BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




kako misliš da nema prava žalbe na presudu Trgovačkog suda? Odakle sad to? Pa naravno da ima pravo žalbe jer je to zajamčeno ustavom RH i stoga je to načelo provedeno u ZPP-u.

Da si se imalo potrudio izdvojiti 5 min i pročitati rješenje HANFA-e znao bi da im je ista žalba odbijena prvo na TS krajem 2010., a druga žalba na VTS odbijena je 5/2011 i presuda je pravomoćna. Po n-ti put za neupućene i one koji razglabaju a da ni rješenje nisu jednom pročitali – ŽALBE NEMA!!!
[/quote]

ništa ti ne kužiš…svatko tko bi htio tužiti Todu na sklapanje ugovora jer ovaj nije dao javnu ponudu morao bi najprije ishodovati presudu, na koju opet postoji pravo žalbe!
to što si zaglavio ovdje ne daje ti pravo glumiti pametnoga i omalovažavati druge [bye]
[/quote]

a gdje sam ja to zaglavio molim te lijepo? govorimo o žalbi na odluku hanfe, a normalno da ima pravo žalbe u slučaju tužbe malih dioničara, samo je jasno da to jedino dodatno prolongira plaćanje. a kamate idu… pa nek se to valja nekoliko godina…



Da li postoji rok u kojem dioničar može zahtjeva obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica? Nakon isteka roka za objavu ponude.

U parničnom postupku je rok 3 god, za trgovački postupak ne znam ali zastara je 6 god….važno je da si dioničar prije isteka roka od 60 dana za objavu ponude.
[/quote]
Zašto je važno biti dioničar u tom periodu? Hipotetski da Toda ne objavi ponudu zar onda oni koji su postali dioničari nakon tih 60 dana ne bi imali pravo tražiti sklapanje ugovora pred nadležnim Trg sudom? Ozbiljno vas pitam kolega, jer me zaista zanima. Nije provokacija.

Mean people suck and nice people swallow!

Naka se pročita i na ovo temi, ima dodirnih točaka
http://www.liburnija.net/visoki-trgovacki-sud-odlucio-protiv-opatije/


a gdje sam ja to zaglavio molim te lijepo? govorimo o žalbi na odluku hanfe, a normalno da ima pravo žalbe u slučaju tužbe malih dioničara, samo je jasno da to jedino dodatno prolongira plaćanje. a kamate idu… pa nek se to valja nekoliko godina…

a kolke su te zatezne kamate?



a gdje sam ja to zaglavio molim te lijepo? govorimo o žalbi na odluku hanfe, a normalno da ima pravo žalbe u slučaju tužbe malih dioničara, samo je jasno da to jedino dodatno prolongira plaćanje. a kamate idu… pa nek se to valja nekoliko godina…

a kolke su te zatezne kamate?

[/quote]

mada je nešto mijenjan zakon početkom 2008. kamate je trenutno 14% ako se ne varam.




a gdje sam ja to zaglavio molim te lijepo? govorimo o žalbi na odluku hanfe, a normalno da ima pravo žalbe u slučaju tužbe malih dioničara, samo je jasno da to jedino dodatno prolongira plaćanje. a kamate idu… pa nek se to valja nekoliko godina…

a kolke su te zatezne kamate?

[/quote]

mada je nešto mijenjan zakon početkom 2008. kamate je trenutno 14% ako se ne varam.

[/quote]
ako je to sve tako kako se ovdje da izvuci zakljucak onda se to definitvno isplati..cjena dionice tesko da ce na burzi doci do 400 ili 500kn u sljedecih godinu ili 2..mada ja vjerujem da jednog dana i hoce..al ovo je zicer bez obzira kako ostale dionice na burzi i kako nase gospodarstvo bude disalo..jos s ovom kamatom, hmmm…ljudi drze lovu i ht-u zbog 8% a ovdje mozda i 14% godisnje..

bice zanimljivo u svakom slucaju…

…ah,dragi Bože…što se babi htilo…to se babi snilo… [yawn] a bilo bi lijepo da malo razmislite koji je smisao ove zakonske odredbe o obveznoj ponudi pa da vam se mašta malo prizemlji…


…ah,dragi Bože…što se babi htilo…to se babi snilo… [yawn] a bilo bi lijepo da malo razmislite koji je smisao ove zakonske odredbe o obveznoj ponudi pa da vam se mašta malo prizemlji…

Našli se zagorci pa bi samo tužili.

…varate se ako mislite da je ovo jednostavna pravna stvar…ovdje je puno zamki i pravnih vakuma,nedorečenosti i stoga velike neizvjesnosti u konačan ishod…

…stoga ne nasjedajte na laka obećanja i još lakša obrazloženja…pogotovo onih koji se u pravne propise razumiju ko moja nona u svemirsku tehnologiju…

…naravno,ovo nije razlog da ne iskušate Božicu pravde…

Promjene u top 10

BELJE D.D./REDOVNA BLJE-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.757 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 123.783 1,51 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 25.840 0,31 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 23.534 0,29 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PARTNER BANKA D.D. 19.300 0,23 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. CENTAR BANKA D.D. 18.030 0,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 17.662 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 16.122 0,20 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA+500
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.156 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 79,12


..pogotovo onih koji se u pravne propise razumiju ko moja nona u svemirsku tehnologiju…

ja bi jako rado čuo što tvoja nona misli njegovoj obavezi da objavi preuzimanje
a kako ti nona vjerujem bila poštena, mogla bi ti i objasnit koji je smisao ovog zakona – da se zakon i odluke koje se donose na zakonu moraju poštivati
MASTER, 19.10.2011. u 20:41
…ah,dragi Bože…što se babi htilo…to se babi snilo… yawn a bilo bi lijepo da malo razmislite koji je smisao ove zakonske odredbe o obveznoj ponudi pa da vam se mašta malo prizemlji

pitaj nonu pa nam reci

Ne boj' te se!


…varate se ako mislite da je ovo jednostavna pravna stvar…ovdje je puno zamki i pravnih vakuma,nedorečenosti i stoga velike neizvjesnosti u konačan ishod…

…stoga ne nasjedajte na laka obećanja i još lakša obrazloženja…pogotovo onih koji se u pravne propise razumiju ko moja nona u svemirsku tehnologiju…

…naravno,ovo nije razlog da ne iskušate Božicu pravde…


Onaj vikend prije rasta nisi tako pjevala draga bakice. Ali znaš kako kažu – it aint over till the fat lady sings!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close