BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odraditi ne znači nužno i kupiti…odradio je i Mirko Filipović današnji meč [shocked]


Časni sude, ja sam Dunlop. Kupio sam dionice Belja u listopadu 2011. godine i zato od vas, časni sude, tražim naknadu koja mi pripada po zakonu za dokapitalizaciju Belja iz 2007. godine.

imao je dunlop 400tinjak dionica i 2007.
ti i b-aki-ca ste mi ko ivica i ante.
tolko se trudite uvjeriti ljude da ce izgubiti a bez ijednog pravnog clanka da je to zbilja zanimljivo..


…a dal da pripišem i dionice moje babe koja ih je prodala 2007. godine????

ne. te ce si pripisati dunlop koji ih je kupio od nje [proud]


Prije minute na Novoj TV – emisija NOVAC , u razgovoru sa šeficom Agrokora gđom. Puljić , izjava da će odraditi Mercator i Belje bez problema.

ja se nebi opce cudio da da ponudu al otprilike na ove cjene koje se sad vrte po burzi..100tinjak kuna i bok. i moze reci da je dao ponudu da ga nitko ne tlaci a za ove koji ce se vuci s njim po sudu nece niko ni cut.

"Najavama o novim milijunskim ulaganjima demantirane su tvrdnje “zloslutnika” koji su sumnjali u daljnje Agrokorove investicije zbog rješenja Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA), po kojem je koncern Agrokor dužan objaviti ponudu za preuzimanje Belja, pri čemu se spominje iznos od čak 800 milijuna kuna. U vlasništvu malih dioničara je, naime, približno 2 milijuna beljskih dionica, čemu treba dodati oko 600 tisuća dionica u vlasništvu fondova. Nominalna vrijednost im je 100 kuna, ali se očekuje da bi Agrokor trebao ponuditi više. Vlada mišljenje da, ako se Agrokor i HANFA ne dogovore drukčije, spomenuti iznos koncernu ne bi trebao predstavljati problem. To potvrđuje i Vajda-Mlinaček.
– Uprava Agrokora će se očitovati u za to predviđenom zakonskom roku, ali spomenuto rješenje ne predstavlja problem u poslovanju koncerna – tvrdi, ponavljajući kako će planirana ulaganja u Belje biti nastavljena."

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=7&ID_VIJESTI=150401


Prije minute na Novoj TV – emisija NOVAC , u razgovoru sa šeficom Agrokora gđom. Puljić , izjava da će odraditi Mercator i Belje bez problema.

..pa to je odlična vijest..ako je rekla da će odradit i BELJE to jr gotova stvar..idem slavit….


ja se nebi opce cudio da da ponudu al otprilike na ove cjene koje se sad vrte po burzi..100tinjak kuna i bok. i moze reci da je dao ponudu da ga nitko ne tlaci a za ove koji ce se vuci s njim po sudu nece niko ni cut.

Kad daje ponudu prvo salje zahtjev HANFAi koja mora potvrditi da je ponuda OK, a ponuda mora iči po zakonom propisanoj cjeni dakle nemože staviti neku random cjenu…mislim da smo se slozili da je cjena po kojoj mora ici ponuda 336kn

@starija gospođa

Vi meni pričate da nemam iskustva s advokatima, a izgleda da nemate ni vi baš pojma o pravu…Kakve veze ima odluka ustavnog suda s procesom ponude za preuzimanje…Cjela priča oko ustavnog suda je oduzimaju li se prava glasa Agrokoru ili ne ukoliko neda javnu ponudu ništa drugo..TO nimalo ne utječe na sudski proces koji če usljediti ukoliko Toda neda ponudu, a vezano uz tužbu na sklapanje ugovora ….

Dioničari če njega tužiti za to da je MORAO otkupiti dionice od njih po odluci HANFAe,a nije to učinio stoga če se tražiti da mu sud "naredi" da isplati onoga tko ga tuži, Ustavni sud s cjelom tom pričom nema nikakve veze


@lebowski

fulali ste ceo fudbal

...



@lebowski

fulali ste ceo fudbal

Gospon, jedno je profulat fudbal, a drugo je profulat zaradu.

Ovdje je, za sada, profitirao samo onaj dioničar koji je BLJE imao PRIJE Hanfine objave. Što se tiče toga tko će na kraju biti u pravu, i sadašnja cijena vam je dovoljno upečatljiv indikator.

Dakle, Agrokor prema Hanfinoj odluci mora dati javnu ponudu koja je otprilike 2×0 posto veća od aktualne cijene.

Bilo bi logično da, ukoliko je ta ponuda izvjesna, cijena danas bude već na kojih 180+ kuna, a ne na ovim smiješnim razinama.

Da netko iole ozbiljniji smatra da će dobiti presudu, ako već ponude i ne bude, taj netko već bi se nakrcao dionicama, jer prostor za zaradu je naprosto FENOMENALAN.

No, ipak, eto, dionica je na tragično smiješnih 93 kune. To vam govori bolje od vaših nemuštih zadiranja u pravo.




@lebowski

fulali ste ceo fudbal

Gospon, jedno je profulat fudbal, a drugo je profulat zaradu.

Ovdje je, za sada, profitirao samo onaj dioničar koji je BLJE imao PRIJE Hanfine objave. Što se tiče toga tko će na kraju biti u pravu, i sadašnja cijena vam je dovoljno upečatljiv indikator.

Dakle, Agrokor prema Hanfinoj odluci mora dati javnu ponudu koja je otprilike 2×0 posto veća od aktualne cijene.

Bilo bi logično da, ukoliko je ta ponuda izvjesna, cijena danas bude već na kojih 180+ kuna, a ne na ovim smiješnim razinama.

Da netko iole ozbiljniji smatra da će dobiti presudu, ako već ponude i ne bude, taj netko već bi se nakrcao dionicama, jer prostor za zaradu je naprosto FENOMENALAN.

No, ipak, eto, dionica je na tragično smiješnih 93 kune. To vam govori bolje od vaših nemuštih zadiranja u pravo.

[/quote]




@lebowski

fulali ste ceo fudbal

Gospon, jedno je profulat fudbal, a drugo je profulat zaradu.

Ovdje je, za sada, profitirao samo onaj dioničar koji je BLJE imao PRIJE Hanfine objave. Što se tiče toga tko će na kraju biti u pravu, i sadašnja cijena vam je dovoljno upečatljiv indikator.

Dakle, Agrokor prema Hanfinoj odluci mora dati javnu ponudu koja je otprilike 2×0 posto veća od aktualne cijene.

Bilo bi logično da, ukoliko je ta ponuda izvjesna, cijena danas bude već na kojih 180+ kuna, a ne na ovim smiješnim razinama.

Da netko iole ozbiljniji smatra da će dobiti presudu, ako već ponude i ne bude, taj netko već bi se nakrcao dionicama, jer prostor za zaradu je naprosto FENOMENALAN.

No, ipak, eto, dionica je na tragično smiješnih 93 kune. To vam govori bolje od vaših nemuštih zadiranja u pravo.

[/quote]




@lebowski

fulali ste ceo fudbal

Gospon, jedno je profulat fudbal, a drugo je profulat zaradu.

Ovdje je, za sada, profitirao samo onaj dioničar koji je BLJE imao PRIJE Hanfine objave. Što se tiče toga tko će na kraju biti u pravu, i sadašnja cijena vam je dovoljno upečatljiv indikator.

Dakle, Agrokor prema Hanfinoj odluci mora dati javnu ponudu koja je otprilike 2×0 posto veća od aktualne cijene.

Bilo bi logično da, ukoliko je ta ponuda izvjesna, cijena danas bude već na kojih 180+ kuna, a ne na ovim smiješnim razinama.

Da netko iole ozbiljniji smatra da će dobiti presudu, ako već ponude i ne bude, taj netko već bi se nakrcao dionicama, jer prostor za zaradu je naprosto FENOMENALAN.

No, ipak, eto, dionica je na tragično smiješnih 93 kune. To vam govori bolje od vaših nemuštih zadiranja u pravo.

[/quote]

Krivo .

…nažalost,uopće nije jasno tko ima pravo na utuživanje na Trgovačkom sudu,i zato su tu brojne mogućnosti za postavljanje prigovora od Agrokorove strane…

…to je i samo jedan od razloga za pokretanje Ustavne tužbe…

…gosn Hao Ren ja ne znam kako u kineskom pravu,ali u našem,ako neka odredba zakona padne na Ustavnom sudu,vaša pravomoćna presuda koja je zasnovana na "padnutoj odredbi" nije izvršna i možete je objesiti mačku o rep…

…samo vaše teško nepoznavanje prava misli da Ustavni sud rješava samo pitanje ostvarivanja prava s osnova dionica…

…svaka odredba Zakona o preuzimanju može biti predmet Ustavne tužbe…


…nažalost,uopće nije jasno tko ima pravo na utuživanje na Trgovačkom sudu,i zato su tu brojne mogućnosti za postavljanje prigovora od Agrokorove strane…

…to je i samo jedan od razloga za pokretanje Ustavne tužbe…

…gosn Hao Ren ja ne znam kako u kineskom pravu,ali u našem,ako neka odredba zakona padne na Ustavnom sudu,vaša pravomoćna presuda koja je zasnovana na "padnutoj odredbi" nije izvršna i možete je objesiti mačku o rep…

…samo vaše teško nepoznavanje prava misli da Ustavni sud rješava samo pitanje ostvarivanja prava s osnova dionica…

…svaka odredba Zakona o preuzimanju može biti predmet Ustavne tužbe…

prepustite pravo pravnicima i prestanite se sramotiti. vaše nepoznavanje propisa izvire iz svake rečenice. pravnicima je sve jasno.

...povijest se ponavlja...


Da netko iole ozbiljniji smatra da će dobiti presudu, ako već ponude i ne bude, taj netko već bi se nakrcao dionicama, jer prostor za zaradu je naprosto FENOMENALAN.

kolega, ovog smo se naslusali toga i sigurno je argument. i meni je cudno da se nitko veci nije nakrcao i ima dosta onih koji kazu burza najbolje zna i sigurno tu ima nesto. al do sada sa pravne strane nismo culi niti jedan protuargument. sta mislis da cu se mjerit po argumentima tipa tebe i bake gdje se bojimo vlastite sjene i zarobljeni smo u razmisljanjima balkanskog tipa nemoze njemu niko nista.
s druge strane imas hanfino rjesenje koje sigurno nije bezveze i nebrini ti za samodola da je on glup. meni neizgleda ni malo naivan.
i imas misljenja svih odvjetnika i jednog suca trgovackog prava kojeg sam ja kontaktirao (poslje blagdana bi trebao imati potpuniju informaciju..za sada imam samo preliminarno) i koji su svi apsolutno za tuzbu i nemaju uopce ograda da je to neki komplicirani slucaj ili neznam kakav. dapace, svi kazu da je to sure bet ..kao sto rekoh jos uvjek nakon proucavanja cekam odgovor od jedne osobe koja ce mi biti najmjerodavnija..
a s druge strane imamo razmisljanja wanabe pravnika i ljubomirnih forumasa koji ne misle suprotno (jer da bi mislio moras imati neko znanje) nego su jednostavno skepticni i jos su u stanju ismijavati sve druge.

New Report

Close