BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@gismund

IMO ako mu ne smetaju upravljačka prava izgubiti na par godina mislim da će ići na žalbu US, u međuvremenu će zapravo mali broj dioničara tužiti i dobiti s kamatama, a on će nakon što izgubi žalbu predati ponudu (i to bez kamata jer ako niste tužili ne možete ih dobiti). Tako će dobiti na vremenu jer mislim da on ima u vidu okretati više od 14% godišnje.

Zanimljiv scenarij: što ako dobiješ presudu, sjedne ti lova, ti ju daš ženi/bratu/sinu/kćerci i oni opet kupe belje, todorić izgubi na US i mora dati ponudu. A lova 2x okrenuta [rolleyes]

te zatezne kamate su jedna ljepa satisfakcija kad vec moras cekati par godina…da nema toga jos bi razmisljao..ako se pokaze da se moze dobit spor za 2-3g i da je vise manje ziher, ja idem definitivno u to.


Ma, sve ovo što je loris nadrobio je notorna glupost, koga zanima kako se vodi i koliko traje eventualni postupak pred Trgovačkim sudom neka se obrati za to kvalificiranim pravnicima umjesto da si dozvoli da ga dezimformiraju svakojaki izflustrirani nickovi.

Hebemti, još nisam čuo za sudsku praksu po novoj uredbi, tj. u budučnosti… kao da slušam Jadranku kada je rekla onom sirotom mađaru "aj vos bin in hungary the dej after jestrdej" [shocked]

SAMO DA ZNAMO TKO JE TKO

(3) U odluci iz stavka 2. ovoga članka Ustavni sud će odrediti primjerenu naknadu koja pripada podnositelju zbog povrede njegova ustavnog prava koju je sud učinio kada o pravima i obvezama podnositelja ili o sumnji ili optužbi zbog njegova kažnjivog djela nije odlučio u razumnom roku. Naknada se isplaćuje iz državnog proračuna u roku od tri mjeseca od dana podnošenja zahtjeva stranke za njezinu isplatu.

dalje, praksu, traži sam !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Dok čekamo odblokiravanje…. malo je čudna i medijska šutnja, ipak je ovo vrlo krupna stvar, da se ne uvrijede dioničari LRH, ovdje se radi ipak o čovijeku br 1 u državi, popularnoj dijonici i brendu, a očita je omerta medisjke blokade, nit Mali dijoničar nit Minja "Lider: od glave do pete " Subota nit nedjeljom u četrnaest, nit we we we inexe he he ….. A kada krene, onda će i Malina Grahek i Malnar iz Noćne more imat mišlenje o ovom slučaju, neš moć pobijeć od Belja i Agrokora. osobno, nakon što se giljotinjiranje Samo Dola pokazalo patkom, mislim da je in biti in.


Nekako mi je poznat ovaj rukopis danas [thumbsup]

Ovo je bitno drugačiji rukopis od onog prije 2 tjedna…

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

sve ovo hoće ili neće ponuda i sudovima i sl. su gluposti. mislim da je indikativno da neki ovdje raspolažu sa malo više inf. od ostalih. U petak je već rast bio sumljiv, ovo danas je još više sumljivo. Ne vjerujem da je neki špekulant potrošio polja miljuna na otvaranju da bi dignuo belje 10%. Vjerujem da sve ovo ima veze sa zadnjim aranžmanima oko Mercatora. Todorić je očito stavio u svoj helikopter par faca i preletio istočnu Slavoniju i Baranju i pokazao potencijal kojim raspolaže pa mu više nije problem nabaviti 100m€ za Belje. Za koju godinu sve će to utopiti nekome za miljarde.


sve ovo hoće ili neće ponuda i sudovima i sl. su gluposti. mislim da je indikativno da neki ovdje raspolažu sa malo više inf. od ostalih. U petak je već rast bio sumljiv, ovo danas je još više sumljivo. Ne vjerujem da je neki špekulant potrošio polja miljuna na otvaranju da bi dignuo belje 10%. Vjerujem da sve ovo ima veze sa zadnjim aranžmanima oko Mercatora. Todorić je očito stavio u svoj helikopter par faca i preletio istočnu Slavoniju i Baranju i pokazao potencijal kojim raspolaže pa mu više nije problem nabaviti 100m€ za Belje. Za koju godinu sve će to utopiti nekome za miljarde.

I opet, moram se zahvaliti kupcu, sad idemo u drugi krug već sam par puta napisao 4-5 kuna i ispočetka (toda sigurno preuzima samo kupujte).

oko čega se vi čudite toda mora dat ponudu ak hoče biti velki igrač a sa druge strane jel vi znate kolko belje vrjedi kolko ima hektara najbolje zemlje u slavoniji i kolko hektar košta europskoj uniji i mi pričamo o 100 miljona eura a u igri su miljarde i izlazak na svjetsku scenu aloooooo

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


oko čega se vi čudite toda mora dat ponudu ak hoče biti velki igrač a sa druge strane jel vi znate kolko belje vrjedi kolko ima hektara najbolje zemlje u slavoniji i kolko hektar košta europskoj uniji i mi pričamo o 100 miljona eura a u igri su miljarde i izlazak na svjetsku scenu aloooooo

a čija je to zemlja???? velik dio toga je državni, a Belje samo zakupac!


hahahaha, kako je ekipa navukla magarce na 104 kn pa im se iskupala, a sad nazad na 90 kn [lol]

da nisi malo požurio na kraju će mo vidjet ko sjedi u magarečoj klupi

ma nek ekipa prica sta hoce..na kraju se novci broje.
bas sam malo racunao. taman da spor traje i 2 godine, kad ubrojim cjenu glavnice i kamata cjena na burzi belja bi nakon 2g morala biti 424 kn da mi pokrije ono sta cu dobiti sudskim putem…
po prvim preliminarnim informacijama koje imam sa sudskih instanci taj spor nebi trebao trajati neko znacajnije duze vrijeme.


ma nek ekipa prica sta hoce..na kraju se novci broje.
bas sam malo racunao. taman da spor traje i 2 godine, kad ubrojim cjenu glavnice i kamata cjena na burzi belja bi nakon 2g morala biti 424 kn da mi pokrije ono sta cu dobiti sudskim putem…
po prvim preliminarnim informacijama koje imam sa sudskih instanci taj spor nebi trebao trajati neko znacajnije duze vrijeme.

…a jel,a to vam je informacija od vaše prijasteljice…ili ste sami proučavali sudsku praksu…

…e,moj Dunlope…"neko značajnije duže vrijeme"…hm…joj kako je to širok,neodređen pojam…znate i sami što bi Ajnštajn rekao o teoriji relativnosti…

…ajoj,kad bi ste nam i tu matematičku operaciju prikazali…

…kojim matematičkim akrobacijama ste došli do iznosa od 424 kn…

…pa i da mi ostali malo vježbamo…

New Report

Close