BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odlicno izvjesce, porast prihoda jako velik, a kako ce tek biti ako uleti Mercator 😉



Došlo izvješće, i to meni osobno iznenađujuče dobro

http://zse.hr/userdocsimages/financ/BLJE-fin2011-3Q-NotREV-N-HR.PDF

Dobit u kvartalu 250 000kn (prošle godine minus preko miljun),povečanej komulativne dobiti za miljun kuna s 2.5miljuna na 3.5miljuna

A cjena pada 😀

Planirana proizvodnja prodaja beljskih proizvoda ne samo da se ostvarila
nego pokazuje veće ostvarenje od planiranog. Tako je ostvarena
prodaja kupcima beljskih proizvoda za I-Ix 2011.godine u iznosu od
1,O85 milijardi kn i to je za 17,8o % veće od planiranog dok je realizacija
za isto razdoblje prosle godine iznosila 752,7milijuna kuna.

Ukupni prihodi u iznosu od 1,178 milijardi kuna u odnosu na rashode od
1,174 milijardi kuna pokazuju dobit od 3,6 milijuna kuna u razdoblju I- IX
2011.godlne.

lp
[/quote]

S obzirom na kamatu i ečajne razlike financijski rashodi veći od 100 mil kn.I zato i jedna kuna
dobiti predstavlja veliki rezultat.Bravo,Toda.

U BELJU će teći med i mlijeko,a za Zagorce u potocima ili krv znoj i suze ako izgube pravdu.
Ovdje se izgubiti ne može,a može puno zaraditi ako Toda da ponudu iako mislim da neće.




Došlo izvješće, i to meni osobno iznenađujuče dobro

http://zse.hr/userdocsimages/financ/BLJE-fin2011-3Q-NotREV-N-HR.PDF

Dobit u kvartalu 250 000kn (prošle godine minus preko miljun),povečanej komulativne dobiti za miljun kuna s 2.5miljuna na 3.5miljuna

A cjena pada 😀

Planirana proizvodnja prodaja beljskih proizvoda ne samo da se ostvarila
nego pokazuje veće ostvarenje od planiranog. Tako je ostvarena
prodaja kupcima beljskih proizvoda za I-Ix 2011.godine u iznosu od
1,O85 milijardi kn i to je za 17,8o % veće od planiranog dok je realizacija
za isto razdoblje prosle godine iznosila 752,7milijuna kuna.

Ukupni prihodi u iznosu od 1,178 milijardi kuna u odnosu na rashode od
1,174 milijardi kuna pokazuju dobit od 3,6 milijuna kuna u razdoblju I- IX
2011.godlne.

lp
[/quote]

S obzirom na kamatu i ečajne razlike financijski rashodi veći od 100 mil kn.I zato i jedna kuna
dobiti predstavlja veliki rezultat.Bravo,Toda.

U BELJU će teći med i mlijeko,a za Zagorce u potocima ili krv znoj i suze ako izgube pravdu.
Ovdje se izgubiti ne može,a može puno zaraditi ako Toda da ponudu iako mislim da neće.

[/quote]
Na adpl ti je rezultat bio loš a ovdje dobar??? U oba slučaja prihodi su veći a dobit vrlo škrta.
Znam razlog..adpl nemaš a belje imaš… [lol]

Ne Lojtra imam oboje i to podosta, zapravo ADPLa puno više i to duže od tebe , pogledaj malo temu 🙂

ADPL pustimo za svoju temu, no ajde argumentiraj zašto je po tebi izvješče BELJa loše?

BTW

Mislim da znam stoo se ovdje događa i zašto je amlo pala cjena…prodaje se BELJE i ide se po “brzu lovu” u PTKM , ista priča je bila kada su neke na BELJu ošišali po 115kn…prodavalo se sve i ulazilo po “brzu lovu” u BELJE…uvjek ista priča s istim akterima koji nikad ne nauče

...

kod firme ovakvog tipa u nastajanju mene je zanimala i jos uvjek zanima samo prva rubrika u izvjescu a to su prihodi..oni kao sto vidimo konstantno rastu. pogotovo u doba recesije gdje za ovu firmu ona ocito ne postoji.
prihod od prodaje porastao 25%..kao sto stalno kazem. znate jos koju takvu firmu koje u ovakvo doba recesije konstantno i brutalno povecava prihode od prodaje..pogledajte ht, ericson i ostale..
svaka cast petrokemiji…uvjek mi je zao sta nemam extra love da i u nju udjem…

Vidim na blju oslabljen bid i mogući pad cijene. Da nije bilo ponude, blje ne bi danas bilo ni na 70kn. Za dugoročne je dobra kupnja uvijek, no pitanje je tko danas želi vidjeti na gledalici minus od 15-20%. Ovdje vidim mogući rast cijene do 120kn par dana prije isteka obveze, a onda pad do nekih 80-85kn

Stiglo rješenje Hanfe od Skdd, vrlo dobro izvješće, obveza ponude za preuzimanje i pokretanje postupka protiv legla svih zala ….može li bolje [smiley]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Stiglo rješenje Hanfe od Skdd, vrlo dobro izvješće, obveza ponude za preuzimanje i pokretanje postupka protiv legla svih zala ….može li bolje [smiley]

…može,da npr cijena dionice na ovakve vijesti raste ,a ne da pada…


Stiglo rješenje Hanfe od Skdd, vrlo dobro izvješće, obveza ponude za preuzimanje i pokretanje postupka protiv legla svih zala ….može li bolje [smiley]

ne znam može li bolje, ali izgleda da je tržište to procijenilo na dolje

free flow information

ma kakvo odlično izvješće?!?! smiješno…
uostalom dosta je pogledati prvu prodaju na 94 kn koja se prodavala punih 30 minuta!!! [bye]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


ma kakvo odlično izvješće?!?! smiješno…
uostalom dosta je pogledati prvu prodaju na 94 kn koja se prodavala punih 30 minuta!!! bye

Nabrzaka bacimo pogleda:

Prihodi u 2010 komulativno: 879.721.253
Prihodi u 2011 komulativno: 1.172.221.291
—+292 500 038kn +33%

Prihodi u 2010 3Q: 386.400.606
Prihodi u 2011 3Q: 453.343.984
–+66 943 378 kn +17.3%

Dobit 2010 3Q (komulativno) – 2.657.187
Dobit 2011 3Q (komulativno) – 3.658.421
–+1 001 234kn +37% (!!!!)

Gubitak 2010 3Q – -1.222.087
Dobit 2011 3Q – 253 000kn

Po čemu je to točno onda loše izvješće???

Veći prihodi i veča dobit i to još uz povečane rashode (kao dodatno opterečenje)..ne kzuim sto je ovdje lose, niste valjda ocekivali 10miljuna dobiti u 3Q

P.S
Koga briga za trenutnu cjenu na bruzi, jel ovakva ili onakva dionica se ne kupuje na razdoblje od pola sata…I INGR se prodaje po 8.xx kn , a ne vrjedi ni 10lipa pa što 🙂

...

najvise me na ovoj dionici smeta (a isti slucaj je i sa drugim nasim dionicama) izostanak bilo kakve inicijative malih dionicara. pa nema nas bas tolko malo. nazalost imamo premalo ljudi ala B.akich koji neke stvari kuze i koji mogu okupiti "male", sudjelovati na skupstinama sa nekom tezinom i zajednicki djelovati.
u tom svjetlu bi nam bilo i puno lakse kad bi bila neka udruga malih dionicara da i ovu tuzbu zajedno lakse sprovedemo i da taka narodski kazem nedamo se zaje..

malo je to sad oftopic u svjetlu ovih izvjestaja i sl. ali je s druge strane i vise nego aktualno zbog hanfinog rjesenja. bojim se da ne ostanemo ovce kao sta i inace ovdje u nasoj drzavi vise manje nitko ne poduzima nikakvu inicijativu i svi smo podlozni pasivizirat se totalno.
da nema bas nijedan ko se kuzi u zakone i prava dionicara i koji ima u sebi inicijative i hrabrosti.

New Report

Close