BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako su fondovi kupovali kako piše u članku 600-700 kn podionici i ispod toga nisu ni na nuli ,što bi se dogodilo,odnosno na koju bi cijenu "podigli" svoju ciljanu cijenu da je duropack dao ponudu na 700 kuna.možda duropack i poslije povisi cijenu na 700 da fondovi izađu bar na nulu ? (ili će biti još viša zavisno od toga koliko su stvarno "zagrizli" za belišće)

Jel Duropack uopce moze skupiti 50% bez fondova? preko uprave i "malih dioničara".
I sad kolika je mogucnost da odustanu od preuzimanja ako ova ponuda ne uspije tj da nisu voljni ici do cijene od recimo 600-700kn koliko bi fondovi trazili…

ma koji su to fondovi koji su kupovali na 700 kn a nisu na 300 kn???? Vjerujem da je svima prosjek debelo ispod duropackove ponude. ulazak u slutbeno trziste bio je na oko 330 kn, pa tkko je dizao nego fondovi?? ja da sam mali dionicar,, ne bih se dvojio prodati po 500 kn. To je book otprilike zar ne, a p/e je oko 50? koja je najbolja godina blsc po dobiti? Mislim da vam je to oko 30 kn po dionici, dakle * 16, to vam je tu negdje, 500 kn, prilicno fair ponuda. Pa gdje su fondovi, sto onda ooni ne krenu u vlasnistvo nad blsc ako im je atraktivan, zanimljivo kako mnogi kupuju da bi prodali, a zasto nisu fondovi kupovali da bi upravljali?? jel ih netko sprjecava? jel to opet socijalizam kad bi fondovima novcima poreznih obveznika kupili podravku, blsc itd na burzi?? eto, nisam dionicar blsc, pa se nemojte ljutiti ako sam sto nestrucno komentirao.


ma koji su to fondovi koji su kupovali na 700 kn a nisu na 300 kn???? Vjerujem da je svima prosjek debelo ispod duropackove ponude. ulazak u slutbeno trziste bio je na oko 330 kn, pa tkko je dizao nego fondovi?? ja da sam mali dionicar,, ne bih se dvojio prodati po 500 kn. To je book otprilike zar ne, a p/e je oko 50? koja je najbolja godina blsc po dobiti? Mislim da vam je to oko 30 kn po dionici, dakle * 16, to vam je tu negdje, 500 kn, prilicno fair ponuda. Pa gdje su fondovi, sto onda ooni ne krenu u vlasnistvo nad blsc ako im je atraktivan, zanimljivo kako mnogi kupuju da bi prodali, a zasto nisu fondovi kupovali da bi upravljali?? jel ih netko sprjecava? jel to opet socijalizam kad bi fondovima novcima poreznih obveznika kupili podravku, blsc itd na burzi?? eto, nisam dionicar blsc, pa se nemojte ljutiti ako sam sto nestrucno komentirao.

Nema razloga da se netko ljuti na tvoju nestručnost ili neobavještenost. To na kraju karajeva ima utjecaja samo na tvoje rezultate. Svi fondovi na svojim stranicama imaju godišnja izvješća pa svatko ko ima adobe reader može vidjeti po kojoj cijeni su kupili dionicu. Najniži ulaz ima PBZ-CO 475 Kn. RBA mirovinski, AZ, PBZ invest, … sve preko 800 Kn

Na cijenama oko 330 najviše je kupio Raiffaisen Central Europe, ali oni su kupovali i preko 900 tako da im je prosjek puno viši. Na cijenama ispod 300 je najviše kupio Raiffaisen Balanced. PBZ invest je isto kupovao ispod 450, ali im je svima prosjek puno iznad 500 zbog prijašnjih kupovina.

Sve rečeno ovo je nabitno. Bitno je po kojoj cijeni su dioničari spremni prodati i kako procijenjuju perspektivu kompanije. Masa američkih mirovinskih fondova je kupovala General Motors iznad 20$. Oni koji su ga prodali po 2$, izgubili su 18$, ali su izbjegli stečaj i nešto ipak spasili. Oni koji nisu prodali su izgubili sve.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ja sam kupio blsc na 935 kn i prodao na 1000 i nesto, mislim da je bilo svega 5-6 komada. zaboravio na blsc, bavio se ht-om, 3 mirovinskim stupom i drugim dionicama i onako kad je usao u sluzbeno trziste, kupio sam 3 dionice na 330 kn i prodao na 405 kn. eto, imam solidan nos, samo oprez mi je mana. mozda su ti volumeni nekome smijesni, pa i jesu. a taj oprez je posljedica gubitaka. isto tako kupovao inu na 990 kn i prodao na 1400 kn. a tko nam vodi fondove i drzavu, blago nama!!!! kupovao i jdpl na 90 kn, a nisam prodao na 240, smijesan sam zaista, ali ucim. kao mali dionicar, ne bih se puno mislio, prodaja blsc na 500 kn siguran novac. ne kuzim zasto bi to vrijedilo trenutno vise?? pa trzsite nudi mnogo dionica koje donose p/e isppod 10 a trze se cak ispod 0,5 book-a npr franck i adris-p-a). a da ne govorim o onima koje su ispod booka, imaju profit oko 20% na kapital i p/e 5-6. A amerikanci koji kupuju dionice automobilske industrije, to su umovi ravni Georgu Bushu mladjem. Blago nama s Wall street-om, Madoffom i njihovom filozoofijom, a onda im nitko drugi no drzava mora spasavati posrnulu filozofiju kladionice na sekundarnom hipotekarnom trzistu. Oni su se kladili, prestrašno. Inače, kad smo kod automobilske industrije, nadam se da ce doking izaci na svjetsko trziste pa makar i uz pomoc kineza, jer tesko da ce se u HR pokrenuti serijska proizvodnja na vrijeme. kad gledam te fondove, cini mi se da sam ih nadmasio, zaista jedini fond kojemu dajem svoj novac, a da ne moram, je az profit (25% poticaja plus povrat poreza). za sada pun pogodak.


ja sam kupio blsc na 935 kn i prodao na 1000 i nesto, mislim da je bilo svega 5-6 komada. zaboravio na blsc, bavio se ht-om, 3 mirovinskim stupom i drugim dionicama i onako kad je usao u sluzbeno trziste, kupio sam 3 dionice na 330 kn i prodao na 405 kn. eto, imam solidan nos, samo oprez mi je mana. mozda su ti volumeni nekome smijesni, pa i jesu. a taj oprez je posljedica gubitaka. isto tako kupovao inu na 990 kn i prodao na 1400 kn. a tko nam vodi fondove i drzavu, blago nama!!!! kupovao i jdpl na 90 kn, a nisam prodao na 240, smijesan sam zaista, ali ucim. kao mali dionicar, ne bih se puno mislio, prodaja blsc na 500 kn siguran novac. ne kuzim zasto bi to vrijedilo trenutno vise?? pa trzsite nudi mnogo dionica koje donose p/e isppod 10 a trze se cak ispod 0,5 book-a npr franck i adris-p-a). a da ne govorim o onima koje su ispod booka, imaju profit oko 20% na kapital i p/e 5-6. A amerikanci koji kupuju dionice automobilske industrije, to su umovi ravni Georgu Bushu mladjem. Blago nama s Wall street-om, Madoffom i njihovom filozoofijom, a onda im nitko drugi no drzava mora spasavati posrnulu filozofiju kladionice na sekundarnom hipotekarnom trzistu. Oni su se kladili, prestrašno. Inače, kad smo kod automobilske industrije, nadam se da ce doking izaci na svjetsko trziste pa makar i uz pomoc kineza, jer tesko da ce se u HR pokrenuti serijska proizvodnja na vrijeme. kad gledam te fondove, cini mi se da sam ih nadmasio, zaista jedini fond kojemu dajem svoj novac, a da ne moram, je az profit (25% poticaja plus povrat poreza). za sada pun pogodak.

Meni nije jasno zašto ti ovo pišeš.

Koga zanima pošto si ti kupovao INA-u ili JDPL ili pošto sam ja recimo svojevremeno kupovao ZABA-u i BLSC ? Vjerojano samo one čiji kavalitet života ovisi o našim financijskim uspjesima ili promašajima.

Kakve veze ima Madoff, George Bush, Doking i Kinezi sa Belišćem ?

Inače propustio si vijest da je GM u petak vratio amaeričkoj i kanadskoj vladi sve novce plus kamate, te su najavili novo zapošljavanje. Dakle ipak se nisu loše kladili.

Po pitanju američke filozofije. Ja sam nedavno bio u Bostonu, tamo imam dosta rodbine. Oni su nedavno izabrali novog senatora, rebublikanca, Scotta Browna. Imao je interview u Globe-u. U tom interview on izražava zabrinutost Obaminom politikom i državnim financijama jer trenutno u US na svakog umirovljenika dolazi samo 5 zaposlenih. U Hrvatskoj na jednog umirovljenika dolazi 1,3 zaposlenih, i nikoga to previše ne brine. Razlog zbog kojeg se se frank ili adrs trže na 0,5 booka nije ni Bush ni Maidoff, nego ogromna državna potrošnja. Odnosno, država koja zbog totalne besparice u svakom trenutku može povećati trošarine na cigarete, kavu, alkohol, telefone, naftu, zrak, vodu, zemlju, sve. Mi se trebamo prvo pozabaviti našom filozofijom i anakronizmima našeg društva, pa tek kad to sredimo tražiti krivce po Americi.

Dionice se kupuju zbog budućih očekivanja, a ne zbog trenutnih fundamenata. Trenutni fundamenti su svima poznati i uračunati u cijenu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

zasto pisem? pa onako, izrazavam svoje misljenje a usput odgovaram prethodniku u vezi toga kako moja neupucenost ima veze s mojim rezultatima, pa eto malo pisem sto sam kupovao prodavao itd, nista bitno. amerikance i madoffovu prijevaru spominjem u kontekstu najrazvijenijeg trzista kapitala koje je cak razvilo i kladjenje kao financijski instrument. Amerikance sam spomenuo u kontekstu prethodnog komentara kako su fondovi kupovali dionice GM-a na 20 a morali izaci na 2 usd. Vec prije 30 godina su pisane knjige o krahu automobilske industrije kakvu je predvodio GM. Japanci su im osvojili trziste 80ih kad je Toyota vec tada imala jedinu potpuno robotizirianu tvornicu automobila u svijetu. Osvrnuo sam se na inteligenciju mladjeg Busha, kao i inteligenciju prosjecnih upravitelja tih fondova. Toboznje Blue chip dionice su mnoge dovele u propast, a Madoff je fiktivno kupovao bas takve dionice i uvjeravao prosvjećene bogatase kako su u sigurnim rukama. Adris i franck sam spomenuo u kontekstu, ukoliko netko od dionicara blsc nece prihvatiti ponudu od 500 kn, onda je mozda dobro kupiti jos blsc, ukoliko vjerujete da to vrijedi vise. Ukoliko pak ne, adris i frnck sam spomenuo kao eventualne kupnje. Jasno mi je zasto je takva cijena i nisam se zalio. Onda dobro, buduci da se dionice kupuju radi ocekivanja, mozda je ipak bolje uzeti blsc na 500 kn nego frnk na 850 kn. Znaci ima sanse da blsc ima 70-80 mil kn dobiti godisnje? Ovo u vezi odnosa umirovljenika i zaposlenih sam znao, a je to promjenit ne mogu. Isto tako zelim Obami da bude 2 mandata predsjednik. Mozda se svijet uspije snaznije okrenuti novim tehnologijama, a zanima me jel taj republikanac ikad kritizirao G W Busha mladjeg??? Ma vjerojatno nije, vjerojatno je mali karijerist slican mnogima koje gledam u Hrvatskoj, dobar strancaki igrac. On izrazava zabrinutost Obaminom politikom????? Pa koga je Obama naslijedio??? Jel taj republikanac zastupa lobotomizirano biracko tijelo pa mu valjda vjeruju? Eto, ipak smo mnogo toga dobrog i loseg naucili globalizacijom. Jos ne mogu doci sebi da je republikanac to izjavio, da je zabrinut obaminom politikom??? Presmijesno.

Još ne znamo koje je logično objašnjenje zašto se fondovi ne oglašavaju i što čekaju. Ne vjerujem da nisu u međusobnom kontaktu i da već nisu utvrdili i usaglasili se što će i kako će. [sealed]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Buduci da je na forumu bilo dosta price o tome kako je sramotno malom procijenjena dionica Bilokalnika, evo misljenja uprave…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/aQA9LkntFsgOdT11wbdcDQ==.pdf

http://www.zse.hr/default.aspx?id=29916

who dares, wins

Uprava se oglasila, vjerojatno na krilima obečanja Duropacka da će ih ostaviti na radnim mjestima gdje su sada. Oni bitniji – fondovi, za sada se ne oglašavaju. Do kad li se misle igrati skrivača? [undecid]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Evo i Unijapapir se oglasila da je ponuda fer. Znači sve tri uprave podržavaju ponudu.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=29912

Zbilja, šta rade fondovi? Nevjerojatno da se dosad nisu oglasili nijednom rječju. [undecid]

New Report

Close