BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

50 kuna premije… Mislim da je ovo očekivano.
Je li moguće da burza nije obustavila trgovinu? Pretvaraju se da ne znaju?



alo ba hanfa, oće to više [shocked]

Recesija James, a? [lol]
[/quote]
Sjećaš se da sam reko da čekam SPX 1220, kad sma vidio prorokov post na TA jučer to mi je bio čisti signal, a nemam kune slobodne. [angry]
500kn, koje cicije.

dakle, očekivano.
koliko znam, institucionalci neće prihvatit ponudu.
čak je moguće da mirovinci krenu u jači dokup kako bi duropacku pokvarili namjeru.
para se ima, cilj je jasan: njima ponajmanje odgovara da duropack uspije pa da trgovanje dionicom potpuno zamre.
sad je još samo pitanje kako će reagirat uprava na čelu s jerbićem.

hate red

Jadno do bola. I oni bi preuzeli sve?! A da ne govorim o trgovini nakon objave, pa ja da sam Duropack bih lijepo čistio sve ispod 500 jer svaki komad mi može pomoći u namjeri da preuzmem kontrolu nad onim za što sam se strateški odlučio.
Umjesto toga takmičenje tko će manje dati i završetak na 17 kn ispod ponude?!?
Tko to prodaje za tu mizeriju?
Pa nadam se da će im aši FM-i i ostala bagra lijepo pokvariti posao kako samo mi znamo! [angry]


Ponuda 500 kn po dionici. [huh]

http://www.hanfa.hr/uploads/17-10-01.pdf

Ovo nema direktnog utjecaja na cijenu ove ponude, ali mislim da treba upozoriti za buduće ponude. U objavi se kaže:
"Najviša cijena po kojoj je Ponuditelj stjecao dionice Ciljnog društva s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije nastanka obveze iznosi 450 kuna"

Ako se dionice kupuju van burze onda je vrlo lako manipilirati cijenom i takve ugovore HANFA treba uzeti sa velikom rezervom. Npr. Duropack je Eurocartu mogao prodati kartona sa popustom od 30%, a s druge strane Eurocart je mogao njemu fakturirati dionice sa popustom 30%. Naravno Duropack će HANFA-i dostaviti samo fakturu o kupnji dionica. Nemože se priznati cijena kupnje dionica koja je niže od cijene na burzi (taj dan je bila 470 kuna). Nenormalno je da netko prodaje dionice ispod cijene na burzi, ako zna da će to kupca dovesti ovezu preuzimanja.

Nama HANFA i treba da bi spriječila manipulacije na tržištu kapitala. To treba biti neovisno tijelo koje će presuditi s obzirom na date okolnosti. Ako ćemo odobravanje ponude raditi mehanički prema praviliku onda nam je puno jeftinije da to umjesto HANFA-e to radi neki javni bilježnik.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Jadno do bola. I oni bi preuzeli sve?! A da ne govorim o trgovini nakon objave, pa ja da sam Duropack bih lijepo čistio sve ispod 500 jer svaki komad mi može pomoći u namjeri da preuzmem kontrolu nad onim za što sam se strateški odlučio.
Umjesto toga takmičenje tko će manje dati i završetak na 17 kn ispod ponude?!?
Tko to prodaje za tu mizeriju?
Pa nadam se da će im aši FM-i i ostala bagra lijepo pokvariti posao kako samo mi znamo! [angry]

nesmije kupovati nakon objave .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


DAvali su ponudu jer su obavezni . I ako sam u pravu,ponuditi će 500 Kn . I netko će i to prihvatiti .

ili nitko,to uopće nema veze . A misliš li da mirovinski + kapitalni + pBZ imaju dovoljno mozga bez pohlepe nešto zajednički zastupati ? Prodali bi se za krepanu mačku. A " propašću " Belišća ne propada njihovih 30 milijuna…jer oni zauzimaju to područje .

naravno da ne kupuju Belišće radi hrvatskog tržišta,već zbog Belišćevog tržišta .

da se citiram…. [rolleyes]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Twixer na mjestu ti je članak ali moj dojam o Hanfi je da je to jedna od mafijaških obitelji koje upravljaju tržištem kriminala, pardon kapitala u Hrvatskoj.
Razlika između Hanfe i nekog javnog bilježnika je u odnosu snaga. Odvjetnik može biti samo izvršitelj a Hanfa i to ali i nalogodavac.
Tako ako netko ima dobar posao s dobrom provizijom sigurno neće ići nekom malom vojniku nego će pričati s ministrima, s glavom a ne s repom ili pipkom te hobotnice.
Radujem se ulasku u EU.



Jadno do bola. I oni bi preuzeli sve?! A da ne govorim o trgovini nakon objave, pa ja da sam Duropack bih lijepo čistio sve ispod 500 jer svaki komad mi može pomoći u namjeri da preuzmem kontrolu nad onim za što sam se strateški odlučio.
Umjesto toga takmičenje tko će manje dati i završetak na 17 kn ispod ponude?!?
Tko to prodaje za tu mizeriju?
Pa nadam se da će im aši FM-i i ostala bagra lijepo pokvariti posao kako samo mi znamo! [angry]

nesmije kupovati nakon objave .
[/quote]

U teoriji.

Kod nas to baš to i ne funkcionira jer je naša kontrola tržišta nikakva. MOL je kupovao dionice INA-e i nakon ponude, mislim netko je kupovao za njega.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Twixer na mjestu ti je članak ali moj dojam o Hanfi je da je to jedna od mafijaških obitelji koje upravljaju tržištem kriminala, pardon kapitala u Hrvatskoj.
Razlika između Hanfe i nekog javnog bilježnika je u odnosu snaga. Odvjetnik može biti samo izvršitelj a Hanfa i to ali i nalogodavac.
Tako ako netko ima dobar posao s dobrom provizijom sigurno neće ići nekom malom vojniku nego će pričati s ministrima, s glavom a ne s repom ili pipkom te hobotnice.
Radujem se ulasku u EU.

Ja želim vjerovati da su ljudi koji rade u HANFA-i pošteni i ja ih ne bih povezivao sa kriminalom niti mafijom. Kao što smo danas vidjeli u slučaju GS kriminala ima na svim burzama, što ne znači da su oni koji reguliraju burze dio tog kriminala. Međutim, nakon čitanja ovog odobrenja u kojem se navodi da je Eurocart prodao dionice po 450 kuna, i da je to HANFA prihvatila, teško mi je prihvatiti da HANFA profesionalno obradila ovu ponudu.

Teško je povjerovati da je netko prodavao dionice ispod cijene na burzi i tako svjesno sebi nanosio štetu. HANFA nemože prihvatiti bilo kakakav ugovor koji donese ponuditelj i samo na osnovu njega odrediti minimalnu cijenu ponude. U ovom slučaju Eurocart je prodao sve svoje dionice 50 kuna ispod ponude i tako sebe oštetio za više od 1500000 kuna. To niti je normalno, niti razumno niti racionalno.

HANFA je u ovom slučaju trebala ispitati:
1) Da li je Eurocart pokušao prodati dio ili sve dionice na burzi. Cijena je u trenutku objave bila 470 kuna, a tjedan prije ponude se moglo prodati i iznad 500 kuna.
2) Da li je Eurocart kontaktirao druge investitore (Mirovinske fondove, OIF-ove,…) i kakve je ponude dobio od njih ?
3) Da li je Eurocart kontaktirao OTP Indexni fond koji je bio u obvezi kupnje većih količina dionica BLSC, i koji je iste plaćao znatno iznad 450 kuna, i koliku ponudu je dobio od njih ?

Ako se utvrdi da je EUROCART napravio sve gore navedeno, i ako se utvrdi da nije mogao postići bolju cijenu za dio svojih dionica onda se ugovor može prihvatiti. Ako se pak utvrdi da je Europack želio isključivo prodati dionice Duropacku, 50 kuna ispod ponude, i pazi sada, 2 lipe ispod tromjesečnog prosjeka, onda postoji osnovana sumnja o pokušaju manipuliranja tržištem. I u tom slučaju priloženi ugovor se nemože smatrati mjerodavnim kod razmatranja ponude.

Mi očekujemo da ljudi u HANFA-i budu profesionalci koji će štititi kredibilitet tržišta kapitala i spriječiti manipulacije. Profesionalci koji mogu riješavati kompleksne probleme, a ne birokrati koji se slijepo drže papira.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja želim vjerovati da su ljudi koji rade u HANFA-i pošteni i ja ih ne bih povezivao sa kriminalom niti mafijom. Kao što smo danas vidjeli u slučaju GS kriminala ima na svim burzama, što ne znači da su oni koji reguliraju burze dio tog kriminala.

Slažem se da u HANFI rade pošteni, nesposbni ljudi, to je ok, to tako mora bit.
Protiv GS nije podignuta kaznena prijava, nego civil lawsuit, jer nije bilo kaznenog djela, molit ću lijepo.

Twixer i ja želim vjerovati u HANFU i sudove i državu i ministre ali ne mogu kada svakodnevno čitam o gospodarskom i ostalom kriminalu i kada najviši dužnosnici bivaju pravomoćno osuđeni zbog dokazanog zlorabljenja položaja.

@Twixer

Previše je toga a slažem se da nije samo kod nas nego i po svijetu. Čovjek mora izgubiti vjeru iako se u granicama svojih mogućnosti treba truditi popraviti stvari.
Što se tiče EUROCARTA kada se radi o nešto većim iznosima normalno je da se cijena dogovara i varira i ako je na burzi 470 nije pretjerano dati po 20 kuna nižoj cijeni ako se time nešto dobija.
Ili manje gubi.
Jasno da se ništa neće promijeniti bez obzira što mi ovdje pisali samo se nadam da fond menadžeri imaju još kojeg aduta u rukavu.
U krajnjoj liniji nije me briga jer sam ušao dovoljno nisko da mogu i na 485 izići s dobitkom.

New Report

Close