BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.agroklub.com/stocarstvo/belje-krece-u-gradnju-klaonice-i-dogradnju-mljekare/5870/

mislio sam (do)kupiti malo belja po ovim cijenama, ali bojim se da kad istekne rok za ponudu (neuspješno) da ne dođe do naglog iskrcavanja razočaranih dioničara par dana za redom te pada cijene na 60-70 kn [undecid]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


mislio sam (do)kupiti malo belja po ovim cijenama, ali bojim se da kad istekne rok za ponudu (neuspješno) da ne dođe do naglog iskrcavanja razočaranih dioničara par dana za redom te pada cijene na 60-70 kn [undecid]

ja i ocu jos malo cuknut samo da mi broker konacno apdejta stanje..
sam sam sebi reko sve ispod 100 kupujem belje kad god imam kesa iznad 0 na racunu.bez obzira na ovu ponudu, mercator, izvjesca i sl..
bice vremena za izvjesca od belja poslje.

"…Iz Agrokora su još ranije poručili kako je dokapitalizacija bila sastavni dio ugovora kojim je 2005. Agrokor kupio Belje od države za 1 kunu. Belje se tada nalazilo pred propašću. Hanfa očekuje ponudu Agrokora u sljedeća dva mjeseca."
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Kriza-nije-pogodila-Belje-tvrtka-premasila-lanjsku-prodaju-za-17-8


"…Iz Agrokora su još ranije poručili kako je dokapitalizacija bila sastavni dio ugovora kojim je 2005. Agrokor kupio Belje od države za 1 kunu. Belje se tada nalazilo pred propašću. Hanfa očekuje ponudu Agrokora u sljedeća dva mjeseca."
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Kriza-nije-pogodila-Belje-tvrtka-premasila-lanjsku-prodaju-za-17-8

na to će se belje vjerojatno vaditi i pritiskati državu da ga temeljem toga oslobodi obveze….

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!



"…Iz Agrokora su još ranije poručili kako je dokapitalizacija bila sastavni dio ugovora kojim je 2005. Agrokor kupio Belje od države za 1 kunu. Belje se tada nalazilo pred propašću. Hanfa očekuje ponudu Agrokora u sljedeća dva mjeseca."
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Kriza-nije-pogodila-Belje-tvrtka-premasila-lanjsku-prodaju-za-17-8

na to će se belje vjerojatno vaditi i pritiskati državu da ga temeljem toga oslobodi obveze….
[/quote]

Po ne znam koji puta, ako dokaže da je zajednički djelovao to mu ne pomaže, jer obveza ide po starom zakonu u kojem nije bilo te odredbe o zajedničkom djelovanju.
Pročitajte u rješenju Hanfe stranice kraj 7. i početak 8.

Nakon intervjua gđe. Puljić u nedjelju na NOVA Tv, i izjave koju je dala ( prenio sam transkript nekoliko stranica ranije ) da nije ovog pada danas, vjerojatno bi bili preko 100 kuna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.poslovni.hr/vijesti/todoricevim-perjanicama-s-burze-rasli-i-prihodi-i-dobit-189640.aspx

Agrokor u 2011. preko 400 mil. kuna dobiti , u 2010. prihodi su bili preko 27 milijardi kuna, ako ispoštuje zakon i da ponudu po 330 što je nekakva okvirna cijena po kojoj bi ponuda morala ići, ako izuzmemo državu koja mu neće prodati dionice koje se još uvijek vode na nju ( rezervirane dionice ), tada Agrokoru treba max. ca. 580 milijuna kuna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Tu se diskutira svasta, a koliko vidim vecina onih koji raspravlja o Todinim pravnim obvezama nema pojma o razlici UPRAVNI i USTAVNI SUD niti na koji sud ide zalba niti sto se tamo raspravlja.

Na HANFAino rjesenje Toda moze dati zalbu na UPRAVNI sud, na prvo rociste tamo cekat ce jedno 3godine, a to ne utjece na proces tuzbe koja ce usljediti 07.02 od dionicara ukoliko neda javnu ponudu jer ZALBA NE ODGADA IZVRSENJE.

Ono sto se spominjao USTAVNI sud vezano je uz odredbu gubi li Toda prava glasa u BELJu ako neda ponudu ili ne i nema nikakve veze s ovim procesom gore niti obvezom davanja ponude,

...


Tu se diskutira svasta, a koliko vidim vecina onih koji raspravlja o Todinim pravnim obvezama nema pojma o razlici UPRAVNI i USTAVNI SUD niti na koji sud ide zalba niti sto se tamo raspravlja.

Na HANFAino rjesenje Toda moze dati zalbu na UPRAVNI sud, na prvo rociste tamo cekat ce jedno 3godine, a to ne utjece na proces tuzbe koja ce usljediti 07.02 od dionicara ukoliko neda javnu ponudu jer ZALBA NE ODGADA IZVRSENJE.

Ono sto se spominjao USTAVNI sud vezano je uz odredbu gubi li Toda prava glasa u BELJu ako neda ponudu ili ne i nema nikakve veze s ovim procesom gore niti obvezom davanja ponude,

Samo mali ispravak, nije 07.02. već 07.12..
Sve ostalo stoji.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Tu se diskutira svasta, a koliko vidim vecina onih koji raspravlja o Todinim pravnim obvezama nema pojma o razlici UPRAVNI i USTAVNI SUD niti na koji sud ide zalba niti sto se tamo raspravlja.

Na HANFAino rjesenje Toda moze dati zalbu na UPRAVNI sud, na prvo rociste tamo cekat ce jedno 3godine, a to ne utjece na proces tuzbe koja ce usljediti 07.02 od dionicara ukoliko neda javnu ponudu jer ZALBA NE ODGADA IZVRSENJE.

Ono sto se spominjao USTAVNI sud vezano je uz odredbu gubi li Toda prava glasa u BELJu ako neda ponudu ili ne i nema nikakve veze s ovim procesom gore niti obvezom davanja ponude,

Zadnji stavak Rješenja lijepo piše:
Protiv ovog rješenja žalba nije dopuštena, ali se može pokrenuti upravni spor podnošenjem tužbe

…hm…a što ako dadne ponudu koja vam se ne bude svidjela????

ja ćukno još malo i spavam mirno ko ovčica.
nadam se ne ova ovcica koju spominje nasa Ba.kica [tongue]

New Report

Close