BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam kolega, nakon silnih prebiranja po dionicama skrasio sam se u belju. Ali po dosta nižoj razini i sad čekam trogodišnju letargiju [rolleyes]



jos uvijek je strah velik ali bar se panicari, a ako se danas ne zali sutra je 120, a ako se zali bez obzira sto to ne odgada izvrsenje ode na 90, pa si ti misli..

lp
[/quote]
Koliko vi imate tih dionica kad tako srčano nagovarate na kupnju?

pa kolko sam shvatio on mora dati ponudu pa točno određenom prosjeku cijene od 3xx kn, što znači da je nebitna trenutna cijena na burzi. naravno, možda ja opet nisam ništa shvatio [undecid]

Ne znam čemu ova nagađanja… jeli se žalio, nije se žalio, hoće/neće se žaliti… itd.
pa zar nije još 13.10. upravo na Poslovnom objavljeno da će se žaliti?:
Idu na Upravni sud
Konzultanti PwC-a procjenjuju Belje
Belje ove godine očekuje 1,5 milijardi kuna prihoda od prodaje. Ivica Todorić nije želio komentirati Hanfino rješenje (prema kojem je Agrokor dužan dati ponudu za preuzimanje Belja tešku 900 milijuna kuna), a djelovao je kao da ga ta priča uopće ne zabrinjava. Osim što će se na rješenje žaliti Upravnom sudu, Agrokor je angažirao konzultantsku kuću PricewaterhouseCoopers radi detaljne analize vrijednosti Belja (koje je Todorić preuzeo za kunu, a povrat Agrokrovih ulaganja od nekoliko milijardi kuna očekuje za 20 godina).
http://www.poslovni.hr/vijesti/todoric-u-nove-pogone-u-piku-vrbovec-ulaze-350-milijuna-kn-188341.aspx

Važno je pratiti trend, a on ovdje nije upitan. Samo bez megalomanije molim, može biti jako opasna. [tongue]

@gismund

BAKICAAA, 07.11.2011. u 14:45
A obzirom da je rok istjecao u subotu, nema produženja roka na ponedjeljak! Tako da ako je podnio tužbu poštom u subotu – OK, ako nije – prošao mu je rok !
Tko zna, možda su Todu njegovi pravnici opet zahebali jer su računali da imaju rok još danas?

1.ne znamo kad je dobio pismeno rješenje ( trebalo bi pitati Hanfu )pa ne možemo sa 100% sigurnošću ni reći kad mu ističe rok

2.i da mu ovaj rok protekne,još ima x mogućnosti na žalbu u tijeku podnošenja ponude…

3.kad sam to spomenula onda je gosn plavi rekao da su to kuluarske priče,a sad i sam misli nešto slično…odnosno vjerojatno je već iskočio iz priče…

Gago samo nemoj prodati kuću i uložiti u belje. Toda je dužan objaviti ponudu, no da netko vjeruje kako će to sve dobro završiti cijena bi već u prva 3-4 dana bila preko 200kn. Po današnjoj cijeni se može zaključiti da ljudi nešto pozitivno očekuju- npr. da će Todta zaboravit predati žalbu!
Prateći transkacije vidim da veliki više ne kupuju, nego guraju male u oba smjera- kako njima odgovara. Sve u svemu po prometu smo još hot hot, jedino su nalozi sve manji

sad si sjetio da me upozoriš za kuću [cry]
moj dojam je da cijena stagnira zbog dosadašnjih iskustava sa hanfinim odlukama no vjerujem da toda ne spada u u tu kategoriju. ipak se svaki njegov potez gleda na globalnoj razini.
no, u svakom slučaju, nadam se najboljem ishodu.

1.kad se rokovi računaju,onda nemaju veze radni i neradni dani,sve to ide u rok,jedino kad rok pada u nedjelju ili praznik,pomiče se za jedan dan…


Kada zadnji dan roka pada na dan kada državno tijelo ne radi, tada je zadnji dan roka prvi idući radni dan. Subotom sudovi ne rade, tako da je, a sukladno pravilima o računjanju rokova, zadnji dan roka ponedeljak, naravno ukoliko je taj ponedeljak radni dan:). I na konkretnom primjeru samo ako je zaista zadnji dan roka bila subota.

Mean people suck and nice people swallow!

…a za promjenu razmislite malo što će se dešavati sa dionicama,ako Agrokor ne dadne ponudu,
a sve te silne tužbe završe zaleđene u ropotarnici i meanderima našeg pravosuđa…

…mislim da će biti vrlo dosadno…

Ne znam zašto naš kolega Shef Sale ne objavljuje svoje razmišljanje na poslovnom. No meni je baš zanimljiva ova mogućnost:

Sad Toda može posuđivati lovu uz visoku kamatu Belju (a Belje to očito može podnijeti) dok Belje ne postane krava muzara (a ako se ovako nastavi, to će biti vrlo brzo), a onda ako i recimo Agrokoru ustreba love onda može posuditi love od Belja uz izrazito nisku kamatu. 😀 (Vidi Franck, većinskom vlasniku posuđuje lovu uz 0% kamate. Kao što rekoh, nisam siguran da je to u skladu sa zakonom ali eto radi se).

Taj kredit od 1,5 milijardi koji je A dao B mislim da je iskorišten za onu ultra-mega-turbo vinariju i podrume i sve to, jer mislim da je Toda spominjao ljetos investiciju od 200 milijuna eura. Sve 5.

Ono što sam htio reći je ovo – pokušajmo načas razmišljati zločesto:
Ova priča s krivom odlukom skupštine povlači se već godinama. Tužba na sudu ide mislim od 2009. godine.
Recimo da su u Agrokoru (a morali bi, s obzirom na veličinu koncerna – računati sa svim opcijama) bili svjesni da će Hanfa kad-tad ovako presuditi i da znaju da trebaju iskeširati 800 milijuna kuna u nekoj teoriji (a morali i to znati već odavno).
Da hoću biti zločest, napravio bih upravo nešto ovakvo – uvalio ogroman kredit za jednu (ajmo reći: ne nužnu) stvar i time držao sve u šaci.
Ako mi oduzmu upravljačka prava – u redu. Ja ću ubirati kamate na kredite (koje sam i povisio!), a kad kredit dođe na naplatu, kom obojci, kom opanci.
S druge strane, tim kreditom ću zavezati sve jer znaju da firma to neće moći nikako vratiti (tko bi dao kredit firmi koji je 150% njenih kapitala i rezervi??? Ne znam takvu banku) i potrudit će se izmisliti način kako da izbjegnu takvu stvar jer naravno – ako sve bude išlo po starom – lako ću ja opet interno prebiti kredit i isfinancirati ga "drugim kreditom preko treće firme…"

Nadam se da ste sad shvatili


…a za promjenu razmislite malo što će se dešavati sa dionicama,ako Agrokor ne dadne ponudu,
a sve te silne tužbe završe zaleđene u ropotarnici i meanderima našeg pravosuđa…

…mislim da će biti vrlo dosadno…

znači da će biti puuuno manje dionica belja na burzi pa će zbog toga cijena belja rasti [thumbsup]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

New Report

Close