BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ili ce (ponuda) biti manja od zakonom predvidjene.

E to ti je oksimoron. Možeš malo pojasniti što si točno mislio reći.

Kada se može očekivati završetak procjene vrijednosti Belja od strane PricewaterhouseCoopers

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

U businessu postoji nesto sto se zove-Etika poslovanja.

Ko bi rekao. Znači postoji etika. Pa to je super. Pod uvjetom da je Todorić čuo za tu kategoriju. A kako se u tu etiku uklapa izbjegavanje davanja ponude za preuzimanje kad Hanfa naredi? Zar mi nismo VIP mušterije Konzumu na primjer? Zar kupac nije više kralj? Rekao bi da je sad TEK kupac postao kralj.

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

I ja sam tumbao o tome- iz hobija naravno, nije uputno više slobodnog vremena trošiti na ovo….
Ta Etika, mislio sam si zašto sada , hipotetski, 200 krupnozubih ne kupuje ( pardon 199, bez g Todorića), svako baci neku siću u Belje, i kada dođe ponuda za ottkup, zbog Etike i poštovanja prema g Todoriću ne predaju ponude. To isto bi učinili radnici Belja, Država i tako bi Agrokoru ostale ušparane pare. Mi, sitnozube judine škude, nepatrioti, gramzivi ostaci jugokomunističkofašističkosecesionističkih snaga uzeli bi svoju siću i s tim krimenom živili cijeli život, ili barem dok se ne pokajemo i nekom drugom s tim novcima ne uskočimo u sličnu pomoć.
Eto moja dva novčića o poslovnoj Etici.

Nitko niša ne razumije.
Koma.
Nisam mislio da je Todorić etican.
Mislio sam na banke.
Banke (fondovi) si ne mogu dozvoliti kupovati špekulativno.
Pa ako treba tužiti Agrokor.
Zato me ne bi iznenadilo da su fondovi izašli.
Vecina njih.



Ili ce (ponuda) biti manja od zakonom predvidjene.

E to ti je oksimoron. Možeš malo pojasniti što si točno mislio reći.
[/quote]

Ponuda može biti.
A cijena?
100?90?150?

Razne kombinacije su moguce.
Procjena Belja je narucena iz tog razloga.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Ako ce biti ponude mora biti po zakon određenoj cjeni o kakvih vi 90,100,150kn pričate?

Je li si netko dao trud pa izračunao kolika ta cjena je….prosjek od 12.06.2007 do 12.09.2007 je 305kn/dionica neznam jesam li pogrješio u izračunu prosjeka, ako jesam molim da me se ispravi

...


Nitko niša ne razumije.
Koma.
Nisam mislio da je Todorić etican.
Mislio sam na banke.
Banke (fondovi) si ne mogu dozvoliti kupovati špekulativno.
Pa ako treba tužiti Agrokor.
Zato me ne bi iznenadilo da su fondovi izašli.
Vecina njih.



Ili ce (ponuda) biti manja od zakonom predvidjene.

E to ti je oksimoron. Možeš malo pojasniti što si točno mislio reći.
[/quote]

Ponuda može biti.
A cijena?
100?90?150?

Razne kombinacije su moguce.
Procjena Belja je narucena iz tog razloga.

[/quote]

Jedino se slažem s tim da nitko ništa ne razumije pa ni ti. Jer da razumiješ znao bi po kojoj cijeni treba biti ponuda,znao bi da je samo jedna cijena moguća,nebi nabrajao onak bez veze neke cifre.
Da razumiješ znao bi da su dvije mogućnosti – ili će dati ponudu PO ZAKONU i po cijeni između 300 i 330 kn (neda se sad meni računati točan prosjek) ili će postupiti PROTUZAKONITO i pokušati izbjegavati ponudu a to će ga onda koštati duplo.
Jer vremena se mjenjaju,čitao sam na primjer u slovenskom tisku članak s naslovom "TAJKUNOM SE TRESU GAĆE"…..danas u Sliveniji sutra u Hrvatskoj [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Ako ce biti ponude mora biti po zakon određenoj cjeni o kakvih vi 90,100,150kn pričate?

Je li si netko dao trud pa izračunao kolika ta cjena je….prosjek od 12.06.2007 do 12.09.2007 je 305kn/dionica neznam jesam li pogrješio u izračunu prosjeka, ako jesam molim da me se ispravi

Po n-ti put

Prosjek za tromjesečje 1.1.2008.-31.3.2008. je 332 kn po dionici. Postoje varijante u slučaj da se ne uzimaju tromjesečja nego 3 mjeseca za redom (ovisno o tumačenju), pa je tako ako uzmemo 12.2007. do 2.2008. iznos 340 kn, a ako se ide po danima onda je i još malo više (ako vam se da skinite excel verziju sa zse po danima pa se igrajte s prosjecima).


@P
.E.
NHF ali vidi se da nisi upućen. Što se cijene tiče samo je jedna mogućnost.

U svakon slučaju 332 kn po dionici je najmanje što može dati.



Čim preda tužbu upravnom sudu – ako je preda,odmah idu naši zahtjevi za otkup dionica

tebi još nije jasno da se sudu ne piše zahtjev nego tužba?!? a tu će biti lijepog posla i za sud i za odvjetnike…
[/quote]

E što volim učiti od pametnih. A što radiš tom tužbom? Jel možda nešto zahtjevaš? Na primjer da Agrokor preuzme tvoje dionice? Čitaj u stavku VII što piše,dali dioničari možda mole ili ZAHTJEVAJU da se zakon poštuje i dionice otkupe.
Ti piši što hoćeš , možeš i molbu da se kome ne zamjeriš [tongue] Ja ću ZAHTJEVATI jer tako piše u rješenju Hanfe.
Ajde kupi malo Belja,još stigneš, pa se veseli s rajom i oslobodi se tog vražjeg jala…… [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

bemu miša jos uvjek nisam dospio do pravih informacija od mojih "pomagaca" da mi to pravno rastumace iz prve ruke. Trebali smo se juce naci pa se odgodili.

al ovak sam malo pricao sa frendovima koji isto imaju belje i neke stvari nikom nisu bas logicne al nebi bile logicne ni da je suprotno a to su na koji dan se glada koji broj dionica imas i od kad idu kamate..
ovdje po raspravi ispada da se gleda koji broj dionica imas do kraja isteka onog roka od 60 dana. Ima neke logike jer ponuda ide na cjelokupni iznos preostalih dionica bez obzira ko bio vlasnik. neko antidatirenja nije bas logicno.
druga su stvar te kamate. jel moguce da i kamate idu od 2007 i to na iznos koji nisi imao tada nego danas.
ako je u prvom slucaju istina da se gleda iznos dionica koji imas danas onda bi i kamate trebale teci od tada a to nije mali iznos. kamata je barem 14% cini mi se za fizicke osobe i to za te 4 godine iznosi jos 60% na onu glavnicu tako da to todi nije 800 mil ngo bar 1,4mlr (naravno ako je cjeli iznos u pitanju a skoro sigurno nece svi traziti)..

uglavnom ovo i malo sta sam uspio isceprkat nije opce iskljuceno da ja mozda vec i prije isteka roka podnesem zahtjev pa nek stoji…naravno ovisit ce i o pravnim savjetima koje jos cekam.

…a vi bi i kamate od 2007…a na koji iznos moliću lijepo…na iznos dionica koji recimo 2007 uopće niste imali…pa zar je vama to logično??? pa na koji iznos bi vam se ta kamata računala????

…na nula kuna…

…pravo je ipak logično…


Ako ce biti ponude mora biti po zakon određenoj cjeni o kakvih vi 90,100,150kn pričate?

Je li si netko dao trud pa izračunao kolika ta cjena je….prosjek od 12.06.2007 do 12.09.2007 je 305kn/dionica neznam jesam li pogrješio u izračunu prosjeka, ako jesam molim da me se ispravi




Nitko niša ne razumije.
Koma.
Nisam mislio da je Todorić etican.
Mislio sam na banke.
Banke (fondovi) si ne mogu dozvoliti kupovati špekulativno.
Pa ako treba tužiti Agrokor.
Zato me ne bi iznenadilo da su fondovi izašli.
Vecina njih.



Ili ce (ponuda) biti manja od zakonom predvidjene.

E to ti je oksimoron. Možeš malo pojasniti što si točno mislio reći.
[/quote]

Ponuda može biti.
A cijena?
100?90?150?

Razne kombinacije su moguce.
Procjena Belja je narucena iz tog razloga.

[/quote]

Jedino se slažem s tim da nitko ništa ne razumije pa ni ti. Jer da razumiješ znao bi po kojoj cijeni treba biti ponuda,znao bi da je samo jedna cijena moguća,nebi nabrajao onak bez veze neke cifre.
Da razumiješ znao bi da su dvije mogućnosti – ili će dati ponudu PO ZAKONU i po cijeni između 300 i 330 kn (neda se sad meni računati točan prosjek) ili će postupiti PROTUZAKONITO i pokušati izbjegavati ponudu a to će ga onda koštati duplo.
Jer vremena se mjenjaju,čitao sam na primjer u slovenskom tisku članak s naslovom "TAJKUNOM SE TRESU GAĆE"…..danas u Sliveniji sutra u Hrvatskoj [proud]
[/quote]



Ako ce biti ponude mora biti po zakon određenoj cjeni o kakvih vi 90,100,150kn pričate?

Je li si netko dao trud pa izračunao kolika ta cjena je….prosjek od 12.06.2007 do 12.09.2007 je 305kn/dionica neznam jesam li pogrješio u izračunu prosjeka, ako jesam molim da me se ispravi

Po n-ti put

Prosjek za tromjesečje 1.1.2008.-31.3.2008. je 332 kn po dionici. Postoje varijante u slučaj da se ne uzimaju tromjesečja nego 3 mjeseca za redom (ovisno o tumačenju), pa je tako ako uzmemo 12.2007. do 2.2008. iznos 340 kn, a ako se ide po danima onda je i još malo više (ako vam se da skinite excel verziju sa zse po danima pa se igrajte s prosjecima).


@P
.E.
NHF ali vidi se da nisi upućen. Što se cijene tiče samo je jedna mogućnost.

U svakon slučaju 332 kn po dionici je najmanje što može dati.
[/quote]

Guys…….
Ja ne trgujem dionicama.
Ovim poslom bavim se profesionalno 12 godina.
Boli me briga za cijenu Belja.
U ovom trenutku.
Znam da po zakonu mora biti >300 kuna ponuda.
Što kaže Hanfa?
Kaže da mora dati ponudu.
Ne razumijete.
Vi zakonski možete utužiti i vjerojatno dobiti >300 kuna.
Agrokor može dati ponudu po koliko želi.
80,100,150.
Da budem otvoren do kraja.
Belje kao kompanija vrijedi trenutno više od trenutnih 96 kuna.
A Agrokor je narucio procjenu Belja.
Vjerojatno ce cijena rasti iducih dana.
Ovisno o događajima vani.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

New Report

Close