priča već na sudu, ali se o tome ne govori. Ne vjerujem da su analitičari fondova takva telad da nisu mogli sračunati koliko je dva i dva. Najgora moguća situacija je da se nitko o ničemu ne oglasi do 17-tog. Onda nam ostaje teška odluka za svakog od nas posebno (osim onih kojima je i 500 kuna dovoljno).

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

ima tko info koliko je dionica dosad deponirano u SKDD? web site od SKDD-a nije od koristi po tom pitanju. bilo bi zanimljivo vidjeti kako im ide. vjerujem ne baš najbolje.

New Report

Close