BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…evo Odluke Ustavnog suda kojom je udovoljeno zahtjevu da je neustavna odredba ZPDD kojm se ograničavaju prava proistekla iz dionica…

…radi se o starom Zakonu,a ne vidim razloga da se ista ne donese i za novi…

http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Pojmovi/C12570D30061CE53C12572300030A7BB?OpenDocument

…po meni ova Odluka Hanfe može pasti na Upravnom sudu,a sam Zakon ili neka od njegovih odredbi na Ustavnom sudu…

…isti je zreo zbog svjih nedorečenosti otpremiti u ropotarnicu i izglasati novi…

…prema tome utuživati ( a gosn Lopina to je samo jedan trgovački sud i to u Zg )bez da se ne donese odluka na ovim sudovima je veliki rizik…

…što se tiče dioničice vidjeli ste valjda izvješće…prihoda ko u priči,ali duga isto tako do neba…gazda sve drži u svojim rukama…a nakon svega ona je odsklizala…

…gosn lopina bude tu meda i mlijeka ali pitanje kada i za koga…

Zakon se neće donijeti jer je novi usklađen sa stečevinama EU. BLa bla


Zakon se neće donijeti jer je novi usklađen sa stečevinama EU. BLa bla

…a jel…pa sam Samodol je u nekoliko navrata spominjao nelogičnosti u samom Zakonu…i da se isti treba doraditi i popraviti…

…gosn znanac jel vama po ovom Zakonu jasno tko ima pravo podnijeti tužbu za obvezujuću ponudu po Hanfinom rješenju i koji su to dioničari…

…ajde sada bla bla ispričajte…pa ih nabrojite…ostale nedoumice neću niti nabrajati…

…a vjerujte to zasigurno nisu evropske stečevine…zakon napol prepisan…

Pa ti si svoje rekla. Nije mi jasno zašto svaki dan ko papagaj ponavljaš jedno te isto. Primili smo tvoje pisanje na znanje, ako si u pravu imaš od mene i od cijelog foruma piće i zahvalu a do tada oladi malo.

Toda nije fer igrač i ovo sve u belju je loše. Radnicima država poklonila dionice po 30kn, bez ikakvih ograničenja. Zašto baš tim radnicima? Isto kao i zašto su sada radnici Đakovštine privilegirani? S druge strane Toda je napravio dokapitalizaciju firme po 100kn, u vremenu kad je cijena na burzi bila preko 300kn. Naravno uz izuzeće malih dioničara. Ja bi volio da ga se ovaj put stisne, ali mislim da je to sada nemoguće. Dakle Toda je prvo dobio belje za 1kn s otpisom svih dugova. A onda ga je dokapitalizirao po 3 puta manjoj cijeni nego što je bila na burzi. SRAMOTA


Kolega ti odvjetnici rade za svoj džep. Suludo vam je ovako rano ići u tužbu. Prvo treba sačekati da se točno utvrdi dali je Agrokor dužan objaviti ponudu, te da prođu svi žalbeni postupci. A to će vam trajati par godina.

Pogrešno, ukoliko ponude nebude tužba može iči odma 07.12 nikakva žalba ne odgađa izvršenje rješenja, pomješali ste nešto……Štos e tiče da bi taj sud mogao trajati 2-3godine opet neka, nekima od nas se ne žuri i mogu si dozvoliti da dionice stoje nedirnute par godiina, te usput im teće 12% (trenutno) kamate na traženi iznos..

Što se tiče "odvjetnika koji rade za svoj đep" pa upravo tako, kod takvih slučajeva odvjetnik radi za određeni postotak traženog iznosa (cca 15%) tako da oni ulaze u takve dealove ako misle da je realno dobiti sigurno ne ako misle da je realno izgubiti jer onda rade uzalud

I za kraj pa nemožete uspoređivati slučajeve MGMA,LRH i BLJE…MGMG je firma na pragu likvidacije, grad Opatija je u ponudu usao svojim neznanjem i totalno su nesolventni, dok je Agrokor s druge strane sasvim druga prilča , jedna od najjaččih HR firmi , solventna i s puno imovine..kako možete Agrokor i MAGMU uspoređivati nije mi baš jasno..MAGMU se može uspoređivati sa slučajem DLKV ali nikako s BLJE

...

…gosn HaoRen vidi se da vi posla sa odvjetnicima niste imali,pa i nemojte…

…izgubili ili dobili odvjetnici će vam zaračunati svoje odvjetničke naknade…a to su pisanje tužbi,žalbi,raznih podnesaka…prisusvovanje raspravama…

…tu su i sudske takse na trgovački pa na Visoki trgovački…sve to skupa uopće nije malo…

…ono što ste vi naveli je poseban dogovor i zaboravite da ćete odvjetnika platiti samo u slučaju da uspijete u predmetu…

…eto za početak,odmah će vas pitati jedan avansić…


…gosn HaoRen vidi se da vi posla sa odvjetnicima niste imali,pa i nemojte…

…izgubili ili dobili odvjetnici će vam zaračunati svoje odvjetničke naknade…a to su pisanje tužbi,žalbi,raznih podnesaka…prisusvovanje raspravama…

…tu su i sudske takse na trgovački pa na Visoki trgovački…sve to skupa uopće nije malo…

…ono što ste vi naveli je poseban dogovor i zaboravite da ćete odvjetnika platiti samo u slučaju da uspijete u predmetu…

…eto za početak,odmah će vas pitati jedan avansić…

***zar vi mislite nekog uplašiti sa sudskim taksama, plaćanjem odvjetnika i davanja avansića? točno da to sve treba platiti no nitko nije pao s marsa da to nezna, isto kao što i svi znaju da onaj koji izgubi parnicu nadoknadjuje sve te troškove koje ćemo imati u parnici plus kamate… a plašenje sa dugogodišnjim sporovima je posebna priča očajnika, datum se poklapa sa jednim potpisom nakon kojeg će momentalno početi važiti na tone Europskih zakona pa čak i nadležnost pojedinih europskih sudova pa makar u proljeće ne uspije referendum i makar vam to političari još nisu otvoreno rekli… ovaj Samodolov tajming je klasični šah-mat, na Todi je da bira gospodski izlaz u vidu poštivanja pozitivnih zakonskih propisa ili nečastan poraz na europskim sudovima… a u vezi ovog izgubio je već 2 suda, dobio nalog Hanfe, raspustio je kompletnu pravnu službu koja je radila na tome… mislite da će netko na sudu reći "da da vidiš stvarno ovaj zakon je nemoralan, možda nije u skladu Ustava, ali u trenutku obaveze to opće nije bitno to je važeći ZAKON koji se mora poštovati"… vidjet će te uskoro, a možda nas Toda iznenadi i da ponudu u važećem roku, gledajući kvartalna financijska izvješća Belja i ostalih u grupi to je već stavio na stranu što ste majstorski i sami prokužili [smiley]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

bako

To sve stoji ako idete ko odvjtnika kojeg ne poznajete vec dosta dugo…nego da u pravu ste sudio se do sada nisam, ali oko belja mi nebi bio problem u to se upustati…iako sam dosta uvjeren da do toga neče biti ni potrebe…

vidjet čemo, več smo prežvakali ovu temu biti če / neče biti , tužit ću / neću tužit nema smisla to razvlačiti.

...

Belje je meni osobno kao kondenzirano mlijeko u odnosu na sve ostale dionice koje mi djeluju kao " light " product.

…gosn DeniZon…pa kaj vam vredi pravomoćna presuda Trgovačkg suda,ako Toda uspije ili na Upravnom sudu ili na Ustavnom…

…jel vam jasno da sa tom pravomoćnom presudom ne možete ništa?????

…jel vam isto tako jasno da će svaki sud koji će postupati po ovrsi zastati sa provođenjem iste dok god se ne odluči po tim dvjema stvarima????

New Report

Close