BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…naime,i druge tvrtke ulažu,pa nemaju ovako mizernu dobit…

Da?
znas jos neku koja je preuzeta kao gubitas i da je u nju ulozeno vise mlr kn?

i da je izrasla u firmu koja vec sad ima 1.5mlr kuna and counting 🙂

pa ocito da ima dosta kredita. treba i to vracati. sad bi svi dobit najednom..
svi bruje da je ulozeno najmanje 1.5mlr kuna a kazu i vise..vjerovatno i prek 2.
toda sam kaze da ce mu se ulaganje ispalatit za 20g. to bi znacilo ako je 1,5mlr u pitanju da racuna na dobit od 100mil kn godisnje ako su 2mlr u pitanju..

tako da mislim da se ne treba brinut previse. mora ta vrijednost firme doci na svoje kad tad.
mislim, cudili smo se kod prvog kvartala. ok, ocekivali smo vise.mozda i nerealno.
al kad smo se tamo iscudili, sta se onda opet treba nakon svakog kvartala cudit??
pa sta se moze samo tako iz kvartala u kvartal izaci iz dreka u nirvanu?
kaj se moramo opet cudit svakih 3mj?
dovoljno je bilo ono na pocetku godine da vidimo da smo mirni bar godinu dana za neko ljepo izvjesce.

…e,moj Dunlope,lako da ti imaš pravne rupe…imaš ti i financijske…

…ajd pitaj malo one svoje kompanjone da ti objasne bilancu i račun dobiti i gubitka,iliti ovaj zadnji izvještaj…

…pa koliko je kredita,koliko je ulaganja,kolike su marže…pa ćemo se onda čut…

…pa što ti vrijedi i ulaganje od sto milijardi,ako se sva dobit prelije u “središnjicu”…kakve koristi nama od toga…

…osim lijepih brojkica????

pa ajd nam onda ti koja nemas te rupe pokazi gdje se iz izvjesca vidi da je novaca otislo u sredisnjicu a kolko na vracanje kredita?

…dušice draga,nemoram ni gledati…ako ti je prihod preko milijarde,a dobit 3,6 miliona kuna ne treba ti posebna pamet da vidiš da tu nešto ne štima…

…velika ulaganja i krediti nisu razlog da bi dobit trebala biti ovako mizerna…

Danas sam ponovo kupovao BLJE


…dušice draga,nemoram ni gledati…ako ti je prihod preko milijarde,a dobit 3,6 miliona kuna ne treba ti posebna pamet da vidiš da tu nešto ne štima…

…velika ulaganja i krediti nisu razlog da bi dobit trebala biti ovako mizerna…

a kolki su krediti i dali je dobit mogla pojest kredite?
mislim, ne pitam to sarkasticno. ja zbilja nemam pojma o rif-u al ak si puno kreditno duzan pa valjda se to od nekud mora placat.

greška


Članak je od prošle godine… ali možda nekom bude malo poučan…
Zakonske obveze
Čak 14 tvrtki kasni o objavom ponude za preuzimanjem
http://www.vecernji.hr/biznis/cak-14-tvrtki-kasni-objavom-ponude-preuzimanjem-clanak-154256

citati iz navedenog članka:

"Mnogi dioničari zbog neznanja, jer ne čitaju zakon ili se ne obrate Hanfi, mogu biti zakinuti ako je u razdoblju od kada je obveza za preuzimanje nastala pa do trenutka kada su odlučili prodati dionice, vrijednost dionice pala."

"Naime, prema zakonu dioničari imaju pravo zahtijevati putem nadležnog trgovačkog suda prodaju dionica po cijeni, odnosno prodaju po uvjetima važećima na dan kada je nastala obveza za preuzimanjem – objašnjava Ante Samodol, predsjednik uprave Hanfe."

"Primjerice, jedan dioničar Industrogradnje prodao je dionice po trenutačnoj cijeni na burzi. No isto tako nakon žalbe sudu, razliku između te cijene i one važeće u vrijeme nastanka zakonske obveze za preuzimanjem, bila mu je pokrivena dionicama koje je morao dati Negotiator.

Može li mi netko protumačiti citirano, a pogotovo boldano?


…dušice draga,nemoram ni gledati…ako ti je prihod preko milijarde,a dobit 3,6 miliona kuna ne treba ti posebna pamet da vidiš da tu nešto ne štima…

…velika ulaganja i krediti nisu razlog da bi dobit trebala biti ovako mizerna…

Bakice ne znaš ti puno toga o poslovanju Belja, a nećeš niti saznati…


Danas sam ponovo kupovao BLJE

zašto tako skupo??? ja ću radije idući tjedan po 85 kn…

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



…dušice draga,nemoram ni gledati…ako ti je prihod preko milijarde,a dobit 3,6 miliona kuna ne treba ti posebna pamet da vidiš da tu nešto ne štima…

…velika ulaganja i krediti nisu razlog da bi dobit trebala biti ovako mizerna…

a kolki su krediti i dali je dobit mogla pojest kredite?
mislim, ne pitam to sarkasticno. ja zbilja nemam pojma o rif-u al ak si puno kreditno duzan pa valjda se to od nekud mora placat.
[/quote]
Otplata glavnice nema utjecaja na dobit.
Dobit umanjuje kamata kroz fin. rashode

Kakva dobit ? Pa dobit jednog Hrvatskog Telekoma je milijardu i pol kuna. A dionica poraste za 10 %. Nakon dividende padne za 20 %…a firma najprofitabilnija u Hr. Kako bi to prokomentirali ? Da ne nabrajam druge zlatne koke po dobiti…
Dali su bitniji potencijal odnosno ulaganja u firmu i sve što to nosi ?

Najskupljom slikom moglo se izgraditi 2000 kuća..usporedba funckionalnosti jedne "umjetničke" slike i 2000 kuća, snobizam=zlo

New Report

Close