BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@delboy… Kao vrstan poznavatelj pravne struke, možete li nam kazati kako napreduju vaše tužbe protiv MGMA i LRH?

Ja sam siguran da ćete se na njima obogatiti baš kao i ova bokčija na Belju.

Obogatit duhovno, jel, to vam znači spoznati vrijednost lopate.

…ah,meni je stvarno žao…

…da nekima ovdje treba i crtati da bi razumjeli…

…a treba im i kopija diplome radi vjerodostojnosti…


…svaka odredba Zakona o preuzimanju može biti predmet Ustavne tužbe…

ja se cudim kako Sanader za tebe nije cuo. mislim da cedi i jadranki opasno visi poso.
da je znao da ovu odredbu da se za svaki clanak za koji ga se tereti moze zaliti ustavnom sudu vjerovatno nebi izgubio 20kg i optimizam bi mu sigurno bio na puno vecoj razini.
upravo neki dan digunuta optuznica i protiv stranke na vlasti.
al ti se i dalje drzi te da se sve moze osporiti na ustavnom sudu i da ima nedodriljvih..
mozda se pokaze da budes na kraju u pravu. al kao sto smo vec 100 put rekli, na ovim cjenama belja ja sam radje unutra i krecem sa tuzbom sa minimalnim rizikom nego da razmisljam na taj nacin.

Bakice, ako može jedan ispravak. Pozivaš se na "padane odredbi", postala si jedno rješenje suda kojim pada odredba o glasačkim pravima, ali ne pada odredba o preuzimanju. Ja osobno nisam uspio naći da je sud ukinio takvu odluku Hanfe. A to su jako bitne stvari čini mi se. Znači po ovome što si ti do sada postala(odluka suda) možda mu mogu ostati glasačka prava, ali ga to ne oslobađa davanje ponude u kojoj cijenu blagoslivlja Hanfa. Zadržavanje glasačkih prava nema veze sa mogućim tužbama za nedavanje ponude.
I u onoj odluci kou si postala vidi se da obveznik davanja ponude nigdi nije tražio ukidanje obaveze već samo zadržavanje glasačkih prava do okončanja postupka ponude za preuzimanje.



@delboy
… Kao vrstan poznavatelj pravne struke, možete li nam kazati kako napreduju vaše tužbe protiv MGMA i LRH?

Ja sam siguran da ćete se na njima obogatiti baš kao i ova bokčija na Belju.

Obogatit duhovno, jel, to vam znači spoznati vrijednost lopate.

kad već pratiš tuđe poslove, onda prati detaljno. ja uopće nisam tužio pa se shodno tome niti ne namjeravam obogatiti na taj način jer smatram da će kojekakvim manifetlucima država spasiti grad i općine. delboy nije naivan, ali poznaje pravo i zna da su oni koji tuže u pravu po sadašnjim propisima. jedini je problem izmjena zakona usred tužbe i slično pa zato nisam tužio. čekam da vidim kako će se naplatiti oni koji su tužili. što se tiče duhovnog bogatstva , vidim da ti ga fali kao i materijalnog. beri svoju brigu, okani se ostalih jer nećeš biti ništa bogatiji sutra što si ovdje ispalio stelice zločestoće. nego, kad si ti nešto konstuktivno napisao? ili nedaj bože pomogao drugima. NIKAD.

...povijest se ponavlja...

…gosn Dunlop…ne znate o meni ništa,pa ne izmišljajte…

…protiv HDZ-a kao stranke nije podignuta ( još ) optužnica već samo pokrenuta istraga…

…to je sasvim nešto različito…

…ali da bi ste to znali treba malo i pravnog znanja…ali se zato ne uputajte u diskusije gdje ste na tankom terenu…

…gosn himelaja,

ono što sam postala odnosilo se na Odluku Ustavnog suda ali za stari Zakon o preuzimanju…znači ne odnosi se na novi,ali obzirom da tužbe postoje i za novi Zakon ne vidim razlog da se ista odluka donese i za sadašnji…


…a treba im i kopija diplome radi vjerodostojnosti…

jedno je bit pravnik po struci a nesto sasvim drugo pravnik po znanju. jel bi ti otisla kod bilo kojeg doktora?
mislim, tesko da je onaj kojeg ne cjenis bez diplome. moze on tebi dati preslik diplomice pa bi mu se onda valjda sa vecom sigurnoscu pustila u ruke?
ja npr. za neku sportsku ozljedu nema sansi ni promila da bi isao kod jedno barem 90% doktora koji se bave time. zna se koji su krema i koji znaju posao. ovi drugi su u domeni pogadjanja i vracanja.

isto je naravno sa svakom strukom.ima samo par posto ljudi koji znaju poso. ostalo su mravi koji grese ko ludi i obavljaju mravlji poso.
nemam pojma koje si struke (vjerovatno pravne) i nekazem uopce da si losa. dapace,ne cinis mi se uopce neinteligentnom. al ak si tolko dobra u pravu zasto onda ne pricas pravno i cinjenicno nego se vise razbacujes skepsom?

ja imam vise osjecaj da si ti pravnik po struci a po zanimanju ne, a da si definitivno daleko od trgovackog prava i prakse sudova i bilo kakve veze s tim.
jer u tvojim postovima vidim nekog pravnickog rezona u tumacenju i vidi se neko znanje o pravu al daleko od onoga sta nama treba.


…gosn Dunlop…ne znate o meni ništa,pa ne izmišljajte…

…protiv HDZ-a kao stranke nije podignuta ( još ) optužnica već samo pokrenuta istraga…

ja to uopce nisam rekao u svjetlu toga dali ce na kraju bit optuzeni ili dali je istraga ili optuznica. nego sam to rekao u kontekstu ovih razmisljanja da ima nedodirljvih. ako se protiv stranke na vlasti (i to tipa hdz-a koji znamo kakave je i sta sve moze kontrolirati) pokrecu istrage (a budimo realni, nije daleko ni do optuznog prijedloga..to je samo pitanje vremena) onda budi sigurna da ni todi nece biti lako i da mozes zaboravit neke smicalice. i nad bogom ima bog.

@delboy – iznimno je korisno upoznati novopečene dioničare Belja na rizike koji se ovdje, što vidimo iz Dunlopovog primjera, u potpunosti ignoriraju.

A to je ono što je ovdje zločesto. S druge strane, tvoji odgovori nisu zločesti, oni su jednostavno bedasti. 😀

Ova priča, bez obzira na Hanfu, svodi se na sljedeće:

1) jesu li oštećeni mali dioničari Belja
2) na koji način su oštećeni
3) koji su dioničari oštećeni (oni otprije mjesec dana ili oni otprije tri-četiri godine)

Po meni, a ja nisam pravnik

mali dioničari nisu oštećeni jer je dokapitalizacija ugovorena dvije godine prije nego što je realizirana po tadašnjim zakonima, a to što je na burzi BLJE tada bilo 300 kuna nije problem ni Vlade ni Agrokora nego burzovnog balona. BLJE ni tada ni danas nije vrijedilo 300 kn po dionici i bilo bi jako glupo i pogubno za tvrtku da ga netko toliko plaća.

Zamolio bih Dunlopa da njegovi suci i odvjetnici daju odgovor na vrlo jednostavna laička pitanja.

…gosn Dunlop što je tko po struci,a što po zanimanju za ovu vrstu i nivo komunikacije nije važno…

…ako je netko po struci pravnik zasigurno ima više mogućnosti da sudjeluje u diskusiji i da ima svoje mišljenje…

…i kod vrsnih doktora idete po drugo mišljenje…kod pravnika je isto tako…

…niti jedan odvjetnik ako je profesionalan neće reći da je sto posto siguran da će uspjeti u nekom predmetu…on može samo tvrditi da je u visokom stupnju siguran u uspjeh…

…mi ovdje ukazujemo na neke probleme koji se mogu pojaviti u procesu utuživanja…a vi stubokom zatvarate oči pred tim činjenicama…

…obzirom da se apsolutno slažem sa gosn lebwskim,a meni će zagorit ručak,pastam ono što se ne vidi,pa diskutirajte…

"@delboy – iznimno je korisno upoznati novopečene dioničare Belja na rizike koji se ovdje, što vidimo iz Dunlopovog primjera, u potpunosti ignoriraju.

A to je ono što je ovdje zločesto. S druge strane, tvoji odgovori nisu zločesti, oni su jednostavno bedasti. 😀

Ova priča, bez obzira na Hanfu, svodi se na sljedeće:

1) jesu li oštećeni mali dioničari Belja
2) na koji način su oštećeni
3) koji su dioničari oštećeni (oni otprije mjesec dana ili oni otprije tri-četiri godine)

Po meni, a ja nisam pravnik

mali dioničari nisu oštećeni jer je dokapitalizacija ugovorena dvije godine prije nego što je realizirana po tadašnjim zakonima, a to što je na burzi BLJE tada bilo 300 kuna nije problem ni Vlade ni Agrokora nego burzovnog balona. BLJE ni tada ni danas nije vrijedilo 300 kn po dionici i bilo bi jako glupo i pogubno za tvrtku da ga netko toliko plaća.

Zamolio bih Dunlopa da njegovi suci i odvjetnici daju odgovor na vrlo jednostavna laička pitanja."

New Report

Close