BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lebowski

e pa nisam ni ja pravnik i ni meni nije tu sve logicno. i ja sam se pitao od kada moras imati te dionice. ja sam ih osobno imao isti broj i prije ovog hanfinog rjesenja i u vise navrata sam pitao dali tu ima sta i vecina kaze da nije bitno kada si skupio te dionice. al da je tako nemogu tvrdit. to ce sigurno biti moje pitanje i mojim savjetnicima.

al sad me bas zaintrigiralo. ima jedna odredba zakona po kojoj ponuditelj mora svima platit ponudjenu cjenu. ako poslje te ponude bude kupovao po cjenama vecim od one koju je ponudio u ponudi mora onima koji su mu prodali isplatiti razliku u cjeni. to bi znacilo da ce ovi na INA-i dobit razliku u cjeni ako se ispostavi da su oni kupovali preko ovih cudnih fondova?
malo oftopic 🙂

Lebowski, ja mislim da je nastank obveza objavljivana ponude za preuzimanje reguliran drugima odredbama, a ne tim "tko je i dali je oštećen neki dioničar" jer je cijena nekada bila 300-tinjak kuna.

lebowski:”iznimno je korisno upoznati novopečene dioničare Belja na rizike koji se ovdje, što vidimo iz Dunlopovog primjera, u potpunosti ignoriraju”

da bi nekog s necim upoznao moras mu iznjeti cinjenice. ti ih nisi iznio nego iznosis svoju skepsu koju sam imao i ja i mnogi drugi i da prolistas malo iza vidio bi da smo se mnogi pitali ista pitanja.
a ti se sad ukljucis na kraju, procitas par postova unazad i upozoravas na rizike. te iste za koje se i mi pitamo dali su rizici ili nisu.

ne lebowski, moji komentari nisu bedasti nego predstavljaju točno tumačenje zakonskih propisa. pa nećete mi vi valjda objašnjavati da sam u krivu kad je očito da o zakonima nemate pojma. pa nije dovoljno pročitati zakon. treba ga znati primjeniti uz ostale zakone, a vi to ne znate. da se pravo sastoji samo od čitanja pojedinih zakona , svatko bi mogao bez pravne naobrazbe biti odvjetnik, ali tomu nije tako i vi dobro znate. ja ne ulazim u vaše rasprave oko dunlopa, no znakovito je da ste se obrecnuli na mene čim sam napisao Bakici da se ne sramoti. I dalje stojiim iza toga da se sramoti svojim neznanjem, a bogme ste se obrukali i vi g. lebowski. meni to govori samo jedno: vaš drugi nick je bakica, vi pojma nemate o zakonima, mene uvlačite u vaše svađe sa ostalima a ja sam samo napisao što kažu postojeći zakoni. boli me ona stvar za belje jer na ZSE više ne investiram tako da mi se fućka hoće li ili neće biti ponude i fućka mi se za tužbe i silčno. Ubuduće me nemojte uvlačiti u vaše svađe sa bilo kojim nickom jer zakoni su jasni. tu se nema šta komentirati – to je jednostavno tako i tako će biti sve do nekih izmjena, ma što vi laici o tome laprdali.

...povijest se ponavlja...

kolega lebowski ……
Ova priča, bez obzira na Hanfu, svodi se na sljedeće:

1) jesu li oštećeni m
ali dioničari Belja
2) na koji način su oštećeni
3) koji su dioničari oštećeni (oni otprije mjesec dana ili oni otprije tri-četiri godine)
…….
smetnuli ste s uma još jednu "malu sitnicu" po meni najvažniju, a u svezi nje je Hanfa i donijela rješenje, a Agrogor se sve do (mislim) svibnja o.g. tužio i na VTS pravomoćnom presudom, izgubio
4) dali je prekršen zakon RH
dali mora kršenjem zakona netko biti oštećen, ne mora …. primjer sletite automobilom u kanal, nema poverđenih, nema materijalne štete, niste pod utjecajem alkohola a od MUP ćete zaraditi kaznu na ime kršenja zakona o sigurnosti
prometa na cestama
ne objavljivanjem ponuda će nastati šteta malim dioničarima i oni će sukladno rješenju HAnfe moći zatražiti obavezno sklapanje ugovora. Obaveza objavljivanja ponude je nastala daleko prije, ali je Agrokor pravnim sredstvima uspio prolongirati svoju obavezu sve do 6.om kad je iscrpio sve pravne mogućnosti i rješenje Hanfe postalo važeće. Dali će (ili neće) Agrokor ići na Upravni i Ustavni sud odlučiće oni sami kad zbroje i oduzmu troškove koje im suđenje donosi. Jednako tako mali dioničari, ponaosob, kao neka udruga ili kako već, odlučiti će isplati li im ići s tužbom ili ne, a vjerujem da nitko neće donositi svoj sud na ime bla bla bla, forumskih postova ničim potkrepljenih

Ne sramim se svojega siromaštva, Do njega sam dosao postenim radom !!!

sve ove rasprave su postale puko ponavljanje i vrijeme je da se polako privedu kraju. tko vjeruje u javnu ponudu već je kupio dionice (mali broj koji su kupili namjeravaju doista i tužiti – lako je ovdje pričati, treba doista i tužiti i prihvatiti mogućnost gubitka spora i velikih troškova), a tko do sada nije kupio niti ne namjerava…tako da ajmo sačekati neka vrijeme (i todorić) kažu (ili odšute) svoje jer svo ovo uvjeravanje suprotnih strana da kupe ili prodaju Belje je besmisleno


…gosn Dunlop…ne znate o meni ništa,pa ne izmišljajte…

…ali da bi ste to znali treba malo i pravnog znanja…ali se zato ne uputajte u diskusije gdje ste na tankom terenu…

Dunlop te ne pozna ali te zato ja znam i očito da postoji neki razlog da si tako manična, Dunlopu djeliš lekcije da se ne upušta u diskusije, da je na tankom terenu a sama mlatiš takve gluposti kao da si diplomirala Malnarovou Nightmare Stage Akademiju… ili si obolila (ne daj bože) ili mora da je gubitak katastrofalan kada ispoljavaš toliku depresiju i flustraciju, kako god…it is no gut za tebe.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Moje mišljenje je da je belje trenutno na fer cijeni. I zato će se neko vrijeme tu ustaliti. Sjetimo se prije objave ponude je bilo na 68kn, a dva dana nakon diralo je 119kn. Isplati ga se početi skupljati na 80-tak kuna. A ovo sad je igra živaca. No kraj se već odavno zna. Ponude neće biti i ići će se u dugotrajan proces suđenja. Naravo tužbu će podnijeti manje od 5% dioničara, a ostala ekipa će čekati bolje dane.


"Najavama o novim milijunskim ulaganjima demantirane su tvrdnje “zloslutnika” koji su sumnjali u daljnje Agrokorove investicije zbog rješenja Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA), po kojem je koncern Agrokor dužan objaviti ponudu za preuzimanje Belja, pri čemu se spominje iznos od čak 800 milijuna kuna. U vlasništvu malih dioničara je, naime, približno 2 milijuna beljskih dionica, čemu treba dodati oko 600 tisuća dionica u vlasništvu fondova. Nominalna vrijednost im je 100 kuna, ali se očekuje da bi Agrokor trebao ponuditi više. Vlada mišljenje da, ako se Agrokor i HANFA ne dogovore drukčije, spomenuti iznos koncernu ne bi trebao predstavljati problem. To potvrđuje i Vajda-Mlinaček.
– Uprava Agrokora će se očitovati u za to predviđenom zakonskom roku, ali spomenuto rješenje ne predstavlja problem u poslovanju koncerna – tvrdi, ponavljajući kako će planirana ulaganja u Belje biti nastavljena."

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=7&ID_VIJESTI=150401




Prije minute na Novoj TV – emisija NOVAC , u razgovoru sa šeficom Agrokora gđom. Puljić , izjava da će odraditi Mercator i Belje bez problema.

..pa to je odlična vijest..ako je rekla da će odradit i BELJE to jr gotova stvar..idem slavit….

[/quote]

Pisao sam da je moguca ponuda manja od 300 kuna.
Ako je Puljicka i javno ovo izjavila tada je jasno.
Nesto ce ponuditi.
Poruka je:
Nemojte se zaletavati.
Kao onaj dan na 119.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Mislio sam naisati duži post ali mislim da je najbolje Xat ovo delboyevo…


@lebowski

Potpuno ste u krivu, odite pitajte nekog stručnog i vdijet če te da ste u krivo što se tiće na koga če se ponuda za preuzimanje odnositi, meni se neda ovdje pisati bibliju da vam to pojasnim, pitajte nekog stručnog pustite valstita promišljanja i "što bi bilo logično"…..te pogotovo nemojte nikad slušati nikoga s interneta i foruma za donošenje važnih odluka kakve god one bile

Upravo zbog ove zadnje napomene neznam zašto se određena ekipa ovdje trudi pisati negativno pogotovo jer je toj istoj ekipi od zadnjih 10 postova skoro svih 10 na temi BLJE…

BTW
Upravo ovo što je napisao iznad P/E , nemojte se zaletavati i kupovati belje po suludim razinama, mi koji ovdje pišemo za ponudu i tužbu večinom smo kupili BLJE puno ispod 100 i ispod raznima po kojiam su još prije par mejseci mnogi kupovali BLJE kad nije bilo ni govora o ikakvoj ponudi za preuzimanje …Sve ima cjenu po kojoj se isplati ulagati mislim da je cjena od 9x kn čisto prihvatljiva za ulaganje, uz rizik koji nosi sa sobom (ne) objavljivanje ponude, da je cjena 250kn i isti rizik ja osobno nebi ulazio u taj rizik

...

…a koliko jala i žuči…

…pa što je vama,što ste se toliko raspištoljili…

…u nedostatku argumenata insinuacije…( od kud vama Barbarossa pravo da kažete da me znate,a od kud vama Delboj pravo da tvrdite da smo ja i gosn Lebowski jedan te isti nick )

…ostatak neću komentirati,jer ste vjerojatno isfrustrirani nedovršeni student…

…mi ovdje samo diskutiramo i nismo na ratnom polju…svatko će donijeti odluku u skladu sa svojim uvjerenjima…

…a da ćete začepiti nekome usta…zaboravite,uz sva vrijeđanja…

Mene brine ukidanje poticaja belju 2013 kad uđemo u EU. Naravno to se može prolongirati koju godinu, no zanima me koliki će to biti udar na belje? Znamo da se poticaji dobivaju na zasijane hektre, mlijeko, goveda, svinje… Dali belje kao firma na teritoriju od posebne državne skribi ima još neke ustupke?

New Report

Close