BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…ah,dragi Bože…što se babi htilo…to se babi snilo… [yawn] a bilo bi lijepo da malo razmislite koji je smisao ove zakonske odredbe o obveznoj ponudi pa da vam se mašta malo prizemlji…

može pojašnjenje????

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!



…varate se ako mislite da je ovo jednostavna pravna stvar…ovdje je puno zamki i pravnih vakuma,nedorečenosti i stoga velike neizvjesnosti u konačan ishod…

…stoga ne nasjedajte na laka obećanja i još lakša obrazloženja…pogotovo onih koji se u pravne propise razumiju ko moja nona u svemirsku tehnologiju…

…naravno,ovo nije razlog da ne iskušate Božicu pravde…


Onaj vikend prije rasta nisi tako pjevala draga bakice. Ali znaš kako kažu – it aint over till the fat lady sings!
[/quote]

Bakica je prva spomenula tužbe a sad je najglasnija i nikako da prestane glumiti advokata. Kako ljudi malo drže do sebe, kako jeftino prodaju dušu. Nemojte takvima vjerovati koji se javno sprdaju sa zakonom,koji javno govore kako je Hrvatska bespravna država gdje je iluzorno očekivati da će se zakon poštivati.
Bakice vjerojatno na tvoju žalost zakoni će se poštivati a pogotovo će ih poštivati ljudi poput Todorića. Ako pak neće onda ćete vidjeti kako će proći [smiley]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


…ah,dragi Bože…što se babi htilo…to se babi snilo… [yawn] a bilo bi lijepo da malo razmislite koji je smisao ove zakonske odredbe o obveznoj ponudi pa da vam se mašta malo prizemlji…

….bakiceee…jesi pročitala kaj su striček sudija odlučili? [proud]….

ps: ako samo 100 dana razvuče to ti je 600.000.000kn kamate,,…
http://www.liburnija.net/visoki-trgovacki-sud-odlucio-protiv-opatije/

Pročitaj ako nisi jer meni je to pjesma za moje stare uši.. he he [thumbsup]

Svaki izgubljeni mjesec za Opatiju znači 2.000.000kn kamate a to ti znači da za Agrokor svaki izgubljeni mjesec znači 6.000.000kn kamata. A ništa,ljepo ti sutra kupi Belje,nemoj poslije da ti nismo rekli [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



…ah,dragi Bože…što se babi htilo…to se babi snilo… [yawn] a bilo bi lijepo da malo razmislite koji je smisao ove zakonske odredbe o obveznoj ponudi pa da vam se mašta malo prizemlji…

….bakiceee…jesi pročitala kaj su striček sudija odlučili? [proud]….

ps: ako samo 24 mjeseca razvuče to ti je 150.000.000kn kamate,,…(SLOVIMA STOPEDESETMILJUNAKUNA)
http://www.liburnija.net/visoki-trgovacki-sud-odlucio-protiv-opatije/

Pročitaj ako nisi jer meni je to pjesma za moje stare uši.. he he [thumbsup]

Svaki izgubljeni mjesec za Opatiju znači 2.000.000kn kamate a to ti znači da za Agrokor svaki izgubljeni mjesec znači 6.000.000kn kamata. A ništa,ljepo ti sutra kupi Belje,nemoj poslije da ti nismo rekli [smiley]
[/quote]

poboldano ispravljeno
[thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

…golupčiću to kaj je sudac presudil,je obično rješavanje procesno pravnog pitanja…tj.da se ne zastaje sa postupkom dok se ne donese odluka Upravnog suda…

…daleko je to od pravomoćne presude,što znači da je potrebno da se prvo donese prvostupanjska presuda na Trgovačkom sudu,pa je onda ponovno eventualno potvrdi Visoki trgovački sud…

…nakon što dobiješ pravomoćnu presudu onda tek ideš na ovrhu…e,tu te tek čekaju nove zamke,od sad ponovnog prigovora da se žalba po Hanfinom rješenju nalazi na Upravnom sudu,do privremenih mjera protustranke koja će se braniti od ovrhe…

…naravno tu su još i Odluke Upravnog i Ustavnog suda,a tu zavežite mačku o rep da jesve jasno ko dan…

…što se tiče smisla zakonske odredbe o obvezi preuzimanja kakve veze imaju dioničari koji će danas ili sutra to postati na Belju,sa događajem koji ga je inicirao prije nekoliko godina…

…eto to je po meni ključni moment koji će zasigurno netko potegnut i pokušati rušiti na sudu…

…objesite vi mačku o rep da ćete sve minuse na dionicama kad već niste na burzi, ispraviti preko suda…( da su npr.dionice sa dobrom cijenom,vraga bi se vi utuživali )

…pa niste valjda toliko naivni…velika je tu lova u pitanju…

…naravno da ja vas ne želim odbijati od utuženja,ali vam pokušavam i otvoriti okice ili vam barem dati naslutiti koliko je tu puno problemčića…

Svakako nije ni jednostavno ni lako.. No čemu onda uopće zakon o preuzimanju? Ako nepoštovanje istog praktično ne donosi nikakve sankcije a krše ga tko god hoće, od mutnih poduzetnika, same države, i sad ovdje najveće tvrtke u hr. Ukoliko zbog neustavnosti se ukine i odredba u gubitku upravljackih prava, a sudski se ne može istjerati ono zbog čega zakon postoji ispada da imamo zakon na papiru koji je tu samo za one koji ga žele poštovati, a ostali prolaze bez posljedica? Lako je sad okrenuti pilu naopako i optuživati dioničare koji traže da se zakon poštuje da to rade jer žele zaraditi preko noći na tuđoj muci!? Ja to znam dobro jer su mi sliku objavili u novinama i uz razne neistine optužili me da želim zaraditi na dionicama??? Trebao bi valjda zeliti izgubiti, to je smisao?
Zakon o preuzimanju nije nikakva naša izmišljotina, to je jedan od temeljnih zakona tržišta kapitala i država mora učiniti sve da se isti počne efikasno primjenjivati, hoće li se stvar prelomiti na LRH, Belju ili nekom trečem ćemo vidjeti..
Nažalost javnost se brzo kroz manipulacije u medijima okrene protiv onih koji su ovdje u pravu a to su dionicari. Agrokor je Belje stekao i dokapitalizirao u trenutku kad je dionica na tržištu bila na puno višoj cijeni, dokapializirao je tvrtku po 100 kuna do je iste dionice netko kupovao na tržištu po 300, preuzeo je upravljanje tvrtkom i logično je da je morao obajviti ponudu. Pravni potezi kojima je isto mogao izvesti a bez obveze ponude su možda također u okviru zakona ali su pogriješili i ušli u obvezu i sad država i sud moraju brzo i efikasno reagirati..
Sličan slučaj imamo na LRH gdje općina koja je tražila 25%+1 dionicu na koje nisu imali pravo, a tražili su je bas da bi stekli kontrolu u LRH sada politizira odluku HANFE. Upozoreni su na obvezu od HANFE prije nego sto su potpisali sporazum po kojima su stekli dionice i napravili se ludi, dok ih je po ramenu tapkao tadašnji premijer… ” Bit će svse u redu, pa nećemo se valjda držati zakona ko pijan plota? ” ( ili su to rijeci jednog drugog velikog vođe sa ovih terena? )

Na nama je hoćemo li vjerovati da se vremena mijenjaju i da će se zakoni osim sto su lijepo prepisani početi i provoditi ili ne.. Prema tome treba donjeti odluku i na Belju i na sličnim dionicama.. Koliko vidim po cijeni većina ipak ne vjeruje…

…gosn drazeni u globalu se slažem sa vašim razmišljanjem,ali priznat ćete da je ovaj Zakon o preuzimanju šupalj i nedorečen ko švicarski sir…

…nitko ne kaže da nam takav Zakon ne treba,ali odredba i mišljenje Hanfe da obveza objave o preuzimanju ne zastarijeva graniči sa ludošću…

…il nek rješenja o obvezi preuzimanja donose u razumnom roku ili ih nek ni ne donose…

…takvi nedorečeni i u samoj svojoj suštini proturječni propisi nikome ne donose dobro…

…dakle,potrebni su nam i te kako propisi ali jasni,učinkoviti i provodljivi…

…i da su svim sudionicima jasna pravila igre…


…i da su svim sudionicima jasna pravila igre…

Ovo zadnje nebu išlo… [lol]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/155001/Nema-straha-za-slovenske-brandove.html

du du du .. nema nam pomoći

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/LRH-vodi-Opatiju-u-bankrot%5B/url%5D

Slovenci u paniki….nek sad najure JP Morgan i ERBD ako su tak jaki…

Hrvaški finančni holding Agrokor ni sam oddal ponudbe za Mercator, temveč je kot konzorcij Agrokor-EBRD-IFC-sklad JP Morgan One Equity Partners oddal najvišjo nezavezujočo ponudbo za…

finance.si

Takvi igrači pojedu Belje za doručak [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


…što se tiče smisla zakonske odredbe o obvezi preuzimanja kakve veze imaju dioničari koji će danas ili sutra to postati na Belju,sa događajem koji ga je inicirao prije nekoliko godina…

…eto to je po meni ključni moment koji će zasigurno netko potegnut i pokušati rušiti na sudu…

Agrokoru je svejedno od koga otkupljuje, ionako mora dati ponudu za sve dionice. Kupiti moze samo do trenutnih vlasnika naravno. Koji ih je imao u vrijeme nastanka obveze i prodao, sorry, moze kupiti ponovo vec danas.

New Report

Close