BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OTP indeksni još ni ne može kupovati, jer dionica još nije u Crobexu. Kupovao je netko s namjerom da preduhitri OTP indeksni, jer se zna da će ulaskom u Crobex dionica rasti, budući da je Indexni mora kupovati i to u velikim količinama. Ali ulazak u Crobex vjerojatno jest razlog rasta prometa.

BTW kolega ne znam kako ste dobili podatak da je BV 630? Ipak je puno manje.

Ponudu ce Duropack predati HANFA-i do kraja tjedna, mislim da je krajnji rok u cetvrtak, 25. ozujka. Onda cekamo jos 14 dana dok je HANFA ne potvrdi. Pretpostavljam da ce u medjuvremenu cijena iscuriti van, a onda cemo dobiti i analizu po kojoj je Duropack formirao cijenu. 630 kuna je nerealno do boli uzimajuci u obzir da su 2008. i 2009. bile iznimno teske za Belisce, sto pokazuju i financijski podaci ukupni prihod u odnosu na dug kompanije (87 vs 80 milijuna €) te kratkorcni krediti koji u ovoj i sljedecoj godini dolaze na naplatu. Mislim da su to osnovni pokazatelji po kojima ce stranci formirati cijenu.


630 kuna je nerealno do boli uzimajuci u obzir da su 2008. i 2009. bile iznimno teske za Belisce, sto pokazuju i financijski podaci ukupni prihod u odnosu na dug kompanije (87 vs 80 milijuna €) te kratkorcni krediti koji u ovoj i sljedecoj godini dolaze na naplatu.

iznimno teške godine su iza nas, cijena je uvijek očekivanje u budućnosti iliti target price što bi rekli analitičari.

BTW kolega ne znam kako ste dobili podatak da je BV 630? Ipak je puno manje.

BV je, ako se ne varam, negdje oko 570-580 kn.

hate red

To su brojke kojima i ja baratam – oko 550 do 570 kuna.

Prema ovim tu podacima BVPS je 407, a P/B 1,42.

http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=BLSC-R-A

Ali to nije ni bitno, mnoge kompanije se i danas na ZSE trže s P/B iznad 2. S druge strane ima i firmi čiji je P/B 0,5 ili niže, ali šta to vrijedi kad firma ne ostvaruje profit, a to je jedini važno.

Mislim da je BVPS 407 kn točan podatak, jer se od kapitala i rezervi (prema MRS 27) oduzimaju manjinski interesi tj utvrđuju se odvojeno od matične vlasničke glavnice.
Manjinski interesi uključuje podatke o udjelu manjinskih dioničara u ukupnom kapitalu i rezervama društva – kćeri, kada se radi o konsolidiranim financijskim izvješćima.
Ovu poziciju treba svakako iskazati, jer određeni dio kapitala i rezervi koji je u vlasništvu manjinskih dioničara društva koje je poduzeće – kćer obveznika podnošenja tromjesečnih izvješća, ne pripada Belišću.

Inače, slažem se sa Kamencom.

BV je negdje oko 570 kn.
gledao svojim očima izračun.
ako treba, opet ga izračunam pa ga postam.

hate red

Cijene celuloze i kartona su i ovaj tjedan značajno ponovo porasle. Ovo postaje sve profitabilniji business

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Cijene celuloze i kartona su i ovaj tjedan značajno ponovo porasle. Ovo postaje sve profitabilniji business
Vaš link

to je tek početak.
kad krene potrošnja u EU u malo jačim volumenima nego sad, ambalažeri će cvasti. u svakom slučaju, gore ne može.
zato se i duropacku žuri da dovrši ovaj posao s belišćem baš na ovim cjenovnim razinama. znaju oni da će vrag odnijet šalu ako budu čekali jesen. ili nedajbože iduću godinu.

hate red



Cijene celuloze i kartona su i ovaj tjedan značajno ponovo porasle. Ovo postaje sve profitabilniji business
Vaš link

to je tek početak.
kad krene potrošnja u EU u malo jačim volumenima nego sad, ambalažeri će cvasti. u svakom slučaju, gore ne može.
zato se i duropacku žuri da dovrši ovaj posao s belišćem baš na ovim cjenovnim razinama. znaju oni da će vrag odnijet šalu ako budu čekali jesen. ili nedajbože iduću godinu.
[/quote]

Timing im je izvrstan, ali to je i očekivano jer su u toj industriji i imaju sve informacije.

Snalaze se na tržištu kartona, kao James Knox u klađenju na španjolsku ligu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ne vidim tu bas neku poveznicu – porast cijena kartona i zurba Duropacka da kupi kompaniju. U Europi je u prosloj godini bila drasticno mala potraznja za kartonom koliko sam ja upucena. Mislim da je tu stvar naprosto zastite investicije – D. je do sada u Belisce ulozio 30 milijuna €, a planira jos dokapitalizaciju od 20 milijuna €. Koja budala zeli toliko uloziti u neku kompaniju, a da ne moze kontolirati svoju lovu???
Zato su i dali ponudu za preuzimanje.

Mislim da ne postoji nikakva žurba ni kod Duropacka ni kod drugih stranih investitora u Hrvatsku. Ne vidim baš neku navalu stranaca na dioničkom tržištu kod nas u zadnjih godinu dana. Hrvatsko gospodarstvo ne pokazuje ni najmanje naznake oporavka i bit će još dugo vremena za kupnju po postojećim cijenama. A pitanje je što bi se moglo dogoditi s Belišćem ako ga Duropack ne preuzme? S tolikim dugom, smanjanjem prihoda i profita, kakva mu je budućnost? Ovo s dokapitalizacijom zvuči zanimljivo. Ali Austrijanci će morati ulupati puno para da ovu kompaniju izvedu na pravi put.
U svakom slučaju, preuzeo Duropack Belišće ili ne, nakon što cijela stvar prođe, cijena ide dolje, to je sigurno.

New Report

Close