BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da, dodat ću i link članka na koji sam se vezao http://www.seebiz.eu/hr/burze/ante-samodol-zbog-belisca-necemo-mijenjati-zakon-o-preuzimanju,75961.html

Samodol

Regulator postoji zato što se zakonom ne može regulirati tržište u potpunosti ili u svim situacijama. Ako bi se sve moglo regulirati zakonom onda ne bi bilo potrebe za dodatnim regulatorom (HANFA-om). Tržište kapitala je previše kompleksno da bi se sve moguće situacije predvidile i regulirale zakonom. Kada bi se čak takav zakon i mogao napisati on bi vjerojatno bio toliko restriktivan da bi više štetio nego koristio tržištu. Drugim riječima postoje slučajevi kada je besmisleno primjenjivati zakonski određeno pravilo o tromjesečnom prosjeku trgovanja. Onda se desi da se minimalna ponuda firme određuje na osnovu 350 kuna prometa.

Mi možemo procijenjivati vrijednost firme na osnovu tromjesečnog prometa i na osnovu bilo kakvih ugovora koje bilo ko donese. Međutim mi onda ne trebamo gomilu ljudi koji rade u HANFA-i i koštaju nas barem 10000 kuna mjesečno svaki. Mi možemo jednostavno za svaku ponudu angažirati javnog bilježnika platiti mu da to obavi 5000 po ponudi (najviše 50000 godišnje) i uštediti masu novaca.

Pretvorba i privatizacija je također bila u skladu sa hrvatskim zakonima. Međutim bila je nemoralna i štetna. Državne institucije se ne smiju skrivati iz zakona niti smiju dozvoliti da nedostatni zakoni postanu alibi za nemoral i nepravdu. Državne institucije upravo trebaju biti korektor koji će spriječiti da nedostatci u zakonu postanu izvor nepravde i nemorala.

Mi ćemo za dvije godine biti u EU. Na Hrvatsko tržište kapitala će doći brokeri koji će hrvatskim građanima nuditi kupnju dionica na svim tržištima svijeta. Mi ćemo se morati još jače takmičiti sa drugim tržištima da bi privukli kapital na domaće tržište. Ukoliko mali dioničari ne dobiju adekvatnu zaštitu regulatora koju uživaju u drugim zemljama ja se bojim da HANFA uskoro neće imati što regulirati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



između redaka se dade isčitati da fondovi nisu baš najsretniji s ponuđenom cijenom, a to za nas male vlasnike ovih dionica nije loša vijest. Svima koji se zelatavaju sa ispunjavanjem KA-POP obrasca u najboljoj namjeri savjetujem da ne srljaju. Ništa ih ne košta pričekati do 17. svibnja kada to mogu učiniti u zadnji čas

kolega, a zašto bi mene zanimalo šta će reć’ fondovi?
ja znam šta će reć’: popušili smo jer su nam prosjeci ulaza mnogo veći od duropackove ponude i ne možemo sad prodavati jerbo će nas vlasnici ubiti zbog prikazanih milijunskih gubitaka.
ja sam obrazac predao i savjetujem da to učiniš i ti jer ćeš s tom lovom uskoro moći na tržištu kupiti više dionica belišća nego što ih sad imaš. [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed]

ako su ti one, a ne druge, već toliko drage…
[/quote]
My monmmey

ne da mi se traziti dalje pa sam ti nasao kolegu kamenca kako savjetuje prodaju blsc, cini mi se da su i tvoji postovi obojani slicnom bojom….

ono sto me smeta je sto znam da je uprava lazirala izvjesca i da ima prste u ovom preuzimanju…. zlobnici bi rekli da ne preuzima Duropack, vec imamo skolski MBO iliti na hrvatskom "management buy out"

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

činjenica br. jedan:
duropack će uz potporu uprave, sindikata i dijela malih dioničara vrlo vjerojatno doseći 50 posto plus jednu dionicu
činjenica br. dva:
nakon toga trgovanje ovom dionicom moglo bi u debelu hladovinu
činjenica br. tri:
ja ću prodati (i ne nagovaram druge da to učine) bez obzira što mislim da je ponuda mizerna, da će belišće u dogledno vrijeme vrijediti mnogo više i da fondovi neće prodavati
činjenica br. četiri:
dajte već jednom prestanite prozivati ljude na forumu koji iznose svoja mišljenja

hate red




između redaka se dade isčitati da fondovi nisu baš najsretniji s ponuđenom cijenom, a to za nas male vlasnike ovih dionica nije loša vijest. Svima koji se zelatavaju sa ispunjavanjem KA-POP obrasca u najboljoj namjeri savjetujem da ne srljaju. Ništa ih ne košta pričekati do 17. svibnja kada to mogu učiniti u zadnji čas

kolega, a zašto bi mene zanimalo šta će reć’ fondovi?
ja znam šta će reć’: popušili smo jer su nam prosjeci ulaza mnogo veći od duropackove ponude i ne možemo sad prodavati jerbo će nas vlasnici ubiti zbog prikazanih milijunskih gubitaka.
ja sam obrazac predao i savjetujem da to učiniš i ti jer ćeš s tom lovom uskoro moći na tržištu kupiti više dionica belišća nego što ih sad imaš. [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed] [sealed]

ako su ti one, a ne druge, već toliko drage…
[/quote]
My monmmey

ne da mi se traziti dalje pa sam ti nasao kolegu kamenca kako savjetuje prodaju blsc, cini mi se da su i tvoji postovi obojani slicnom bojom….

ono sto me smeta je sto znam da je uprava lazirala izvjesca i da ima prste u ovom preuzimanju…. zlobnici bi rekli da ne preuzima Duropack, vec imamo skolski MBO iliti na hrvatskom "management buy out"

[/quote]

Hoćeš reći da je uprava prikazala rezultate lošijim nego što jesu da bi Duropack lakše preuzeo Belišće? Što su točno lažirali? Prihode, profit…? Daj nam neki dokaz, bili bismo ti zahvalni.

Čekaj, ti u zadnjoj rečenici aludiraš da iza Duropacka stoji Jerbić i kompanija? [lol]


činjenica br. jedan:
duropack će uz potporu uprave, sindikata i dijela malih dioničara vrlo vjerojatno doseći 50 posto plus jednu dionicu
činjenica br. dva:
nakon toga trgovanje ovom dionicom moglo bi u debelu hladovinu
činjenica br. tri:
ja ću prodati (i ne nagovaram druge da to učine) bez obzira što mislim da je ponuda mizerna, da će belišće u dogledno vrijeme vrijediti mnogo više i da fondovi neće prodavati
činjenica br. četiri:
dajte već jednom prestanite prozivati ljude na forumu koji iznose svoja mišljenja

vipy, 30.04.2010. u 09:43
ja sam obrazac predao i savjetujem da to učiniš i ti jer ćeš s tom lovom uskoro moći na tržištu kupiti više dionica belišća nego što ih sad imaš.

ti ne iznosis misljenja, ti dajes savjete

Da, Jerbic i ekipa su u dogovoru s Duropackom/
po koliko je prodana cijela linija koja je otisla na Kosovo? Gdje su pare zavrsile

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

@ MyMoney
Osječaš se kao prozvan zato što si se izjasnio da ćeš prodati dionice po 500 kuna. Ja sam samo rekao da sa KA-POP obrascem treba sačekati zadnji dan, naprosto zato da si damo mogućnost vidjeti da li će se i što dogoditi eventualno u našu korist. A ako se ne dogodi, odnosno fondovi se oglase da i oni pristaju na 500 kuna, onda se niti nema što puno razmišljati. Bit će princip – Kud svi, tu i mali Mujo.
Također je i činjenica koju spominješ da će nakon eventualno uspješnog preuzimanja, dionica sigurno pasti i da će joj se bitno smanjiti promet. Tko želi uvijek ju ponovo može kasnije kupiti, osim ako ne dođe do njezinog delistiranja sa burze, jer ne znamo da li Duropak želi u svom poslovanju imati obavezu javnog izvješćivanja o svom poslovanju sa Belišćem što je obavezan iskazivati na ZSE ukoliko je izlistan na burzi. Sve u svemu, situacija je prilično jasna što i kako trebamo napraviti mi mali ulagači. Ali to što trebamo, možemo komotno napraviti i 17-tog svibnja, bez da time išta gubimo. I dalje, dakle, mislim da je ovog trena najpametnije čekanje. Još bih napomenuo da ukoliko cijene na burzi zbog situacije sa Grčkom i eventualno Španjolskom i Portugalom, pa čak i Italijom, nastave padati, tada će u odnosu na njih ovih Belišćevih 500 kuna biti vrijednije nego je sada. Vrijeme će ionako pokazati svoje, a na nama je da strpljivo sačekamo.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Eto vidiš Vipy, rekao sam ja da ti znaš puno više nego što želiš reći, ti si očito involviran u sve to… Ja te molim da podijeliš te vrijedne informacije s nama kako bismo se i mi mogli pametnije postaviti, a ti nam samo bacaš hintove. Nisi fer.


@ MyMoney
Osječaš se kao prozvan zato što si se izjasnio da ćeš prodati dionice po 500 kuna. Ja sam samo rekao da sa KA-POP obrascem treba sačekati zadnji dan, naprosto zato da si damo mogućnost vidjeti da li će se i što dogoditi eventualno u našu korist. A ako se ne dogodi, odnosno fondovi se oglase da i oni pristaju na 500 kuna, onda se niti nema što puno razmišljati. Bit će princip – Kud svi, tu i mali Mujo.
Također je i činjenica koju spominješ da će nakon eventualno uspješnog preuzimanja, dionica sigurno pasti i da će joj se bitno smanjiti promet. Tko želi uvijek ju ponovo može kasnije kupiti, osim ako ne dođe do njezinog delistiranja sa burze, jer ne znamo da li Duropak želi u svom poslovanju imati obavezu javnog izvješćivanja o svom poslovanju sa Belišćem što je obavezan iskazivati na ZSE ukoliko je izlistan na burzi. Sve u svemu, situacija je prilično jasna što i kako trebamo napraviti mi mali ulagači. Ali to što trebamo, možemo komotno napraviti i 17-tog svibnja, bez da time išta gubimo. I dalje, dakle, mislim da je ovog trena najpametnije čekanje. Još bih napomenuo da ukoliko cijene na burzi zbog situacije sa Grčkom i eventualno Španjolskom i Portugalom, pa čak i Italijom, nastave padati, tada će u odnosu na njih ovih Belišćevih 500 kuna biti vrijednije nego je sada. Vrijeme će ionako pokazati svoje, a na nama je da strpljivo sačekamo.

Ja se ne osjećam prozvanim, veće mene osobno prozivaju zbog drugačijeg mišljenja i to točno određeni foumaši, koji su se jako naljutili. Eseker i Vipy od početka imaju nešto protiv mene. Valjda zato što sam otvoreno rekao da ću prodati dionicu, jer više od 500 ni ne vrijedi. To je moje mišljenje, s kojim se nitko ne mora složiti.
Ako se cirkus iz Grčke prelije dalje, na Portugal i Španjolsku, evo nama novog vala rasprodaje… A očito je dramatično, čim je i oprezna Njemačka odlučila odrijeđiti kesu i pomoći ove mediteranske neradnike.
Sumnjam da će Duropack moći skupiti dovoljno da delistira dionicu s burze. Ali o tom potom.

nemam ja nista protiv tebe……

mene smeta sto se pokusava preuzeti firma po 2x manjoj vrijednosti zato sto ju je uprava takvu spremila i to ce sve biti na racun malih dionicara. Kako to sve znam je moja osobna stvar. Smeta me sto to HANFA dopusta jer je kao organiyacija nesposobna i needucirana

to sto ti nagovaras na prodaju zato sto
a) ustvari zelis kupiti dionicu
b) zato sto imas neki drugi interes [wink]
c) zatio sto stvarno vjerujes u to sto pises
d) nista od navedenog

me stvarno boli racqu

btw ovo pisanje tvoje vrijedi ili nevrijedi je [lol]

ne vrijedi, ali svejedno je neko dao ponudu za preuzimanje [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

MyMoney,
već odavno smo shvatili što želiš reći.
Po tvom Belišće ne vrijedi više od 500. Ok, nemoraš to više ponavljati; razumjeli smo!
Ti ćeš prodati Duropacku i to je ok, ali nemoraš više ponavljati i uvjeravati i druge da prodaju, ako neće. Prevarit će se i to je njihova stvar, a ustalom to će ti samo dobro doći jer ćeš poslije 17-og i pada cijene imati što i od koga kupiti.
Još jednom; nemoj više tupiti, razumjeli smo te. Daj nešto novo.

Twixer,
dijelim tvoje mišljenje za regulatora.
Pitanje je zašto je regulator tako nastupa; svjesno ili nesvjesno.
Svjesno?. Imaju Zakon i kratko i jasno kažu; sve je bilo po Zakonu kao i bezbroj puta do sada iz državnih slučajeva HAC-a, HEP-a, MORH-a itd.

Meni je jasno da se vi ne slažete sa mnom, što je okej, ja to kao pristojan diskutant pozdravljam. Ne bi bilo dobro da se svi slažemo, jer iz te diskusije ništa pametno ne bi proizišlo. Ali ima ovdje još ljudi s kojima se (djelomično) ne slažem, poput Twixera ili XceeDa, pa ipak pristojno diskutiramo. Vas dvojica ste baš nabrijani. Pitam se zašto? [rolleyes]

Vipi, daj nam reci to što znaš, pliz pliz [pray]

New Report

Close