BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…gosn Himelaja,nema to nikakve veze sa sentimentom…već sa lošim i nedorečenim Zakonom…

…pored takvih propisa nitko nije siguran,a bome ne mora biti ni opelješen…

…ovo nisu dječje igrice,već ozbiljne stvari i kao takve ih moramo i promatrati…


…gosn Himelaja,nema to nikakve veze sa sentimentom…već sa lošim i nedorečenim Zakonom…

…pored takvih propisa nitko nije siguran,a bome ne mora biti ni opelješen…

…ovo nisu dječje igrice,već ozbiljne stvari i kao takve ih moramo i promatrati…


Dali je dobar ili loš, o tome se da raspravljati. Ali takav je kakav, vrijedi za sve jednako, na snazi je i treba ga poštovati. A to, dali treba nekoga opelješiti malo poveži sa izvešćem Belja kojega si danas i komentirala pa će ti neke stvari možda biti jasnije. Zašto bi ostali dioničari koji vjeruju u stvarnu vrijednost i mogućnosti neke firme bile ovce za šišanje većinskog vlasnika? I to su ozbiljne stvari Bakice. Ali ovdje se radi o malim ljudima…

Vječni status quo ponuda za preuzimanje
http://www.poslovni.hr/vijesti/vjecni-status-quo-ponuda-za-preuzimanje-180139.aspx

Belje će/može hraniti mesom i vinom pola Evrope .


1. Rasprave "hoče dati ponudu – neće dati i s odvjetnicima če ju izbječi" su u biti rasprave "ja vjerujem u pravnu državu – ja ne vjerujem u pravnu državu" pa ih se možda bolje kloniti na forumu..Osobno smatram da je cjena BELJa takva kakva je jer večina ljudi ne vjeruje u HR kao pravnu državu

2. Nemojte slušati savjete od ljudi s foruma oko ovako bitnih stvari jer na sudu neče proči "pročitao sam na Poslovnom"…Idite odvjetniku i zatražite pravni savjet

Ovo do 06.12 je sigurno da imate pravo na tužbu ako neda ponudu jer ima zakonski rok do tada dati ponudu..E sada "logično" je da ukoliko tu ponudu neda u roku on ostaje bez prava no idalje je u obavezi i svatko ga može tužiti , no ja se nisam raspitivao za slučaj "što ako kupim dionicu 7.12" nego sam se raspitivao za slučaj "što ako imam dionice prije 06.12 a Toda neda ponudu" i tu sam saznao da nakon tog datuma ide tužba za nesklapanje kupoprodajnog ugovora itd itd. več prožvakano na ovoj temi..Za sve te ostale specijalne slučajeve najbolje pitajte odvjetnika mislim da pravni savjet ne košta puno, ali može donjeti mnogo (ili sprječiti gubitak) . Meni je napomenuto da se gledaju samo dionice do 06.12 no nisam siguran u ovaj info nit sam se više raspitivao o tome jer mi je osobno nezanimljivo pošto dionice imam sada

Kolega ti odvjetnici rade za svoj džep. Suludo vam je ovako rano ići u tužbu. Prvo treba sačekati da se točno utvrdi dali je Agrokor dužan objaviti ponudu, te da prođu svi žalbeni postupci. A to će vam trajati par godina.

@kanabis
ma za dugoročne…. nije problem vrijeme… mogu oni čekati, čekati… tužiti, tužiti…

‘" Kontinuirano se radi na smanjenju troškova i povećanju efikasnosti poslovanja kroz razvoj informatičke podrške i edukaciju zaposlenih, što je osiguralo solidan poslovni rezultat "

Zato je ovaj kvartal bolji .



@kanabis

ma za dugoročne…. nije problem vrijeme… mogu oni čekati, čekati… tužiti, tužiti…

Kolega pa za toliki rast nikom ne bi bio problem čekati, samo kad bi znali da je to sigurno. Mislite li da će se mgma ikada riješiti? Koliko ja vidim postoje još neke ponude iz 2003 god., koje nisu riješene. Mislim da će se prije tržište oporaviti i belje samo narasti do te cifre, nego što će Toda nekog isplatiti. Koliko vidim iz one obveze vadi se na sve živo. Bit će to dug proces

Barem desetak osoba je na zahtjev HANFE imalo obavezu dati ponudu za otkup .
I nisu dale ponudu !
I šta se dogodilo ?
Ništa .
Nemaju pravo glasa na skupštini ?

Sve to stoji, ali treba pogledati malo i profil tih firmi. To su manje-više firme koje su na rubu egzistencije i čijim vlasnicima u krajnju ruku (recimo Fižulići) nije bitno imati utjecaj na firmu koja je i onako u raspadu. Oni time ništa ne gube, tj. upravljačka prava im nisu toliko bitna.. Misliš li da Todoriću 68% glasova Belja nije bitno?

I ono najbitnije – da li je sud u bilo kojem slučaju presudio protiv malog dioničara ili oslobodio tvrtke ovbeze? Odgovor je ne. A sad dobio ja novce sad ili za 3 godine meni je manje bitno. To je 230%+ kamate na tu cifru. Kakva nam je burza bar ću se od nje odmorit na koju godinu. A monitoring EU na snazi…

Kolega 3 godine je vrlo kratak rok. Ne znam dali ste ikad bili na sudu. No da je danas sve gotovo i presuđeno da je Toda dužan dati ponudu. Vaša privatna tužba vjerojatno ne bi bila riješena za 3 god.
Čitam malo o belju. Ulaskom tode u belje broj dionica je narastao za 3 milijuna. Njegovo početno ulaganje je bilo 250 milijuna. Zanima me dali netko zna otprilike ukupna ulaganja u belje?

Zatvoreni fondovi u svom portfelju imaju BELJE.
SLPF je dio prodao ali i dalje ima 24xxx kom.U trečem kvartalu ušao je i BRIN.
SLPF je skratio poziciju sa 47xxx tj za 23.000 kom u dane plime kada je dionica bila od 110 do 119.
Bravo za AUCTOR,bravo za SLPF,Bravo za BRIN.
Da li će ovi fondovi ići u rasprodaju ili na utuženje.Slavonac je stalno u sudskim sporovima i možemo
reći da se trudi da poveča vrijednost portfelja.Ovo je idealna prilika za ZIFOVE jer oni nemaju
isplate kao otvoreni fondovi i oni mogu čekati..Slična stvar i na DLKV.I to bi trebali kupiti i na sud kao Zagorci.BRIN ga već ima ali bi i SLPF trebao zagristi.

Ali Belje je daleko povoljnija prilika od DLKV jer ako se dobije pravda od Agrokora će se moći naplatiti.
Bogu hvala imaod čega.Pa i za tri četiri godine moglo bio se naplatiti tridesetak posto kamata
što bi po dionici bilo
330×1,30= cca 430
zadnja cijena 93
430:93=4,42 u četiri godine zarada 45% godišnje,mislim da je to solidno
ako izgubimo pravdu pravdu belje će valjda sa ovih 93 poskočiti barem za pokriće sudskih troškova
I najveća greška je da će pojedinačni troškovi bitii veliki i sudski proces dugotrajan.Toda će
zaustavljati,a mali će gurati.A kad se male ruke slože sve se može.
Zar mislite da se eventualni sporovi neće riješavati unificirano.Zar mislite da će dioničari u
Zagrebu dobiti pravdu,a u Lečevici izgubiti.A u Splitu će biti?
Odluku treba donijeti što prije?
Da li će Toda dati ponudu?
Ako smatrate da hoće čuvajte i dokupljujte?
Ako smatrate da neće,a vi ne možete čekati i niste Zagorac,pa se ne bute tužili prodajte i ne
kupujte.
Ako donesete krivu odluku bolit će vas glava.I to jako,jako puno i dugoročno.
U BELJU teče med i mlijeko.
Pa dionica je u mjesec dana skočila skoro pa 30%.Za dugoročne lijepi zubić.

Danas čitam da je Belišče dalo ponudu o preuzimanju.

New Report

Close