BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

napeta situacija, ko nekad kad se iškevivo BDI svaki dan, il oćmo uć u NATO…

ovako kaze moj izvor. sa tuzbom se moze (i pozeljno je) ici odmah. ljepo iz skdd-a izvuci stanje dionica na pojedini dan od 2007 kako bi se izvukle kamate (i na to se ima pravo) i navodno postoji i sudske prakse u tim slucajevima. to jos cekam jer to ni meni nije jasno kako to vec neko nebi izvukao.
kad mi to jos potvrdi (a dobivam sve iz druge ruke…) za mene je to definitivno to i ja pisem tuzbu vec ovaj tjedan.

za izlist iz skdd-a treba samo napisati dopis u skdd, staviti preslik osobne i salju sve povjesne podatke.besplatno.


ovako kaze moj izvor. sa tuzbom se moze (i pozeljno je) ici odmah. ljepo iz skdd-a izvuci stanje dionica na pojedini dan od 2007 kako bi se izvukle kamate (i na to se ima pravo) i navodno postoji i sudske prakse u tim slucajevima. to jos cekam jer to ni meni nije jasno kako to vec neko nebi izvukao.
kad mi to jos potvrdi (a dobivam sve iz druge ruke…) za mene je to definitivno to i ja pisem tuzbu vec ovaj tjedan.

za izlist iz skdd-a treba samo napisati dopis u skdd, staviti preslik osobne i salju sve povjesne podatke.besplatno.

pa ne možeš tužiti dok ne protekne 60 dana jer ne možeš znati hoće li izaći s javnom ponudom u tom roku….ako nisu pokretali novi upravni spor protiv rješenja HANFE, onda je moguće da će doista izaći s javnom ponudom, ako ne budu, možeš već 08.12.2011. podnijeti tužbu

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje

Zašto odmah,ako Agrokor ima opciju obveze na 60 dana.
Ako danas pošaljete tužbu,a Agrokor dadne ponudu,onda ste uranili.

@Dunlop
vi imate dionice Belja od 2007 ? odnosno po vama tzv. pravo na kamatu od xy datuma 2007 imaju i nedavni kupci/trenutni imatelji dionica Belja ili…?

prvo on obvezu ima od 2007, tako da sa tuzbom nemoras cekati tih 60 dana kolko je njemu hanfa dala (to je moje tumacenje. meni je samo receno da se sa tuzbom cekati nemora.dapace)

drugo, ako ne pokrenes tuzbu odnosno ne trazis kamate neces ih ni dobiti.



@lojtra

Mislim da je rok za tužbu najmanje 3 godine od isteka roka javne ponude…ali ako mislite tužiti, možda je najbolje da osnujete udrugu malih dioničara Belja koja bi uzela nekog odvjetnika jakog u trgovačkom pravu i onda zajednički tužila,istupala prema medijima itd. jer jedno je kad tuži pojedinac, a drugo kad su u ulozi tužitelja deseci ili stotine dioničara. Sinergijska snaga je neusporediva u odnosu na pojedinca.

p.s. što se tiče DLKV, to je već pitanje jer tamo je pitanje odakle bi se naplatili da dobijete spor, dok kod Agrokora ima imovine koliko ti srce želi, a i keša na računu [wink]


pa kolega može se naplatiti od njihovih dionica dalekovoda tj da im se izbiju iz ruke i ravnomjerno podjele imaocima dionica samim time bi se otklonile manipulativne špekulacije

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



@lojtra

Mislim da je rok za tužbu najmanje 3 godine od isteka roka javne ponude…ali ako mislite tužiti, možda je najbolje da osnujete udrugu malih dioničara Belja koja bi uzela nekog odvjetnika jakog u trgovačkom pravu i onda zajednički tužila,istupala prema medijima itd. jer jedno je kad tuži pojedinac, a drugo kad su u ulozi tužitelja deseci ili stotine dioničara. Sinergijska snaga je neusporediva u odnosu na pojedinca.

p.s. što se tiče DLKV, to je već pitanje jer tamo je pitanje odakle bi se naplatili da dobijete spor, dok kod Agrokora ima imovine koliko ti srce želi, a i keša na računu [wink]


pa kolega može se naplatiti od njihovih dionica dalekovoda tj da im se izbiju iz ruke i ravnomjerno podjele imaocima dionica samim time bi se otklonile manipulativne špekulacije

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Razumio sam kolega Dunlop,ali ako vi pokrenete tužbu danas,a Agrokor ipak dadne ponudu,u slijedećih 30 dana,onda ste s njom uranili zar ne?

@zztop

ja dionice belja imam jako dugo. od 2007 cini mi se bas. a do danas sam ih samo nadokupljivao.
tako da se broj konstatno mjenjao prema gore. u jednom trenu sam sve prodao i za par dana opet sve kupio. tako da moram sve te dana pozbrojiti i sve to izracunati.

@Tibor1

pa uranio sam sa tuzbom za ponudu al nisam za kamate.
A kako po meni on nece ici bas sa nekom ponudom mislm da nisam uranio s nicim.
Al morat cu ja ipak to sve iz prve ruke se sastat s gospodjom. ovako uvjek iz druge ruke nije to to.

da nema tih kamata vjerovatno bih i ja pricekao istek ponude. al kod mene se radi o ne tako malom iznosu kamata.

Kolega Dunlop,da li to znači da ako Agrokor dadne ponudu za dionice,svi imamo pravo još i da ga tužimo za kamate?

Nekako mi se čini nelogično?Od kojeg to onda perioda bi te kamate išle?Hvala.

New Report

Close