BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u slučaju krajnje potrebe… kolko bi Todoriću trebalo xy kuna da Belje digne na 350-400 kn, medijski objavi da će/mora dati ponudu… cijena tzv. u trenu skoći na 250-300 kn sama po sebi bez da uloži kunu…
na cijeni od cca 300 ulazi te diže cijenu za 10-20-30% i to lako uz malo mediskog PR-a… objavi ponudu po ako se ne varam 313 kn… nitko ili večina se zbog visoke cijene na tržištu ne odazove na ponudu, naravno osim države… obavi obavezu…, usput zadovolji državu i sebe zbog te sa 75,97% vlasništva postane apsolutni gospodar BELJA :
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.301 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA

Sjetite se ove tzv. škole ili sl. modela… – kada je VLHO preuzimao KORF…

@ZZtop

Stari moj to je cisti SF. Tesko mi je za povjerovat da bi toda isao na neko kokosarenje u ovom slucaju. Po meni ce sigurno nekako probati izbjeci ponudu ali ne pod svaku cjenu. ovo je ipak ozbiljna firma i to nam u ovom slucaju ide u prilog.
A drugo taman da i ide na neko takvo rjesenje (sta mi se cini skoro nemoguce) puno ljudi bi se odazvalo na ponudu jer bi ipak bio prevelik gap u cjeni u odnosu na danasnju u dosta kratkom periodu.
Povijest nas uci da se odredjeni broj ljudi ipak nebi odazvao. Pogledajmo slucaj INA-e u 2 navrata kad je ponuda bila duplo veca od trenutne cijene na burzi i opet se dosta ljudi nije odazvalo.
u ovom slucaju bi razlika bila vise od 3 puta a brdo radnika je dobilo dionice po 30kn i njima je to zarada od x11. To je ipak jako velika zarada. Kolko god cudno bilo ja mislim da se i njih dosta nebi odazvalo al naravno mozda se i varam. ne vjerujem da bi ih se sad nekim memorandumom unutar firme islo obeshrabriti da se ne odazovu na ponudu. previse je ljudi u igri i nemoguce je to sakriti hanfi i sigurno se kosi s nekim zakonima.
kad se uzme 8% drzave to je nesto manje od 30% ostatka plus sigurno znacajan broj koji se nebi odazvao na ponudu po meni mu netreba vise od 400-500mil.
LJepo gosn. Toda odresite kesu, ispostujte greske svojih odvjetnika ili cega vec, i uzivajte u majoritetnom vlasnitvu ove prekrasne firme koju ste stvorili [thumbsup]

ZZtop zanimljiva ideja, ali tu priču nebuš gledal. Šteta bi bila propustiti rast od 200%, kad su ostale dionice tako nisko

lijepa akumulacija, vec danima neko polako skuplja

Mene zanima koliko vas je procitalo HANFINO rješenje i kupilo dionica, a koliko je procitalo rjesenje i odlucilo ne kupiti dionice?


Mene zanima koliko vas je procitalo HANFINO rješenje i kupilo dionica, a koliko je procitalo rjesenje i odlucilo ne kupiti dionice?

Evo ja :)…Procitao rjesenje, 3 dana razmislio, otisao na konzultacije kod par stručnih ljudi koje znam i kupio dionice..nazalast zbog odugovlacenja te procedure ulovio sam belje na cca 94-96kn iako je svega 2dana prije bilo 86 ali osobno nema mi veze,kupuje samo kad sam siguran u nesto

...

Ja sam isto nakon dobrog razmišljanja i višesatnog proučavanja spisa odlučio kupiti dionice belja. Moram reći da Agrokorova obrana nije čvrsta. Oni Samodola ne pobijaju, već samo iznose svoja mišljenja. Jedna konkretna i čvrsta obrana se ne može sastojati samo od mišljenja. Promijenili su odvjetnika kojim očito nisu bili zadovoljni. I izgubili 2 parnice do sada. Jednu pred visokim trgovačkim sudom. Osim toga obrana im je u nekim stvarima kontradiktorna.

meni ovo trgovanje sve više smrdi na navlakušu – netko stavi kupnju 1000 komada po 97 kn, a ne skida tu količinu na 98,xx kn?!? pa ako vjeruješ da ćeš od tode dobiti 300 kn po dionici, nije vrag da ti ta 1 kuna nešto znači u životu? ili je i onaj 450H nalog na prodaji tvoj pa ovim nalogom na 97 kn malo guraš druge da kupuju od tvog naloga? [rolleyes]

Bez obzira na sve ili je nagađanje ili se Toda neće žaliti. Mada i to ništa ne znači, ali mislim da su to neki čekali….

Ako netko ima slabije srce bolje da ne gleda [thumbsup] [bye]

…vidim,vidim da je gosn flayer zaplesao na valovima…

fijuuuu…povlačim gore napisano, izgleda da je nešto ipak procurilo što je uzrokovalo ovo čišćenje prodaje….

New Report

Close