BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kako dugo se mogu praviti blesavi i mijenjati ponudu?

…a što bi mijenjali…još je nisu ni dali…
[/quote]

zamislimo situaciju da Toda zadnji dan prije isteka ponude ipak da ponudu po npr. 100 kn. HANFA zaprimi predmet, pa taman dođu izbori, a nakon izbora koji su za mjesec dana promijene se čelni ljudi HANFE.
što bi bilo kad bi novi čelni ljudi zaključili da prijašnja rješenja o obvezi javne ponude (ne samo za ovaj slučaj nego i za MGMA,DLKV itd.) nisu usklađena sa zakonom, pa ih sve stave van snage….
što kažeš bakice, je li tako nešto moguće? [rolleyes]

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica

Ako doista dođe do objave ponude… Todorić ima jedna mogućnost koju je kolegica Samby – ako se ne varam, nekoliko puta napomenula, a ista vam je:
NAKNADA U PONUDI ZA PREUZIMANJE
Članak 17.

(1) Ponuditelj kao naknadu za preuzimanje dionica koje su predmet ponude za preuzimanje, može ponuditi:
– novac (novčana naknada),
zamjenske dionice (zamjenska naknada),
– kombinaciju novca i zamjenskih dionica u kojem slučaju ponuditelj omjer novca i zamjenskih dionica može slobodno odrediti (kombinirana naknada).
(2) Kada ponuditelj za preuzimanje dionica koje su predmet ponude za preuzimanje, nudi zamjensku ili kombiniranu naknadu, obvezan je ponuditi novčanu naknadu kao alternativu.
(3) Zamjenske dionice moraju biti uvrštene najmanje u istu kotaciju ili kotaciju istog stupnja transparentnosti kao i dionice koje su predmet ponude za preuzimanje, biti iste vrste i roda kao i dionice koje su predmet ponude za preuzimanje i ne smiju biti pod teretom.
(4) Agencija će pravilnikom propisati uvjete pod kojima ponuditelj u ponudi za preuzimanje može ponuditi zamjensku ili kombiniranu naknadu.

E sad si malo razmislite koje sve cijenovne i zamjenske kombinatorike si Todorić može izkemijati… pitanje je samo u čiju konačnu korist… jednostranu, obostranu ili… [rolleyes]


zamjenske dionice (zamjenska naknada),
– kombinaciju novca i zamjenskih dionica u kojem slučaju ponuditelj omjer novca i zamjenskih dionica može slobodno odrediti (kombinirana naknada).

Pratim ovu temu vec duze vrijeme i cuo sam doista svasta, ali ovo je sada doista prevrsilo svaku mjeru. Ok, shvacam da dio ima lovu u belju i zele ponudu. Drugi ga nemaju ili ga ne zele i dobro se zabavljaju, neki love u mutnom. Nikoga ne vrijeđam i omalovazavam!

Zar je toliko tesko procitati stavak 2

(2) Kada ponuditelj za preuzimanje dionica koje su predmet ponude za preuzimanje, nudi zamjensku ili kombiniranu naknadu, obvezan je ponuditi novčanu naknadu kao alternativu.

Napomena: Autor ima dionice BLJE-a. Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju. Autor nije financijski savjetnik niti je povezan s nekom tvrtkom koja se bavi vrijednosnicama niti je profesionalac u burzovnom trgovanju ili ulaganju. Sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

(2) Kada ponuditelj za preuzimanje dionica koje su predmet ponude za preuzimanje, nudi zamjensku ili kombiniranu naknadu, obvezan je ponuditi novčanu naknadu kao alternativu.

Mada ja ne bih imao nista protiv fer zamjene i za dionice.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ZZtop
Ako doista dođe do objave ponude… Todorić ima jedna mogućnost koju je kolegica Samby – ako se ne varam, nekoliko puta napomenula, a ista vam je:
NAKNADA U PONUDI ZA PREUZIMANJE članak 17.

super,to bi ipak bila ponuda i tržište bi na takvu reagiralo, a mi bi bili u prilici odlučiti dali ćemo prihvatiti todinu ponudu ili ćemo svoj udio prodati na burzi

Ne sramim se svojega siromaštva, Do njega sam dosao postenim radom !!!

Jedina dionica koja zadovoljava kriterij je KNZM.
A možda je to od početka i bio plan B?

@prof

to bi bilo i moralno najlogicnije posto velik dio dobit belja se vjerovatno preljeva u konzum. pa nek nam onda da i te dionice konzuma [smiley]

Konzum ide u konzumator. Nadjite neku drugu. Nagradno pitanje je kakva ce biti cijena KNZM-r-a ako je ponudi kao zamjensku.

Nije bolest sve što boli

U međuvremenu, ask je pojačan sa 1176H nalogom na 100 kn.
Zanimljivo…
Tehnička slika je na dnevnoj bazi krajnje neodlučna. Imamo simetrični trokut na koji je najpametnije čekati na breakout. Držimo se nešto iznad SMA 200 i sve izgleda kao očekivanje pred buru u nekom od smjerova.
Na tjednoj razini smo probili dugotrajnu negativnu trend liniju i trenutno smo otprilike iznad nje, te iznad 50 tjednog rastućeg SMA, ali i iznad 20 tjednog padajućeg SMA.
Problem predstavljaju divergencije cijene i RSI-a, koje upućuju na pad.
Ne znam što bih precizno rekao, ali ja sam ionako wanna be tehničar…

Samo sto Agrokorove dionice KNZM-R-A idu u novi holding za kupnju Mercatora. [wink]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nema druge jedino je konzum moguće dati kao zamjenu, iako bi više nas prihvatilo i ledo. Po meni za konzum sve iznad 150kn je previše. Treba vidjeti dali bi netko za taj paket konzumovih dionica bio zainteresiran. Možda 3 dioničar?

Ledo, Zvijezda, Jamnica, Konzum. Jedino eto Daltu ne bih. 🙂

New Report

Close