BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prvo on obvezu ima od 2007, tako da sa tuzbom nemoras cekati tih 60 dana kolko je njemu hanfa dala (to je moje tumacenje. meni je samo receno da se sa tuzbom cekati nemora.dapace)

drugo, ako ne pokrenes tuzbu odnosno ne trazis kamate neces ih ni dobiti.

Bez tog rješenja HANFE ne bi ni mogao tužiti, tako da mislim da ipak moraš sačekati protek 60 dana kao rok u kojem Agrokor može dobrovoljno ispuniti obvezu, a da tek nakon toga možeš tužiti. Isto mislim da vrijedi i za kamate, tj. da ih možeš potraživati tek počevši od proteka roka za dobrovoljno ispunjenje..baš me zanima kako će se odvijati sudski postupak (ako Agrokor ne izvrši dobrovoljno obavezu)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

decki, ovo nisu informacije od nekog wannabe odvjetnika ili tako nesto.
nazalost iz druge ruke za sad.


Hmmm….rješenje HANFE zaprimili su 06. listopada 2011. godine, rok za tužbu je 30 dana od dana zaprimanja. Znači počinje se računati od 7. listopada. Brojao sam 30 dana i meni ispada da je rok za tužbu istekao 05. studenoga 2011. ???

Istekao je rok, ali očito nisu predali još obavijest na burzi o pokretanju tužbe upravnom sudu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

svejedno dal će Agrokor poslat tužbu ili ne jer tužba ne odgađa izvršenje obveze, znači već 07.12.2011. Agrokor može očekivati prve tužbe dioničara radi sklapanja ugovora o kuporpdaji dionica Belja po 3xx kuna…a sve to dok vode pregovore oko mercatora za kojeg će također morati dati javnu ponudu ako ih janezi prihvate…a da li će slovenci kao kupca prihvatiti Agrokor ukoliko on niti u svojoj matičnoj zemlji ne izvršava zakonske obveze???? sumnjam….zato, ne znam koliko je Todoriću pametno igrati se s tim stvarima [cool]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje

Kada je krajnji rok za slanje tuzbe?


Kada je krajnji rok za slanje tuzbe?

izgleda da je rok istekao 05.11.2011.


Hmmm….rješenje HANFE zaprimili su 06. listopada 2011. godine, rok za tužbu je 30 dana od dana zaprimanja. Znači počinje se računati od 7. listopada. Brojao sam 30 dana i meni ispada da je rok za tužbu istekao 05. studenoga 2011. ???

Ako je gore navedeno točno, u smislu točnog datuma primitka, tada rok ističe 07.11., jer je 05.11. bila subota, odnosno dan kada državno tijelo ne radi te se tada kao zadnji dan roka računa prvi idući radni dan, odnosno 07.11.-danas.

Mean people suck and nice people swallow!

Preniska je cijena danas. U slučaju da se toda ne žali ovo leti na 300kn

gotovo nikome se ne prodaje na 100 kn, a kupnja je sve jača
sad postaje sve zanimljivije [thumbsup]

jos uvijek je strah velik ali bar se panicari, a ako se danas ne zali sutra je 120, a ako se zali bez obzira sto to ne odgada izvrsenje ode na 90, pa si ti misli..

@misich99
ako se ne žali, ići će to puno više od 120 kn jer će to biti pouzdan znak da je spreman postupiti po rješenju HANFE bez odugovlačenja, tj. uskoro dati javnu ponudu po 3xx kuna

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Hmmm….rješenje HANFE zaprimili su 06. listopada 2011. godine, rok za tužbu je 30 dana od dana zaprimanja. Znači počinje se računati od 7. listopada. Brojao sam 30 dana i meni ispada da je rok za tužbu istekao 05. studenoga 2011. ???

Ako je gore navedeno točno, u smislu točnog datuma primitka, tada rok ističe 07.11., jer je 05.11. bila subota, odnosno dan kada državno tijelo ne radi te se tada kao zadnji dan roka računa prvi idući radni dan, odnosno 07.11.-danas.
[/quote]

Mislim da bi se trebalo raspitati računaju li se u roku za žalbu svi ili samo radni dani.
Naime, kako sam zadnjih godina imao dosta posla sa državnom i lokalnom upravom, kad god sam imao neki rok po rješenju, posebno od gradske uprave, računali su se samo radni dani.

New Report

Close