BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Da jedan Todorić sa najjačim menadžmentom u RH plaća nekog da mu veli kolko mu vrijedi njegova firma ?
Pa u ovoj recesiji i krizi koja se sve srušila ..što vam znači da vrijedi i više..

Todorić će vjerojatno pokušati napumpati vrijednost svojih firmi radi ogromnih kredita koje imaju njegove firme, ali nama na burzi to ne znači puno, a banke to mogu i ne moraju prihvatiti za odobrenje kredita.
S druge strane, ulagači svaki dan pokazuju koliko im Belje vrijedi, po zadnjem tečaju 89,73 kn….i to je sva mudrost.
[/quote]

I ja mislim da će pokušat napumpat cijenu,ali kad angažiraš nekog ko se tim bavi nisi baš svemoćan jer iza te matematike je nečiji žig i potpis,pa taj netko odgovara za ono što je izračunao.
Što se tiče ulagača koje spominješ vrijednost Belja se mijenja iz minute u minutu ili ovisi o naslovu kojeg novinar stavi.

Netko je od kolega usporedio Magmu…javna ponuda je trebala bit ima ohho a nema je,sa dionicom se normalno trguje…hoće li tako biti i sa Beljem?????

@domobran

Kolega nažalost gotovo sigurno hoće…ovdje se zakoni pišu kako velikima odgovara,a ako im kao u ovom slučaju to i ne odgovara,mogu ga nekažnjeno zaobići…nažalost svih nas koji vjerujemo da će svemu tome jednom doći kraj…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Molio bih kolegu s 2359 komada na asku da se odluči za cijenu. Zavrtilo mi se u glavi .Hvala



pa nego sta bi trebao.ljudi idu na procjenu vrijednosti jednog obicnog automobila a ti mislis da bi on valjda trebao znati sam procjeniti kolko trzisno vrijedi jedna takva firmetina sa toliko pogona, toliko zemlje i ko zna kolko cega.helikopter mu treba da sve obidje.

Da helikopter… Lihtenštajn ima površinu 16.000 hektara,dakle Belje je veće od Lihtenštajna a Agrokor ima u vlasništvu DVA Lihtenštajna [proud]…plus silni Kooperanti koji proizvode za Belje.Nekad je svako jutro avio uzljetao sa proizvodima Belja i opet će [proud]
[/quote]

Agrokor nema u vlasništvu 2 Lihtenštajna.
Nemojmo zaboraviti da Agrokor NIJE vlasnik zemlje koja je bila dio Belja, kad ga je otkupio od države za 1kn . Vlasnik te zemlje je RH, Todorić ima samo koncesiju.
Ili se nešto promijenilo?

A kaj se tiče ove čitave zavrzlame, mislim da je trenutno najbitnija činjenica ta, da je Agrokor naručio od poznate i referentne konzultantske kuće procjenu vriejdnosti Belja. Sve ovisi o toj procjeni vrijednosti.
Onako kako ja vidim/sanjam mogući scenarij jest:
– Procjena vriejdnosti će biti značajno veća od sadašnje cijene dionice
– Kao posljedica toga Agrokoru će se znatno povećati kreditni rejting koji mu treba u bliskoj i daljoj budućnosti
– Todorić će moći od banaka skupiti i tih dodatnih stotinjak milja eura i u roku od 60 dana predati ponudu o preuzimanju.
Mislim da stvarno postoji šansa da rpeda ponudu.
Naravno, pitanje je samo kolika će biti procijenjena vrijednost Belja, jer ako cijena dionece naraste dovoljno, neće biti toliki odziv na ponudu.

Dobra mi je ova logika. Kad netko iz TOP 10 prodaje cijena mora dolje. Kad netko kupuje, opet cijena mora dolje. Jer to su marginasi koji ce puknut. [lol]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Fino odrađen short squeeze na ZSE način.
Doduše, onaj manji veliki nalog je možda malo falija, ali nije loše.

Joj kaj volim kad ove dobričine kaj se tak brinu za nas koje smo u Belju dobivaju 100ke. Bit će love…

Ekipa se natrpala i sad se ceka ponuda 🙂

Znači opet ništa od Merkatora,nedaju Slovenci svoj nacijonalni ponos Hrvatima. A lova osigurana….a ništa , kupiti Belje od malih i onda tražiti dalje [thumbsup]

Kar so delnice Mercatorja včeraj pridobile, so danes izgubile, saj kaže, da »nacionalni interes« tudi v osmem poskusu ne bo dopustil, da bi slovenskega paradnega konja prodali Hrvatom. Tečaj je ob le dveh tisočakih prometa potonil za 5,6 odstotka, na 163,3 evra. Vse včeraj pridobljeno in še več je izgubila tudi Krka, ki drsi za 1,6 odstotka. Za dobro mero je za 1,23 odstotka spodrsnilo še Telekomu.

finance.si

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Mnogi se ovdje pitaju dali se prava raspolaganja/prava glasa u slučaju nepoštivanja Hanfine odluke blokiraju ili ne pa evo da se osvrnemo na tu problematiku kad je Dalekovod u pitanju:

Drastična opcija
"Kako bi ipak istjerala ponudu, Hanfa, očito poučena prijašnjim slučajevima izbjegavanja obveze, odlučila se za drastičnu zakonsku opciju: dionicama ponuditelja i s njima povezanim tvrtkama suspedirano je pravo glasa na dioničkoj skupštini. "

Mislite da će Hanfa praviti budalu od sebe pa će od slučaja do slučaja donositi različite mjere….Veliki Brat sve vidi [proud]


[lol] dakle ce suspendirati pravo glasa i drzavi [lol] [lol]

Mislim da će Todorić s državom dogovorit njihovih 8% tako da država neće reagirat na ponudu, što je i jasno dok ostalih 24% dionica može riješit na način da dionicu digne na 250 kn te bi time prikupio veliku većinu dionica , te onda udre ponudu. Uglavnom po mojim izračunima ne bi trebao dat više od 500 milja kuna-

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close