BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bem vam miša. sta niko nezna okrenut jedan broj i popricat s covjekom s druge strane…

znaci ovakav je info. gospodja nezna dali se je agrokor zalio. Zna samo da je bilo takvih upita od strane dionicara belja prema hanfi i da su u hanfi razmisljali kako s tim podatkom izaci van (dali izaci ili ne i ko bi taj podatak trebao objaviti) kad ga budu saznali a jos kao sto rekoh barem ta gospodja nezna sta je s tim i dogovorili smo se cuti sutra pa ce mi znati dati vise podataka.

jos sam usput onak pitao cisto da si potvrdim svoje informatore sta je s kamatama na te dionice ko to ima od 2007 (ili nemora biti od tada) i onda se isto slaze da se na to ima pravo dobiti kamata. mada znam da je vecina od vas tu od 6.10 pa vam to nije interesantno [tongue]

al malo mi je i tesko pricat o pravnim temama s pravnikom kad nisam pravnik. bolje bi se snaso netko ko je tu doma pa onda lakse ispita neke cake.
eto, druga gospodja i opet ugodna 🙂


…ma što je pisalo u novinama,ništa određeno i konkretno…

Puljić je izjavila da će se " žaliti " bilo je u prošlu nedjelju u emisiji Novac na Nova TV, doduše indirektno je to rekla:

prenosim tj. citiram:

" Evo transkript cijelog razgovora:
Voditelj: U fokusu jesada ova situacija oko Belja,Hanfe,Hanfa kaže morate dati obvezujuću ponudu za preuzimanje ostatka,dakle ostatka Belja,nije mali novac u pitanju,vi ste sadau postupku,kakav očekujete rasplet?
Puljić:Pa teško je govoriti o raspletu,mi smo inaće odlučili da sa Hanfom ne komuniciramo preko medija i ja ne bih uopće cijeli postupak komentirala,jedino bih rekla da bez obzira kakva odluka bude, Agrokor će je ispoštovati i Agrokor će postupiti nakon što cijela procedura bude gotova,druga stvar je što mi zaista smo sigurni da je naše djelovanje u postupku preuzimanja Belja bilo zajedničko s državom i mislimo ako se to bude prihvatilo da neće biti problema.
Voditelj:Moglo bi se desiti da onda imate istodobno 2 velika izdatka,to su dakle Belje,ako bude takva odluka na kraju i Mercator,preuzimanje slovenskog Mercatora,ako i do toga dođe naravno to se već nešto i odužilo kakva je sad situacija?
Puljić:Postupak niti nećemo niti ne smijemo, ali ono što je sad već i javno objavljeno Mercator nije financijska konstrukcija zatvorena putem kredita, dakle na neki način niti nije nešto što bi značilo ogromno zaduženje ili uzimanje casha, tako da mi smo i ovaj drugi dio sa Beljem uvjereni da ćemo biti u stanju odraditi i da se tu neće dogoditi nikakvi veliki potresi. "

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

…ako je to tebi konkretan odgovor,onda ne znam kakav je "zamumuljeni"…

…pa da je izričito rekla,žalit ćemo se,još uvijek dok tužba nije napisana i poslana ne možemo ništa tvrditi…

…ovdje imamo jedan drugi problem,a taj je kako je moguće da mi nemamo jasna pravila igre…

…podatak da li je Agrokor podnio tužbu,tj pokrenuo upravni spor je važan podatak za dioničare…

…kako je moguće da se takav podatak javno ne objavi…i zašto bi u Hanfi tu trebalo biti nedoumica????


…ovdje imamo jedan drugi problem,a taj je kako je moguće da mi nemamo jasna pravila igre…

…podatak da li je Agrokor podnio tužbi,tj pokrenuo upravni spor je važan podatak za dioničare…

…kako je moguće da se takav podatak javno ne objavi…i zašto bi u Hanfi tu trebalo biti nedoumica????

Tko bi rekao da ću te tako ocjeniti (100%) i da ću ikada reći da se slažem s tobom…ali eto…došao je i taj dan: POTPUNO SE SLAŽEM S TOBOM! [thumbsup]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

izgleda da Toda urigira, pa su zato u nedoumici. Inače bako da su jasna pravila igre, tada ne bi bilo špekulanata. Da je Puljićka izjavila da će Agrokor kao firma koja poštuje zakon i ustav objaviti ponudu. Ti više sigurno ne bi pisala na ovoj temi. Niti bi mi odradili 200 str.


bem vam miša. sta niko nezna okrenut jedan broj i popricat s covjekom s druge strane…

znaci ovakav je info. gospodja nezna dali se je agrokor zalio. Zna samo da je bilo takvih upita od strane dionicara belja prema hanfi i da su u hanfi razmisljali kako s tim podatkom izaci van (dali izaci ili ne i ko bi taj podatak trebao objaviti) kad ga budu saznali a jos kao sto rekoh barem ta gospodja nezna sta je s tim i dogovorili smo se cuti sutra pa ce mi znati dati vise podataka.

jos sam usput onak pitao cisto da si potvrdim svoje informatore sta je s kamatama na te dionice ko to ima od 2007 (ili nemora biti od tada) i onda se isto slaze da se na to ima pravo dobiti kamata. mada znam da je vecina od vas tu od 6.10 pa vam to nije interesantno [tongue]

al malo mi je i tesko pricat o pravnim temama s pravnikom kad nisam pravnik. bolje bi se snaso netko ko je tu doma pa onda lakse ispita neke cake.
eto, druga gospodja i opet ugodna 🙂

nitko ne zna sa gospođama iz hanfe pričati tako lijepo kao ti [wink]

upitnuo sam i na zse da vidimo prosjek cjena za to nase belje.
kad vidim da su svi tako fletni pa da ne budem zadnji koji ce saznat [tongue]

kaze gospodja da to mora zse (opet ta gospodja [smiley])..
samo nije sigurna ko na to ima pravo da mu zse da i pod kojim uvjetima.
ja poslo mail pa cemo vidjet

Ukoliko dođe do pokretanja tužbi, tada dioničari koji tuže ne mogu prodavati dionice.
To znači da će ponuda na burzi dionica Belja biti bitno smanjena.
I tu su moguće razne kombinacije i špekulacije..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ukoliko dođe do pokretanja tužbi, tada dioničari koji tuže ne mogu prodavati dionice.
To znači da će ponuda na burzi dionica Belja biti bitno smanjena.
I tu su moguće razne kombinacije i špekulacije..

lp

ma bice nas nekoliko desetaka mozda koji tuze..jos je hrpa sigurno u rukama radnika a oni tesko da ce tuzit.

…gosn plavi,vi ste mi danas posve zbunjeni…a zašto mali dioničari ne bi mogli prodavat svoje dionice…

…prodaju dionice i odustanu od tužbe…naravno ako im cena bude”ugodna”…

…jer bi mogli neki zaključit,bolje vrabac odmah,a ne golub kasnije… [lol]


Ukoliko dođe do pokretanja tužbi, tada dioničari koji tuže ne mogu prodavati dionice.
To znači da će ponuda na burzi dionica Belja biti bitno smanjena.
I tu su moguće razne kombinacije i špekulacije..

lp

Ovo baš nije točno, dionice za koje tužite nemaju nikakav poseban tretman, tako da možete i kupovati i prodavati iako to baš i nije logično. jer bi suprotna strana ukoliko to sazna mogla to iskoristiti i reći da tražite da im prodate nešto što nemate i srušiti vam tužbu

New Report

Close